Depresif hayat sürenlere tavsiyem

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Yaşıtlarımda depresif hayat süren ve çok acı ki intihar düşüncesine giren insanlara destek olmak birşeyleri anlatmak istedim umarım silinmez. <3

Merhaba bu formumu inceleyenlere birkaç şey söylemek istiyorum. ben uzun süredir depresif bir hayat sürüyorum küçük yaşımdan beri her ortamda dışlandım. ailemde sevilmeyen insanım. birkaç hastalığım var. birçok şey var ama uzatmak istemiyorum. yaşım çok büyük değil ama psikolojik olarak zor durumda olanlara birkaç söylemde bulunacağım. karşımdaki sana doğru konuşuyorum. üzgün olabilirsin kırılmış olabilirsin hatta halada öyle oluyor olabilir. onlar seni umursamayıp gülüp eğleniyorlar. sende yastığını ıslatıyorsun düzeni ve adaleti sorguluyorsun. sen oturup üzülüyorsan bazı olanlar için sevdiğini kaybettiğin vb. yapman gereken bir dayanak onu sende biliyorsun. birşeye tutunman lazım bir şekilde hayatını devam ettirip bir amaç uğruna yaşaman lazım. sana tek diyeceğim hayal kur ! bir hedef belirle onun peşinden git. insanlar ve kaybettiğin şeyler için ağlayacağına kalk ve tanrının sana verdiği hayatı güzel yaşa. kaybettiklerine sana söylenenlere değil hayallerine odaklan. hayatına bir anlam kat. bir canın var. bunun ne hilesi ne çözümü var. mutlu olmayı herkes hakediyor tıpkı senin hakettiğin gibi. sen başkalarının seni değerli kılmasıyla değerli olamazsın sevilemezsin. sen kendini sevececeksin. sevdiğin içinde onu yani kendini üzmeyeceksin. biraz destek olduysam ne mutlu bana.

AwiR

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
503
211
Yaşıtlarımda depresif hayat süren ve çok acı ki intihar düşüncesine giren insanlara destek olmak birşeyleri anlatmak istedim umarım silinmez. <3

Merhaba bu formumu inceleyenlere birkaç şey söylemek istiyorum. ben uzun süredir depresif bir hayat sürüyorum küçük yaşımdan beri her ortamda dışlandım. ailemde sevilmeyen insanım. birkaç hastalığım var. birçok şey var ama uzatmak istemiyorum. yaşım çok büyük değil ama psikolojik olarak zor durumda olanlara birkaç söylemde bulunacağım. karşımdaki sana doğru konuşuyorum. üzgün olabilirsin kırılmış olabilirsin hatta halada öyle oluyor olabilir. onlar seni umursamayıp gülüp eğleniyorlar. sende yastığını ıslatıyorsun düzeni ve adaleti sorguluyorsun. sen oturup üzülüyorsan bazı olanlar için sevdiğini kaybettiğin vb. yapman gereken bir dayanak onu sende biliyorsun. birşeye tutunman lazım bir şekilde hayatını devam ettirip bir amaç uğruna yaşaman lazım. sana tek diyeceğim hayal kur ! bir hedef belirle onun peşinden git. insanlar ve kaybettiğin şeyler için ağlayacağına kalk ve tanrının sana verdiği hayatı güzel yaşa. kaybettiklerine sana söylenenlere değil hayallerine odaklan. hayatına bir anlam kat. bir canın var. bunun ne hilesi ne çözümü var. mutlu olmayı herkes hakediyor tıpkı senin hakettiğin gibi. sen başkalarının seni değerli kılmasıyla değerli olamazsın sevilemezsin. sen kendini sevececeksin. sevdiğin içinde onu yani kendini üzmeyeceksin. biraz destek olduysam ne mutlu bana.
Eline Sağlık.

ZoRRoKiN

Özel Üye
7 Ağu 2005
2,149
377
WORLD
En depresif olduğun donemlerde bu forumla tanismistim daha henüz ergenlik dönemin denilebilir ve bana çok iyi gelmişti. THT insanlarin önünde yeni ufuklar açan bir forum. Eğer gayretiniz azaldiysa kendinizi burada geliştirin ve yeni imkanlar, kapılar aralayin.

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
teşekkür ederim

@ZoRRoKiN hocamla okuyoruz 5 dakikadır :D
birşeyler kattıysam ne mutlu bana <3

En depresif olduğun donemlerde bu forumla tanismistim daha henüz ergenlik dönemin denilebilir ve bana çok iyi gelmişti. THT insanlarin önünde yeni ufuklar açan bir forum. Eğer gayretiniz azaldiysa kendinizi burada geliştirin ve yeni imkanlar, kapılar aralayin.
bende yeni geldim güzel bir yer gerçektende :)

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
172

Bu yazıyı Elliot okusaydı gözleri dolardı...
:D

Eline sağlık.

enkidum

Üye
12 Ağu 2010
100
25
Destek olmaya çalıştınız, umarım etkili olur.Birkaç kelime ile biz de desteğinizi kuvvetlendirelim.

Öncelikle bu ve benzeri depresif durumlarda kişi dünyaya tesadüfen gelmediğini, başıboş olmadığını, her zaman bir amaç ve hedef uğruna yaşamasının Yaratıcısı tarafından fıtratına işlenmiş bir nakış olduğunu düşünmeli ve idrak etmeye çalışmalıdır.

Hiç bir konu kişinin kendi varlığından daha değerli olmadığını, amaçların ve hedeflerin hayat üzerine kurulu olduğunu tasavvur etmeli ve buna göre hayatını şekillendirmelidir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.