☆DeneyimsizDenek ile röportaj☆

ViceXx

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
627
1
23
Berlin
+İlk olarak Yaşınız kaç ve adınız nedir?

-19 yaşındayım ve ismim Çağlar

+Hobileriniz nelerdir?

-Kitap okumayı severim. Bunun dışında her çeşit müziği dinlerim. Müzik hastasıyım. Tiyatro ile aram iyidir. Boş zamanım kaldıkça da bilgi güvenliği ile alakalı araştırmalar yapıyorum, verimli bir sonuç elde ettiğimde, zamanım olunca bloguma yazıyorum

+Forumda en sevdiğiniz yada en yakın hissettiğiniz üye kimdir ?

-Unequal, relad, yakamoz abi, turkstfn diyebilirim. Sonrasında sosyal medya ekibi gelir peşi sıra. Her şeyi paylaşabiliyorum bu insanlarla. Çevremde bu kadar sıkı arkadaşım az

+Eğer sosyal medya ekibi lideri olmasaydın hangi timine lideri olmak isterdin?

-Bu soru timlerle kavga ettirir :) Sanırım istihbarat derdim.Gerçi şu anda da bazı bazı yardımcı oluyorum ama kesinlikle bu unequal ve seçtiği ekibin başarısı. Şahane bir işleyiş var. Yıllık emekler, çalışmalar var. Çok deli şeyler dönüyor orada. Ama elbette anlatmayı düşünmüyorum.

+Reel hayatta nasıl birisiniz?

-Rahat bir yapım var. Çok canı sıkılan birisi değilim. Organize yeteneğim olduğuna inanan birisiyim. Konuşkan birisiyim. Araştırmayı severim.

+Nickinizin anlami nereden geliyor?

-Türk Hack Team'üye olurken bir isme ihtiyacım vardı. Baktım herkesin şaşalı, iddialı, güçlü isimleri var. Ben de hem matrak bir şey olsun istedim,hem de güçlü bir isim olmasın istedim. O sırada dinlediğim bir müziğin sözlerini yanlış anladım, deneyimsizdenek çıktı. Sonra bu şekilde kaldı.
Ben Fuzuli'ye benzetiyorum. Fuzuli aslında gereksiz anlamına gelir. Ama adı yıllardır hafızalarda kaldı

+Forumda en iyi ve en kötü anılarınız nelerdir?

-En iyi ve en kötü anım... Bilemiyorum doğrusu. Kötü bir anı biriktirdiğime inanmıyorum. Olduysa da hatrımda yer edinecek kadar elzem değilmiş.

İyi anılar daha çok. Aklıma ilk gelen bulunduğum şehirde birkaç özel isim ile buluşmamızdı sanırım. Ya da Afrika'ya yardım için uğraşımız. Güneydoğu'daki askerlere, üyelerin yazdığı yazıları elimle yazıp, zarflayıp gönderdiğimiz zamanlar... Ya da kitap yardımlarının ulaştığı çocukları görmek... O inanılmaz bir mutluluktu. Tarif edemem. Sanırım çok şey borçluyum bu platforma. Üyelerin her birine çok borcum var

+THT hakkinda ne düşünüyorsunuz?

-Slogan gibi olacak ancak samimi olarak bir aile gibi hissediyorum ben. Ve bunu hissettirmeye çalışıyorum. Fikri olanlar için bir imkan olsun istiyorum bu platform.

Bunun dışında Türkiye'nin siber gücüyüz. A timi, b timi bilmem de bizim parti siyaseti ile işimiz yok, ırkçılık yok, tarihte ayrım yok. Atatürkçüyüz, milliyetçiyiz, Osmanlı da bizim tarihimiz, Göktürkler de... Ve bu konuda ayrım yapmadan işini yürüten en başarılı ekip olduğumuza inanıyorum.

Ben bu platform ile büyüdüm abartısız. Çok şeyi buradan öğrendim. O yüzden çok önemli bir yeri var.

+Atatürk denince aklınıza ne geliyor?

-Hakkında yazılmış onlarca dilde binlerce kitap varken benim birkaç satırda anlatmam oldukça güç. Atatürk iyi bir asker, lider, ebedi başkomutan, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu, tarihteki en büyük deha. Ancak hepsinden önce kendisinin de benim en önemli özelliğim dediği şeyi yazmak daha doğru. Başöğretmen. Medeniyet ışığıdır Atatürk. Türk tarihinin en güzide liderlerinden biridir.

Bu konuda çok şey anlatabilirim, onun ilke ve fikirlerini özüne inerek anlatabilirim, örneklendirebilirim. Ancak bu durumda söyleşi amacından sapar.

+Son olarak eklemek istediğiniz?

-Soruların için teşekkür ederim. Son olarak tüm üyelerden, ve hatta yazıyı okuyan misafir ziyaretçilerden ricam, üretin. Çalışın, okuyun, donanımlı olun. Solo Türk bana önemli bir şey demişti. Ben sandığından daha çok önemsediğim o lafı: "Hepiniz birer Atatürk olmaya mecbursunuz, çalışın."

Hepimiz çalışmaya, bu ülke için üretmeye mecburuz.

+Bende çok teşekkür ederim benimle röportaj yaptığınız çok teşekkür ederim

Kendisine çok teşekkür ederim benimle röportaj yaptığı için zaten kendisi en sevdiğim ve örnek aldığım birisiydi bu roportajla kendisine duyduğum samimiyet dahada arttı :)

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,812
105
26
Ankara
DeneyimsizDenek forumda aldığım örnek insanlardan çok iyi bir röportaj DeneyimsizDenek bilgili ve akıllı ileri görüşlü birisidir :)

Son düzenleme:

HACKERTHT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Kas 2006
10,700
445
'
Eline sağlık
Online göremediğim bir yönetici tanımak güzel oldu :D

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,257
144
93
root@kali:~#
Hackertht ne kadar online ise
Deneyimsiz reis o kadar offline mod :D

Kendisi ön yargısı olmayan, insanların sorunlarına çözüm arayan ve bulunduğu rütbenin hakkını veren bir yöneticimizdir. Eksik olmasın :)

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Söyleşi için teşekkür ederim. Yine mi aynı sorular sorulacak derken farklı bir şey görmek memnun etti.

Şu sıra izinliyim, haliyle beni aktif olarak göremiyorsunuz.

Bunun dışında bir parça yoğunum. O yüzden genel anlamda çevrimdışı görünüyorum ama forumda oluyordum sürekli. Bir parça daha zaman sonra bitiyor işlerim, daha aktif görürsünüz. Bu eleştirinize dikkat edeceğim.

HACKERTHT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Kas 2006
10,700
445
'
Söyleşi için teşekkür ederim. Yine mi aynı sorular sorulacak derken farklı bir şey görmek memnun etti.

Bunun dışında bir parça yoğunum. O yüzden genel anlamda çevrimdışı görünüyorum ama forumda oluyordum sürekli. Bir parça daha zaman sonra bitiyor işlerim, daha aktif görürsünüz. Bu eleştirinize dikkat edeceğim.

Ben sizin burda olduğunuzu biliyorum
Siz yine de Dikkate alırsanız sevinirim :D

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,257
144
93
root@kali:~#

:)
kötü bir sorun olarak eleştirmedim yanlış anlaşılmasın şimdi :)
Offline mod zaten sizin hakkınız biz bişey diyemeyiz. He ama online görünce de bi selam desek daha iyi olur diye düşündüm. :)

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
:)
kötü bir sorun olarak eleştirmedim yanlış anlaşılmasın şimdi :)
Offline mod zaten sizin hakkınız biz bişey diyemeyiz. He ama online görünce de bi selam desek daha iyi olur diye düşündüm. :)

Çekinmeye hiç gerek yok. Elbette daha iyi olacağını düşündüğünüz ne varsa yazın. Hem bu kadar insan yazmışsa bir haklılık payı var mı diye düşünmek gerek.

Şu süreçte izinliyim, mesajlarım kapalı, gizli moddayım.Ama bittiğinde açacağım tekrar hepsini.

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
247
İstanbul
Bu insan ve bir kaç udy görevlisi ile çok muhabbetim oldu gerçekten çok ama çok güzel insanlar saysam bitmez kendilerini, özellikle Çağlar abi cok iyi bir insan çok severim kendisini.

Friedlich

Uzman üye
31 Tem 2016
1,520
2
Hiçlik
Hiç şüphesiz,bu forumun en iyi yöneticilerinden birisidir DD,gerek dergi olsun gerek yardım programları olsun bu foruma gerçekten emek harcayan iyi yöneticilerden.
Organize yeteneği konusunda da haksız sayılmaz.
Okuyan,çalışan ve üreten de bir yönetici. Ee, daha ne isteyelim. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.