Deep Web Ne Kadar Gerçek?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fallen2k3

Uzman üye
3 Eki 2015
1,256
0
Börteçine
Merhabalar!

Bol örnekle sizlere bu alemin yanlışlarını söyleyeceğim.

Yavaştan geçelim;

Deepweb... İnternetin karanlık yüzü... Derin ağ.. Chat odalarından anlaşma yapan seri katiller... Çok gizli psikopat adamlar.. Akıllara zarar videolar..

Bu yazıda sizlere yine bu fazlasıyla abartılmış, adeta ağızlara sakız olup efsaneleşmiş furyaların döndüğü "deepweb" ağının sandığınızdan farklı işlediğini aktaracağım.

(Bu arada seri katil değil, doğrusunun kiralık katil olduğunu da belirtmek isterim.)

Söylediklerimin sizlerde daha çok kalması için ilk olarak deepweb ağının açıklamasını yapıyorum.

deepweb denilen yer kurucusu olmayan tıpkı " www. " (World Wide Web) e benzeyen ama ulaşım yolu daha farklı(TOR vb. yapılar ile ulaşılabilir) olan bir "ağ" çeşididir. Dinamik IP kullandığı için normalden biraz da güvenli olan bu yerin başka ilginç bir tarafı yoktur. Deepweb de birşey aranmaz veya birşey bulunmaz. Tıpkı facebook, yahoo, 4chan gibi deepweb ağı üzerine açılmış çeşitli siteler ancak ve ancak içerik paylaşımında bulunabilir. Bu yüzden birisi size şunu "depwep" den buldum diyorsa ondan link ya da kaynak isteyin çünkü deepweb de link kullanır.

Bir diğer değinmek istediğim nokta ise adlandırmadan kaynaklanan çatışmalar.

Sitemizde de kullandığımız gibi bu ağ türü çoğunlukla "Deep Web" olarak isimlendirilir. Bazı yerlerde ise şu isimlendirmelerle karşılaşabilirsiniz:
  • Dark Web
  • Darknet
  • Hide Web
  • Hidden Net
  • Onion Bundle
  • Soğan Ağ
  • Derin İnternet
Bu isimlendirmeler de aynı ağı temsil etmektedir. Deepweb'in içinde yasadışı içerik paylaşan internet sitelerinin tamamı dark web olarak adlandırılır. Yaygın olarak darkweb tanımı deep webin yerine de kullanılır.

Sizlere bu makale içerisinde doğru bildiğiniz yanlışlardan bahsedeceğini söylemiştim. Ama yanlışı bizzat sizin tespit edebilmeniz için faydalı bir özellikten bahsetmek istiyorum. Bu taktiği mutlaka uygulamanızı öneriyorum çünkü aşağıda vereceğim örneklerin bazılarında da uyguladım ve gülünç sonuçlarla karşılaştım:

Sizlere Google arama motorunun bu ve benzeri sorunlar için geliştirmiş olduğu "tersinden görsel arama" yapmanızı öneririm.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=xWJHB3ta698[/ame]

11287818_1402316803430189_838244595_n.jpg

7fa1dfafa14442555dfb0b03bab8d5a3.jpg

Örneğin yukarıdaki makyaja bakalım. Bunlara rotting finger, yani çürümüş parmak makyajı deniyor. Birkaç kişide denk geldim. Çürümüş el diye paylaşmışlar. Aslında birer makyajdan ibaret olduklarından bihaberler tabii. Ama artık siz biliyorsunuz. Birdaha benim denk geldiğim gibi benzer bir resme rastlarsanız şlaks diye yapıştırın üstteki resmi de aklı başına gelsin.

Sizce dünya üzerindeki illegal insanların bu ağı tercih etmesinin nedeni sizler gibi ilginç resimlere ilgi duymaları mıdır? Cevap tabii ki hayır.

Bu sistemde yukarıdaki gibi saçma resimlerin işi olmaz ama içeriği bilmeyen insanlara varmış gibi göstermek zor değil. Deep web, çoğu kişi tarafından yukarıdaki görsellere benzeyen ilginç siyah-beyaz resimlerden oluşan bir yer olarak görülüyor. Aslında bu tamamen yanlıştır. Deepweb'in tercih edilmesinin sebebi tamamen ticaret üzerinedir. Çünkü bu ağ sistemi normalden çok fazla olmasa da daha güvenliklidir ve illegal ticaretle uğraşan kişileri cezbeder.

Deepweb'deki sitelerin kategorilerini sizlere sıralayayım:

-Uyuşturucu
-Bitcoin Satış-Alış-İşlemler
-Sahte Para ve Pasaport
-Kredi Kartı Kaçakçılığı
-Hacking
-Dosya Upload
-Silah satışı
-Erotik
-Link Arşivleri
-Kiralık Katiller [Bu kategori çok fazla abartılır.]
-Sosyal Medya ve Forumlar
-Kaçak Ürün Satışı (Elektornik vs.)
-Belge Arşivleri
-Diğer

Ayrıca belirtmemde fayda var, Deepweb, herkesin site açıp barınabileceği bir ağdır. Sadece deepweb de bulunuyor diye bir belgenin doğruluğunu kesin olarak kabul etmek aptallıktan başka birşey olmaz. Şimdi ben gidip bir site açsam ve yukarıda yanlışlığını kanıtladığım görselleri içine koysam deepweb de bulunuyor diye itibar edemezsiniz.

Yıllardır bu sisteme girmeme rağman ne bir paranormal resim ne de başka birşeye rastladım. Ama nedense günaşırı ilginç resimlerle karşılaşıp bunları deepweb den bulduğunu iddia edenlere rastlıyorum. Karşılaştığım birkaç resmi ele alıp yanlışlarından bahsedelim şimdi:

Yqzdau.jpg

Bir de Slenderman efsanesi var. Çoğu kişi bunun bir creepypasta, yani uydurma korku hikayesi olduğunu bilmez.

Ayrıca Slenderman dost canlısı değildir ve bulunduğu bölgedeki elektronik cihazlara zarar verir. Yani Slenderman'in gerçek olduğunu varsaysak bile yukarıdaki fotoğraf ve benzerlerini çekmek imkansızdır.

Kaldı ki slenderman kararkterini kesip siyah beyaz bir orman resmine editlemek zor olmasa gerek. Ufak bir bilgiyle siz de birsürü slenderman'li fotoğraf oluşturabilirsiniz.

Bu durumda Türk Filmlerindeki Gulyabani bile Slenderman'den daha gerçektir.
r8dcUT.jpg

Öncelikle şu kiralık katil-seri katil yanılgısını düzeltmekle işe başlayayım. Bu ayrımı zaten biliyorsanız italik yazılmış kısımları hemen atlayabilirsiniz.

<u>Seri katiller ile kiralık katiller karıştırılıyor. Seri katil dediğimiz insanlar sizin için değil, kendi fantezileri için öldürürler. Seri katil olabilmek için üzerinize yıkılmış ya da kabul ettiğiniz pek çok cinayet olması gerekirken Kiralık Katiller bu işi "faili mechulleştirir".

Wikipedi'den derlemelerle Seri Katil tanımı:

Seri katil, anormal kişisel bozukluklar sonucu, 30 günden daha uzun bir zaman diliminde ve arada bekleme dönemleri de olacak şekilde 3 veya daha fazla insanı öldüren kişidir. Genellikle, öldürme sebebi seksüel içerikli bir nedene dayanmaktadır. Kurbanlar sıklıkla aynı kurguda öldürülmekte ve benzer özellikleri taşıyabilmektedirler (örneğin mesleki, görünüş, cinsiyet veya yaş grubu gibi).

Psikoz seri katiller arasında nadiren görülür. Ağır basan piskiyatrik tanı psikopatidir. Bu, antisosyal kişilik bozukluğu ile ilintili olarak, kişinin kişisel fonksiyon bozukluğundan dolayı ortaya çıkmaktadır. Psikopatlar empati ve suçluluk duygusundan uzak bir halde, ben merkezci ve itici, sosyal, ahlaki ve hukuki kabullere uymayan kişilerdir. Psikopatlar sıklıkla toplumun kabullendiği kurallardan çok, kendi yarattıkları ve benimsedikleri kurallara uymayı tercih ederler. Genellikle dışarıdan gözlendiklerinde normal, göze batmayan ve hatta toplumda saygı gören ve çekici kişiler olabilirler.

Seri katillerde Macdonald üçlemesi— hayvanlara eziyet, ateş yakma takıntısı ve sürekli yatağı ıslatma durumu beş yaşını geçmiş çocukluk davranışları olarak gözlemlenmektedir.

Seri katiller iki kategoride değerlendirilir. Bunlar:
  • Organize/asosyal saldırganlar
  • Organize olmayan/asosyal saldırganlar

Olarak sınıflandırılır.</u>

Notlarda da görüldüğü üzere seri katillerin felsefesi öldürmek üzerinedir. Kiralık katiller ise para için sabırla bekleyen, psikolojisi bozuk olmayadabilen kişiliklerdir.

İki terim arasındaki farkı anladığınızı sanıyorum. Anlamayanlar ya da merakı olanlar (Merakı olanların önceden yazmış olması gerekir gerçi) arama motorlarına yazarak psikolog görüşleri, notlar ve ayrıntılı makaleler ile araştırabilir.

Benim asıl değinmek istediğim konu olan deepweb'deki kiralık katillere geçiyorum.

Deepweb'kiralık katiller var. Başlıngıç olarak direk bu cümleyi kullanıyorum çünkü ben size konunun çarpıtılan taraflarından bahsedeceğim.

Kiralık katillerin varlığını FBI'ından tutun CIA'sına kadar herkes bilmekte. Bu bir gerçektir. Hatta Deep Web The Movie adlı gerçek yaşamdan uyarlanmış bir filmde de bahsedilir. Ross William Ulbricht, deepweb ağı üzerinden Kiralık Katil tutup kendisine karşı çıkanları öldürtmek suçuyla cezası ağırlaştırılmıştı. Ki bu olay gerçekten yaşanmış olup daha 2014 yılında gerçekleşmiştir. ABD mahkemelerinden geçen bir olgudur deepweb kiralık katilleri.

Hatta birkaç kiralık katil linki bile bırakabilirim buraya incelemeniz için:

http://lw4ipk5choakk5ze.onion/raw/4585/
http://ybp4oezfhk24hxmb.onion/
http://lw4ipk5choakk5ze.onion/raw/evbLewgkDSVkifzv8zAo/
http://htmnmho3jfmydp2e.onion/

Ama gelin görün ki ne daha önce bir sitesine rastlanmış ne bir gerçeklik kanıtı olan sadece tek bir görsel yardımıyla efsaneleşmiş -ne yazık ki- kiralık katiller de var.

Bu efsaneyi uyduran adam çok iyi akıl etmiş ve katillerin Chat Odaları üzerinden işlem yaptığını öne sürmüş. Böylelikle ondan herhangi bir kanıt istediğinizde "ne kanıtı olm adam chat odasında takılıyor sitesi yok ki" diye cevap verebilir. Ama yine, gelin görün ki, o adamın elinde herhangi bir konuşma kaydı fotoğrafı da bulunmamakta ki Chat Odasında adını rastgele bir isim yapıp ben katilim havalarında takılıp başına bir maske geçirdikten sonra resim çekinip atan her kişi de kiralık katil olmuyor maalesef.

Örneklerle açıklayayım ki daha iyi anlayın.

İlk olarak Rwetgi mahlaslı katil:

xa.jpg

Meşhur tanımlaması şu şekilde:
"Beyler bu resimde gördüğümüz maskeli mahlukat deep webin en ünlü seri katili.
Deep webteki adı "rwetgi" dir. Chat odalarında adı sıklıkla geçer.
İş alımlarınıda bir site üzerinden değil chat odalarından yapıyor. O kadar tehlikeli ki iş teklifini alınca parayı iş bitince ödersin diyor. Ödemeyenlerin sonu pekte iç açıcı değil. Onu ünlü yapansa dünyanın farklı yerlerinde çok kısa süreler içinde cinayetler işlemesi ve sadece isim, ülke, şehir bilgileriyle kurbanını bulması. Herhangi bir kriteri yok çoluk çocuk demeden herkesi katlediyor.
Chat odalarından uzak durmak için bir sebep. Lütfen tanımadığınız insanlarla aynı chat odalarında bulunmayın. Saygılar..."

Şimdi yukarıda da bahsettiğim üzere bu şahısın bir gerçekliği yok. Hatta uydurma. Chat odalarında geçen gün adımı Rwetgi yapıp gireyim dedim oda admini direk ban attı zaten. Bu da ayrı mesele.

Şimdi size şöyle söyleyeyim. Birtane korkunç maske yaptınız kendinize. Hani şu üstlerdeki plastik makyaj ustalarından da yardım aldınız. Kaliteli birşey oldu yaptığınız maske, dandik değil.

Herhangi bir deepweb chat odasına girdiniz ve adınızı, örneğin "Fallen2k3" yaptınız. Bu odada kendinizi kiralık katil olarak tanıtmanız sizin kiralık katil olduğunuzu mu gösterir? Bittabi hayır.

Rwetgi denen kişi, bu dediklerimi bile yapmadı büyük ihtimalle. Ailesi kızdığı için maskesiyle tuvalette resim çekinmek zorunda kalan bir genç, Creepypasta forumlarında ya da 4Chan gibi yerlerde yukarıdaki resmin altındaki açıklamanın ingilizcesini yazıp paylaştı ve deepweb e dahi girmeden ünlü bir deepweb katili oldu.

Gayet olağan.

Açıklamak istediğim ikinci "katil" ise Corr0 :

1ochSw.jpg

Açıklaması şu şekilde: "Beyler bu adam DeepWeb'in kambur katili.Yüzü küçük yaşta annesi tarafından kaynar su döküldüğü için maske takıyor. Kurbanları ise eskortlar , eşcinseller ve masum çocukları ve kadınları öldürenler.Eşi benzeri olmayan işkence yöntemleri var.Chat odalarında da ismi Corr0'muş.Rwetgi'den daha ünlü olan bu reis chat odasına girince tüm chat odasındaki seri katiller korkudan odadan çıkıyormuş"

Bir kere şunu söyleyeyim, Corr0 hakkında yabancı bir yazıya rastlamadım. Görseli Google'da arattığımda bile birkaç tane site anca çıktı. Büyük ihtimal bu Corr0 denen adamı Türk'lerden birisi uydurdu çünkü çıkan birkaç sitenin hepsi Türkçe.

Corr0 hakkında zaten söylenecek fazla birşey yok. Bunun hakkında başka bir yazıda da Rwetgi odaya girince korkudan kaçarmış yazıyordu. Artık hangisi hangisinden çekiniyor bilemiyorum. Ayrıca kambur vs. Uydurma olduğunu buraya yazmam bile israf.

Bunca zamandır karşılaştığım ve uydurma olduğunu düşündüğüm meşhur kiralık katiller sadece bu kadar. Fazla bir çarpıtılmış katil yok ama özellikle Rwetgi çok kültleşti ve bir açıklama yapma gereği duydum. Artık bu çeşitli paylaşımlar içinde bu ikisine denk gelirseniz inanmayacağınızı umuyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

YURUYEDUR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,420
5
Ötüken
Katılıyorum. DW'yi çok abartanlar ve korkanlar var. DW'ye girince katiller, FBI evime gelecek felan zannediyorlar. O arkadaşlar okusun bu konuyu. Bu arada faydalı konu, eline sağlık.

17 Ocak 2016
150
0
Turan
İnternetin %90 nı deepwep olduğu söylenir.İnşallah hepsi böyle saçma efsanelerle dolu değildir :puah

Son düzenleme:

rareg

Katılımcı Üye
22 Mar 2018
661
0
🆁
Konunu okudum çoğu konuyu okuduğumda kafadan sallama birşeyler yazmıştı

Bu konu öyle değil ama deep webin genellikle ticaret için kullanıldığının altını çizmişsin.

Tebrikler :yo

fallen2k3

Uzman üye
3 Eki 2015
1,256
0
Börteçine
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.