DDOS Tanrıçaları

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45
Merhaba.

Biliyorsunuz ki bazen bazı şirketler DDOS Saldırılarına maruz kalıyor. DDOS Korumaları olsa dahi saldırganlar tarafında da bunlar için bypass yöntemleri geliştiriliyor. Neyse Asıl konu o değil.

Konu şu : Hackerların DDOS Saldırısı yaparken ki motivasyonları ne ? Zaten büyük şirketleri yenebilmek için büyük saldırı kapasiteleri gerekiyor. 40-50 gbit/s gibi boyutlarla olacak bir şey değil.

Diyelim ki hedef servis dışı kaldı, maddi zararlar oluştu vs. Hackerların eline geçen somut bir şey oluyor mu ? Prestij dışında.​

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
11
716
Kendi botnet'lerinin reklamını yapıyorlar bu şekilde, binance, spotify gibi büyük siteleri vurup 2-3 dakikalığına düşürünce "power proof" elde etmiş oluyorlar ve daha fazla kişi o ddos servisini satın alıyor

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
2,025
79
861
lihtgTHT.php
Çoğu saldırının maksadı hedefe zarar vermek oluyor zaten. Baktığın zaman index atmanın da mantığı aynıdır. Pek bir şey elde etmezsiniz sadece sizin hacklediğinizi göstererek isim duyurursunuz. DDOS saldırılarında da siteye zarar vermek amacı taşınıyor genellikle fakat korumalı siteleri çökerterek saldırı üstlenenler de mevcut. Ayrıca şöyle de bi söz mevcut “Misyon değil zevk meselesi” İyi forumlar dilerim.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
877
hacker grubunun amacına göre değişebilir.
Mesela ddos saldırısı yapan bir hacker grubu karşı devletin prestijini düşürüp halk arasında paniğe sebep olabilir bunu Ukrayna savaşında ATM ve GPS cihazlarının çalışmayı durdurduğunda nasıl bir panik havası yarattığını gördük.

Son düzenleme:

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45
Kendi botnet'lerinin reklamını yapıyorlar bu şekilde, binance, spotify gibi büyük siteleri vurup 2-3 dakikalığına düşürünce "power proof" elde etmiş oluyorlar ve daha fazla kişi o ddos servisini satın alıyor
Çoğu saldırının maksadı hedefe zarar vermek oluyor zaten. Baktığın zaman index atmanın da mantığı aynıdır. Pek bir şey elde etmezsiniz sadece sizin hacklediğinizi göstererek isim duyurursunuz. DDOS saldırılarında da siteye zarar vermek amacı taşınıyor genellikle fakat korumalı siteleri çökerterek saldırı üstlenenler de mevcut. Ayrıca şöyle de bi söz mevcut “Misyon değil zevk meselesi” İyi forumlar dilerim.
hacker grubunun amacına göre değişebilir.
Mesela ddos saldırısı yapan bir hacker grubu karşı devletin prestijini düşürüp halk arasında paniğe sebep olabilir bunu Ukrayna savaşında ATM ve GPS cihazlarının çalışmayı durdurduğunda nasıl bir panik havası yarattığını gördük.
Ben illa ki maddi bir gelirlerinin olacağını da düşünüyorum biraz

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
877
Ben illa ki maddi bir gelirlerinin olacağını da düşünüyorum biraz
Gruptan gruba değişir.
Ddos saldiri diyip geçiyorlar bu forumda ama ddos saldırıları panik havası oluşturmayı başarırsa borsada işlem yapan yatırımcıyı korkutabilir ve zarar edeceği düşüncesiyle hisselerini erken sattirabilir.

İran- israil olayında borsa İstanbul çok büyük zarar etmişti tabi ben de.

Bunu önceden görebildi ise hacker grubu büyük para kaldırabilir tabi uygun istatistik hesabıyla hatta kara parasını legal de yapar xd.

Son düzenleme:

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45
Gruptan gruba değişir.
Ddos saldiri diyip geçiyorlar bu forumda ama ddos saldırıları panik havası oluşturmayı başarırsa borsada işlem yapan yatırımcıyı korkutabilir ve zarar edeceği düşüncesiyle hisselerini erken sattirabilir.

İran- israil olayında borsa İstanbul çok büyük zarar elde etmişti tabi ben de.

Bunu önceden görebildi ise hacker grubu büyük para kaldırabilir tabi uygun istatistik hesabıyla hatta kara parasını legal de yapar xd.
Aynen mesela buda olabilir. Bunun yanı sıra hedefi uzun süre servis dışı bırakabilirlerse fidye de talep edebilirler. Ama bilmiyorum ddos saldırısı bana biraz acizce geliyor.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
877
Aynen mesela buda olabilir. Bunun yanı sıra hedefi uzun süre servis dışı bırakabilirlerse fidye de talep edebilirler. Ama bilmiyorum ddos saldırısı bana biraz acizce geliyor.
Fidye vereceklerini zannetmiyorum zaten borsayı manipule ediyoruz.
10 kat hisselerini dusursek uzun vade de 10 kat kazaniriz gibime geliyor 😂😂

O değilde qklima bizimkiler geldi ruslar manipülasyon vs yapıyor bunlar kitap yüzük satıyor SHSKSHSLSJ

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,029
19
1,494
X kişisi sana gelir bu hedef siteyi şu kadar süre kapat der sende saldırı işlemi yaparsın en basiti saatlik 10 dolar verirse 4 saat kapattığını varsayarsak 40 dolar temizinden alırsın fiyatlar örnek vermek için yazıldı

Bazıları zevk için yapar bazıları kin tutuklari için bazıları para için kişiden kişiye hedefine göre değişir

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45
X kişisi sana gelir bu hedef siteyi şu kadar süre kapat der sende saldırı işlemi yaparsın en basiti saatlik 10 dolar verirse 4 saat kapattığını varsayarsak 40 dolar temizinden alırsın fiyatlar örnek vermek için yazıldı

Bazıları zevk için yapar bazıları kin tutuklari için bazıları para için kişiden kişiye hedefine göre değişir
4 saat kapalı tuttuğun siteyi 12 saat kapalı tutarsın şirketten 10 katını alırsın :d

freebsd

Üye
24 Nis 2020
126
55
- konuya küçük çaplı bakarsan olmaz. Ben kendimden biliyorum, çalıştığım bir şirkette, patronum, diğer şirkete ddos attırmıştı mesela. Şirket savaşları bile olabilir. Şöyle düşün, yemek sepeti.. getir uygulamasının ününü zedelemek ve müşteri kaybı yaşatmak istese ne yapmalı? Tabii ki de en başta ddos attırmalı. Konu ddos olunca işin içine para da giriyor olabilir. Düşün mesela bugün 24 saat ulaşılamadı uygulamaya.. Çok büyük bir problem yani. Alternatifi neyse ona yönelir insanlar.

- illa bir motivasyon arayacaksak, devletler birbirlerine yapmadılar mı? Rusya ukrayna savaşında veya rusya estonya arasındaki soğuk savaş arasında yapılan saldırılara bakabilirsin. Kritik bir altyapıya veya bankalara kadar saldırılabilir ve hasar çok büyük ölçekte olabilir.

Yani ddos,

"para,
yapabiliyor olma,
karşı saldırı"

Gibi motivasyon ölçeklerinde de değerlendirilebilir.

Ben kendimden biliyorum, yıllar önce bu tarz saldırılar yaptığımda, motivasyonum, bunu yapabiliyor olmaktı. Şöyle düşün, diyelim ki bir tuşa basacaksın ve FBI çökecek. O zaman kesinlikle o tuşa basarsın zaten. Bunu yapabiliyor oluşun bile, sana onu yaptırır. Yapabiliyor olmak bir nevi zaaf da doğurur insanda. Biraz psikolojiye girdim ama umarım anlatabiliyorumdur.

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
7
1,199
Anıtkabir
Merhaba.

Biliyorsunuz ki bazen bazı şirketler DDOS Saldırılarına maruz kalıyor. DDOS Korumaları olsa dahi saldırganlar tarafında da bunlar için bypass yöntemleri geliştiriliyor. Neyse Asıl konu o değil.

Konu şu : Hackerların DDOS Saldırısı yaparken ki motivasyonları ne ? Zaten büyük şirketleri yenebilmek için büyük saldırı kapasiteleri gerekiyor. 40-50 gbit/s gibi boyutlarla olacak bir şey değil.

Diyelim ki hedef servis dışı kaldı, maddi zararlar oluştu vs. Hackerların eline geçen somut bir şey oluyor mu ? Prestij dışında.​
İsim duyurmak botnetleri tanıtmak şurayı vudruk burayı vurduk güzel reklam oluyor.

savc

Üye
28 Şub 2021
86
18
Mesela şöyle kullanılabilir hedef rakip düşman şirketler hackerlar kiralayıp bir şirketi hedef alırsa müşterilere satışı işi düşer diğer şirketlere müşteri olurlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.