Deep web icin ne gerekli

centoğlu

Üye
18 Şub 2021
141
26
YERLİ TEKSAS
Merhabalar, Dark Web, yalnızca özel bir web tarayıcısı ile erişilebilen gizli internet siteleri topluluğudur. İnternet etkinliğini anonim ve gizli tutmak için kullanılır; bu da, hem yasal hem de yasa dışı uygulamalar için yararlıdır.

Deep web'e girmek suç mudur?
Peki derin internete yani Deep Web'e girmek suç mudur? Hayır, Deep web kullanmak ya da sadece giriş yapmak suç değildir. Ancak önemli bir ayrıntı var ki, legal olan bu boyutun %95'i illegaldir.

Arama yapmak suç mudur:
Ne tarayıcı olarak Tor kullanmak, ne de deep webe girmek bir suç unsuru içermez. IP adresinizi, güçlü altyapısı ile anlık olarak değiştiren bir anonimite aracı olan Tor Browser ile standart internet erişimi de sağlayabilirsiniz, tercihinize kalmıştır. Deep webin legalliğine tekrar dönersek, evet girmek legaldir.

Dark webte neler var?
Dark Web Üzerinde;
Veri sızıntısı sonucu ele geçirilen kimlik numaraları,
Ücretli platformlara ait kullanıcı adı ve parola bilgileri,
Yasa dışı maddelerin satışı,
Rahatsız edici hizmetler,
Sahte teknolojik ürün satışı,
Kiralık katiller ve benzeri illegal dünya bulunmaktadır.

TOR kullanmak yasak mı?
Deep Web yani derin web'in olmazsa olmazı Tor ağına yasak geldi. Artık Türkiye'deki kullanıcılar, yasal olarak Tor ağını kullanamayacaklar. ... Yasaklı sitelere, VPN üzerinden girildiği gibi, Tor ağını da VPN üzerinden girebiliyorsunuz. VPN ile ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki makalemizden alabilirsiniz.

Tor Türkiye'de yasak mı?
İnternet kullanıcılarına anonim iletişim imkanı sağlayan bir ağ olan Tor'un Türkiye'de kullanımı yasaklandı. Türkiye'deki kullanıcılar artık, yasal olarak Tor ağını kullanamayacaklar.

TOR kullanmak güvenli mi?
Tor Browser Güvenli Midir? Evet, Tor internette gezinmenin güvenli bir yoludur. Ancak yine de dikkatli olmanız gerekir. Tor'daki betikler bilgilerinizi ortaya çıkarmada kullanılabilir.

Tor Browser nasıl kullanılır?
Adım 1: Buradan Tor Browserı indirin,
Eğer mobil kullanmak istiyorsanız: Android, iOS

Adım 2: İndirdiğiniz dosyayı açın ve kurulumu gerçekleştirin

Adım 3: Tor Browser'u açın, Yapılandır butonuna tıklayın,

Adım 4: Bulunduğum ülkede Tor ağı engelleniyor kutucuğunu işaretleyin

Adım 5: torproject.org üzerinden bir köprü istensin seçeneği üzerinden, Köprü İsteğinde Bulun butonuna tıklıyoruz.

Adım 6: Açılan pencerede güvenlik kodunu giriyoruz ve Gönder butonuna tıklıyoruz.

Adım 7: .org üzerinden köprü IP adresleri gönderildikten sonra Bağlan butonuna tıklıyoruz.

Bağlantı sağlandı! Artık özgür, hiçbir erişim engeline takılmadan ve ayrıca oldukça güvenli bir şekilde internete erişebilirsiniz.

Daha detaylı bakmak için kaynak burada tıklayınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.