Deal Extreme Telefon sipariş etsem Gümrükten geçer mi?

Cansuprs

Katılımcı Üye
30 Eki 2013
308
0
İstanbul
Deal extreme diye bir site var.Çoğunuz biliyorsunuzdur.Çinde yapılan elektronik aletleri satıyorlar işte.Bu siteden iki üç defa bir şeyler sipariş ettim geldi.Acaba telefon sipariş etsem gelir mi gümrükten geçer mi geçerse iyi olur çünkü bay ucuz telefonlar....Ben bunu merak ediyorum bileniniz var mı aranızda?

Busted

Yeni üye
22 Eki 2014
28
0
Bildiğim kadarıyla yurt dışından gelen telefonlar Türkiye'de kullanılabilmesi için telefonun açılması gerekiyor buda pasaport ile oluyor böyle bir sistem var ama bu dediğin için geçerli mi bilemiyorum iyi forumlar.

Cansuprs

Katılımcı Üye
30 Eki 2013
308
0
İstanbul
Bildiğim kadarıyla yurt dışından gelen telefonlar Türkiye'de kullanılabilmesi için telefonun açılması gerekiyor buda pasaport ile oluyor böyle bir sistem var ama bu dediğin için geçerli mi bilemiyorum iyi forumlar.

Ya pasaportu attırım o sorun değil telefoncu amcam var 100 tl ye filan atıyor.Sıkıntı şurada geçer mi acaba ?Birkaç yerde okudum geçiyor diyorlar.Çoğu kişi sipariş etmiş onların geçmiş.Geçmezse de parayı iade ediyorlarmış ta işte...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.