DeepWeb(Linux Giriş) giremeyenler için

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
Öncelikle herkese Merhaba bayağıdır görüyorum DeepWeb giremeyenler varmış Linux'ta bir yardım edeyim dedim
Öncelikle şunu söylemeliyimki konularımda fotoğraf kullanamıyorum genellikle zamanım olmadığı için ama zamanım olduğunda fotoğraflandırarak anlatıyorum bu gün bulduğum kadarı ile idare edicem hepinize kolay gelsin
Konuya baktığınıza göre Linux'tan giriş sağlayamıyorsunuz ama bunun neden olduğunu bilmiyorsunuz şimdi size bunu anlatıcam
Öncelikle Linux'a vpnbook'tan bir vpn seçip indiriyoruz bunlar ücretsizdir yalnız her hafta şifreleri değişmektedir
j8RAyW.png

Herhangi bir Vpn'yi bilgisayarımıza indiriyoruz ben Us kullanıyorum sizede tavsiyem odur herneyse arkadaşlar 4-5 tane farklı vpn dosyası inecek onları masaüstümüze atıyoruz(işlemleri daha kolay ve daha seri yapabilmek için, terminal ekranı ile vpn açacağımızdan dolayı yavaşlatabilir dosyaları bulmamız hiç gerek kalmıcak bu şekilde)
dosyalarımızı masaüstüne attıktan sonra orda 4 veya 5 belgemiz bulunacak bunlardan hangisini seçmek istediğimize karar verelim zaten hepsi aynı şeydir yani çok bir fark yok
herneyse terminal ekranımıza geliyoru ve şu komutları veriyoruz
Terminalimize ls komutunu verip ilk olarak nereye gideceğimize bakıyoruz.
ben Türkçe kullandığım için Masaüstü olarak gözüküyor neyse sizde Desktop olabilir
ls komutumuzdan sonra
cd Masaüstü/ veyahutta cd Desktop/ diyoruz ve masaüstüne giriyoruz
Bunun sonrasında vpn dosyalarımızı görmek için masaüstündeyken ls komutunu veriyoruz ve vpn dosyalarımız gözüküyor
sonraki işlemde
openvpn vpnbook-us1.....vsvs ne yazıyorsa vpn'mizde onu yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz
biraz bekledikten sonra bize id ve şifre soracak id'miz hep aynı VPNBOOK şifrelerimiz haftada bir değişmekte
şifreyi ve id'yi girdikten sonra enter tuşuna basıp vpn'mize bağlanıyoruz yalnız şifre ve kullanıcı adı kısmı yıldızlı gözükecekir o yüzden dikkatli girmeye özen gösteriniz herneyse artık vpn'mize bağlandık ama bağlandığınıza emin olmak için internet tarayıcımızdan IPnedir.com - IP Adresi (m) Nedir? adresine giriip bakabilirsiniz emin olmak için

V0RBBy.png

Sıra geldi Tor dosyamızı yüklemeye bunu kendi sitesinden indiriyoruz artık vpn ile bağlandığımız için tor'un sitesine girişte hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz ama dikkat edin benim internet hızımı sadece 1 vpn düşürmüştü denk geldiğim onun dışında bir sorun yaşamadım herneyse tor dosyamızı indirdikten sonra masaüstüne atıyoruz
EgM24n

dosyamız budur arkadaşlar şimdi bu dosyamızı ekranımıza açmamız yani masaüstüne çıkarmamız gerekiyor bunun için yapacağımız işlemler şunlar
tekrardan cd Masaüstü/ yazıyoruz ve masaüstüne giriyoruz sonrasında tar -xvf ...... dosya adı ile birlikte dosyamızı masaüstüne çıkarıyoruz
sonrasında bize tor diye bir klasör oluşacak masaüstünde ona girip tor uygulamasına tıkladığınızda bir hata veriyor yani genel olarak gördüğüm için söylüyorum hatanınçözümüde
browser klasörüne giriyoruz start-tor-browser dosyasını bulup onun içine giriyoruz ve oradan root kelimesini aratıyoruz (altında exit yazıyor)
root kelimesinin üzerinde bir komut var o komutun içinde eq 0 olan kısmı eq 1 olarak değiştiriyoruz ve kaydedip çıkıyoruz

sonrasında Tor browser uygulamamızı açıyoruz öncelikle terminale tor komutunu veriyoruz bekliyoruz tamamlandığında tor uygulamasını açıyoruz bazen terminalde uzun bekletebilir öyle bişey olursa pgrep tor yazıp torun işlem numarasını öğreniyoruz sonrasında kill ... işlem numarası kaçsa bu komutu veriyoruz ve tor'u terminalde sonlandırıyoruz yeni bir terminal açıyoruz.
Arkadaşlar size tavsiyem her seferinde vpn açın zaten vpn açmadan gireceğini sanmıyorum ama vpn ile kendinizi dahada korumaya alırsınız ve dediğim gibi girmeden terminalden tor komutunu verip bekleyin hadi kolay gelsin

BU ARADA KUSURA BAKMAYIN FOTOĞRAFLANDIRAMADIM TAM OLARAK TELEFONUMUN İNTERNETİNDEN BAĞLANIYORUM DEDİĞİM GİBİ KISITLI BİR ZAMANIM VAR VE SİZE BUNU ANLATMAK İSTEDİM ÇÜNKÜ BU DERDİ BEN ÇOK YAŞADIM SİZDE YAŞAMAYIN DİYE BİR TEŞEKKÜRÜNÜZÜ BEKLİYORUM HADİ SİZE KOLAY GELSİN İYİ GEZMELER :):yo:drunk:D:mml

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.