DDoS Saldırısı Yapan Tespit Edilebilir Mi?

0M42

Üye
8 Şub 2015
98
33
Merhaba, bir web siteye yapılan ddos saldırısının kimin tarafından yapıldığı tespit edilebilir mi bu konudaki işleyiş nasıl ilerliyor resmi prosedür nedir? Ayrıca bilgisayarın ip si tespit ettik farz edelim web site ip sine ddos atıldığı gibi aynı yöntem ile bilgisayar ip sinede atılabilir mi? Bu mümkünse bilgisayar üzerindeki etkisi ne oluyor?

Maraşlı__

Yeni üye
15 Tem 2021
20
7
18
Ddos atan kişi proxy kullanıyordur ipsini bulsan bile bişey yapamazsın çünkü proxydir .

Diyelim ki gerçek ıpyi buldun ondada konum bulursun (yakın ilçeyi veya oturduğu ilçeyi) bide sen onun ıp adresine ddos atıp (layer4) ile modemi etkisiz hale getirebilirsin bi süre (reset atınca geri düzelir modemi)

Sen bişey yapamazsın kısacası şikayet et sibere onlar bulur dava edersin

0M42

Üye
8 Şub 2015
98
33
Cevap için teşekkür ederim ddos atan kişi benim o yüzden sordum ddos scriptlerinin kendi proxyleri varmıdır ben saldırı yaparken extradan bir proxy kullanmadım.

0M42

Üye
8 Şub 2015
98
33
Peki proxy ile vpn arasındaki fark nedir? Ben linux kullanıyorum (tecrübeli sayılmam) linux için önerebileceğiniz proxy araçları varmı bu tür işler vpn ile yapılabiliyormu proxy ile mi yapmak daha mantıklı olur yoksa vpn ile mi?

Maraşlı__

Yeni üye
15 Tem 2021
20
7
18
Peki proxy ile vpn arasındaki fark nedir? Ben linux kullanıyorum (tecrübeli sayılmam) linux için önerebileceğiniz proxy araçları varmı bu tür işler vpn ile yapılabiliyormu proxy ile mi yapmak daha mantıklı olur yoksa vpn ile mi?
Proxy ile vpn arasındaki farkı araştırıp öğrenebilirsiniz. Vpn bi tık daha güvenli Siz vpn kullanmaya devam edin (tavsiye)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.