Deep Web 'e Girilirse Ne Olur ? Güvenli Midir ? / Stajyer Asistan

Gryphon

Uzman üye
19 Nis 2016
1,316
1
$from = ist;
Deep Web Nedir ?

Deep Web arama motorlarının indexleyemediği yani dizinine ekleyemediği sitelerdir. Yani arama motorlarına gözükmezler. Bu tür sitelere proxy gibi servisleri kullanarak erişebiliyoruz.

Gerçekten Katmanlar Var mıdır ?

Git gide sitelere erişimin zorlaştığı doğrudur ve bu durum katmanlar olarak adlandırılmıştır. Yani 1. katman herkesin erişebildiği katman olarak adlandırılırken, 3. katman tor ile erişebildiği için, tor katmanı olarak adlandırılmıştır. 5. katman ise linux, ChoasVPN ve yönlendirici ile erişilebilirdir.

Girmek Tehlikeli midir ?

Buna ne evet ne hayır diyebilirim. Yani girmeniz piskolojiniz açısından olumsuz etki yaratabilir ve indirdiğiniz dosyalardan antivirüs bile farketmeden virüs bulaşabilir. Onun dışında bir tehlikesi yoktur. Kimse IP adresiniz ile ev adresinizi bulamaz.

(Bknz :* http://www.turkhackteam.org/bilgisayar-guvenligi/1561451-ip-adresi-tamamen-gizlenebilir-mi-stajyer-asistan.html*)

Ip adresinizi çalan kişi ev adresinizi bulamaz. İnternetteki servisler yalandır. Kendi ıp adresiniz ile denerseniz adresinizi tam bulamadığını görürsünüz. ıp*adresinden ev adresini tespit edebilmek için yasal izin gereklidir.

Ne Tür Siteleri Barındırıyor ?

Deep Web'de karşınıza daha çok ticaret amaçlı siteler çıkacaktır. Yani illegal olan ürünleri buradan satıyorlar. Örnek vermek gerekir ise , Ruhsatsız Silah, Sahte Pasaport, Sahte Kimlik, Uyuşturucu, Kiralık Hackerler vs. vs.

Deep Web'e Girdim Başım Belaya Girer mi ?

Net olarak söylüyorum ki : hayır. Daha önceki konumda anllattığım gibi IP adresi değişkenidir ve yasal izni olmayan hiç kimse size ait bililere erişemez. En kötü senaryo indirdiğiniz dosyalardan bilgisayarınıza virüs girmesi :) Yani iş adamı değilseniz ve bilgisayarınızda önemli bir şey barındırmıyor iseniz çok kafanıza takmanıza gerek yok. Ne demiş atalarımız *: Bir formatlık işi var :)

MikoReis7

Uzman üye
24 Haz 2016
1,941
1
20
Bence Yeter
Eline Sağlık Yararlı Konu Herkes Deep Web 'i Çok Abartıyor Ve Herkes Girmeye Korkuyor :D
Mesela Geçen Bi Tanesine Girdim Psikoloji Şuan Darma Duman :(

Ben Site Hacklerken Deep Web Girerken Hiç Bİr Zaman VPN Kullanmadım :) (Şuan FBİ Bekliyorum :trl :trl)

Son düzenleme:
30 Tem 2017
107
0
Deep Web Nedir ?

Deep Web arama motorlarının indexleyemediği yani dizinine ekleyemediği sitelerdir. Yani arama motorlarına gözükmezler. Bu tür sitelere proxy gibi servisleri kullanarak erişebiliyoruz.

Gerçekten Katmanlar Var mıdır ?

Git gide sitelere erişimin zorlaştığı doğrudur ve bu durum katmanlar olarak adlandırılmıştır. Yani 1. katman herkesin erişebildiği katman olarak adlandırılırken, 3. katman tor ile erişebildiği için, tor katmanı olarak adlandırılmıştır. 5. katman ise linux, ChoasVPN ve yönlendirici ile erişilebilirdir.

Girmek Tehlikeli midir ?

Buna ne evet ne hayır diyebilirim. Yani girmeniz piskolojiniz açısından olumsuz etki yaratabilir ve indirdiğiniz dosyalardan antivirüs bile farketmeden virüs bulaşabilir. Onun dışında bir tehlikesi yoktur. Kimse IP adresiniz ile ev adresinizi bulamaz.

(Bknz :* http://www.turkhackteam.org/bilgisayar-guvenligi/1561451-ip-adresi-tamamen-gizlenebilir-mi-stajyer-asistan.html*)

Ne Tür Siteleri Barındırıyor ?

Deep Web'de karşınıza daha çok ticaret amaçlı siteler çıkacaktır. Yani illegal olan ürünleri buradan satıyorlar. Örnek vermek gerekir ise , Ruhsatsız Silah, Sahte Pasaport, Sahte Kimlik, Uyuşturucu, Kiralık Hackerler vs. vs.

Deep Web'e Girdim Başım Belaya Girer mi ?

Net olarak söylüyorum ki : hayır. Daha önceki konumda anllattığım gibi IP adresi değişkenidir ve yasal izni olmayan hiç kimse size ait bililere erişemez. En kötü senaryo indirdiğiniz dosyalardan bilgisayarınıza virüs girmesi :) Yani iş adamı değilseniz ve bilgisayarınızda önemli bir şey barındırmıyor iseniz çok kafanıza takmanıza gerek yok. Ne demiş atalarımız *: Bir formatlık işi var :)

İli bulabilir. Onun için yasal izin gerekmez. Ama ilçe ve sonrası için gerekir.

NighTTeRRorS

Kıdemli Üye
1 Tem 2013
3,113
2
Linux@Grafik
Ellerine sağlık güzel konu olmuş ben yıllardır giriyorum daha başıma bir şey gelmedi ama iki konuda çok hak veriyorum birisi psikolojik yönden ikincisi de virüs

Gryphon

Uzman üye
19 Nis 2016
1,316
1
$from = ist;

Teşekkürler :)

Elinize sağlık hocam girmedim ama gir.eyi düşünüyorum :)

Sana kalmış. Teşekkürler :)

Eline Sağlık Yararlı Konu Herkes Deep Web 'i Çok Abartıyor Ve Herkes Girmeye Korkuyor :D
Mesela Geçen Bi Tanesine Girdim Psikoloji Şuan Darma Duman :(

Ben Site Hacklerken Deep Web Girerken Hiç Bİr Zaman VPN Kullanmadım :) (Şuan FBİ Bekliyorum :trl :trl)

Kapıları kilitle içeri girmesinler :trl Teşekkürler.

Ellerine sağlık tam olarak anlatmışsın

İli bulabilir. Onun için yasal izin gerekmez. Ama ilçe ve sonrası için gerekir.

İli bulsa ne olur bulmasa ne olur Allah aşkına koskoca şehirde benimi bulacak, sorsa zaten söylerim :trl

Eline sağlık çok iyi olmuş kafamdaki sorular gitti ama yine girmemeye kararlıyım :D

Ellerine sağlık güzel konu olmuş ben yıllardır giriyorum daha başıma bir şey gelmedi ama iki konuda çok hak veriyorum birisi psikolojik yönden ikincisi de virüs

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.