Deep web sitesi açmak suçmu , yasal mı ?

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24
Bir Tane Deep Web Sitesi Açmayı Düşünüyorum Yasal bişey İçermeyen. Örneğin YouTube De Olan Komik Deep Web Videolarını Koymayı Düşünüyorum Trolüne 😅.
Açsam Dediklerimi Yapsam Bir Sorun Olur mu Yasal Mıdır Deep Web Sitesi Açmak ?

Çözüm
Benim bildiğim kadarıyla deep web dark web yasal değil. internettede yazılanlara göre. içindeki bazı yasal içerikli siteler yasal.
Evet Yasal Değiller Diğerlerinin Yasal Sayılmama Yeri Bulundukları Alandır, Yasal Site Olarak Geçmez Fakat Yasa Dışı Olarak da Geçmez Eğer Türk Ceza Kurallarına Uygun Yaparsanız Başınız derde Girmez.

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24
arkadaşlar kafamı karıştırdınız.
diyorum ki kötü bişey yapmayıcağım zaten. blog sitesi felan da açmayıcam kötü bi şey yok.
static ip ye sahip olmadığım için normal gördüğümüz bir siteler gibi mesela bazı unuttuğum şeyleri not etmek yada ne biliyim yani demek istediğim normal gördüğümüz internet alemindeki surfaceweb deki gibi kötü bişey olmayıcak bir şekilde neden düzgün bir site açmıyorsun da deep web/dark web sitesi açıyorsun derseniz: çünkü static ip yada firmalardan web site kiralayıcak nakitim yok. en azından bu sitelere kimse giremesede tor ağı ile genede erişilebiliyor :)
dediklerim gibi yani. bir sorun olmaz değil mi kesin bir cevap almam yeterli benim için 🙃

Rx

Kıdemli Üye
12 Ocak 2021
2,316
1,446
(nowhere) in
arkadaşlar kafamı karıştırdınız.
diyorum ki kötü bişey yapmayıcağım zaten. blog sitesi felan da açmayıcam kötü bi şey yok.
static ip ye sahip olmadığım için normal gördüğümüz bir siteler gibi mesela bazı unuttuğum şeyleri not etmek yada ne biliyim yani demek istediğim normal gördüğümüz internet alemindeki surfaceweb deki gibi kötü bişey olmayıcak bir şekilde neden düzgün bir site açmıyorsun da deep web/dark web sitesi açıyorsun derseniz: çünkü static ip yada firmalardan web site kiralayıcak nakitim yok. en azından bu sitelere kimse giremesede tor ağı ile genede erişilebiliyor :)
Dark Web'e Giriş Yapmakta Normalde Yasak, Açar iseniz Birşey Olur Olmaz Diyemem Ama Olmayacağının Garantisini Veremem. Lütfen Sen Nereden Bileceksin VS Laflar Etmeyiniz Savcıyım.

MaliciousFolder

Yeni üye
8 Kas 2021
47
30
Dark Web'e Giriş Yapmakta Normalde Yasak, Açar iseniz Birşey Olur Olmaz Diyemem Ama Olmayacağının Garantisini Veremem. Lütfen Sen Nereden Bileceksin VS Laflar Etmeyiniz Savcıyım.
vay be birde savcı çıktı karşımıza

oku kanka önce, okuduktan sonra konuş, ağazının olduğu konuşabileceğin anlamına gelmez.

Rx

Kıdemli Üye
12 Ocak 2021
2,316
1,446
(nowhere) in
vay be birde savcı çıktı karşımıza

oku kanka önce, okuduktan sonra konuş, ağazının olduğu konuşabileceğin anlamına gelmez.
Daha Saygılı Olur musun, Lütfen Gidip Kuralları Okuyunuz.

MaliciousFolder

Yeni üye
8 Kas 2021
47
30

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24
güncel bir makale ver, kanıt ver susayım :D
bizzat kendi dark web sitem mevcut.
burada bile dark/deep web alanı mevcut
sitenizde kötü bir içerik yoktur değil mi burada güvenip dediğinize göre bakabilirmiyim atsanız 😅

yanlış birşey dediğimi düşünmüyorum, lütfen yanlış bilgilendirme insanları
tamam arkadaşlar konumuza dönelim lütfen sorduğuma cevap verirmisiniz rica etsem ?

sitede yasal bir içerik olmadığı sürece. sorun olmaz birşey olmaz değilmi ?
?

Rx

Kıdemli Üye
12 Ocak 2021
2,316
1,446
(nowhere) in
tamam tartışmayalım lütfen. cevap verebilirmisiniz soruma ?
Hemen Veriyorum Bu Yanıtı Cevap Olarak Seçin Konu Uzamasın, Dark/Deep Web Üzerinde Yasaklara Uyarak Açarsanız Pek Birşey Olacağını Sanmıyorum Fakat Olmayacak Diye %100 Bir şey Söyleyemem Ama Eğer Dediğiniz Gibi Sadece Kayıt Vs İçin Yapacak iseniz Kimseye Paylaşmadan Yaparsanız Bir Sorun Olmaz (Tor ile Girmeniz Gerek)

MaliciousFolder

Yeni üye
8 Kas 2021
47
30
silah kullanmak gibi düşün, silah ile gider adamda vurabilirsin ama onun yerine hobi amaçlı poligona gidebilirsin değil mi? ve bu tamamen yasal.

Hemen Veriyorum Bu Yanıtı Cevap Olarak Seçin Konu Uzamasın, Dark/Deep Web Üzerinde Yasaklara Uyarak Açarsanız Pek Birşey Olacağını Sanmıyorum Fakat Olmayacak Diye %100 Bir şey Söyleyemem Ama Eğer Dediğiniz Gibi Sadece Kayıt Vs İçin Yapacak iseniz Kimseye Paylaşmadan Yaparsanız Bir Sorun Olmaz (Tor ile Girmeniz Gerek)
kendinle çelişiyorsun, birşey olmayacak diyemem ne ya? savcıydın sen değil mi :DDDD

aaaah ah

yanlış bilgi veren çok be.

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24
Evet Olmayacak Diyemem Çünkü Dark Web'in Yasak Olmasının Sebebi Var Artık Kapat Konuyu Uzatma Savcı Olduğuma İnanmıyor İsen Adliyeye Beklerim.
Benim bildiğim kadarıyla deep web dark web yasal değil. internettede yazılanlara göre. içindeki bazı yasal içerikli siteler yasal.

güvenilir arkadaşlarıma göstersem birşey olmaz değilmi göstermek amaçlı sitemi ? (son soru)

tm lutfen beni dava etme abi aglicam valla aglicam cok fena korktum

lan daha kendin yasayı bilmiyorsun savcıyım diyorsun, baştan beri yanlış bilgi vermesen zaten birşey demeyecektim, ama sen inat ettin be kanka
yazık valla yazık
Saygısızlaşmayalım lütfen

Rx

Kıdemli Üye
12 Ocak 2021
2,316
1,446
(nowhere) in
Evet Yasal Değiller Diğerlerinin Yasal Sayılmama Yeri Bulundukları Alandır, Yasal Site Olarak Geçmez Fakat Yasa Dışı Olarak da Geçmez Eğer Türk Ceza Kurallarına Uygun Yaparsanız Başınız derde Girmez.

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.