Dergi Yapımı [Hangi Programla Olur Yardım]

lKenpachi

Kıdemli Üye
11 Nis 2013
2,709
0
C.İ.N City
Merhaba arkadaşlar, ben dergi yapmak istiyorum fakat kod bilmiyorum...
Kendimi bu konuda ilerletmek istiyorum 4-5 yıldır bu dergi işini araştırıyorum bulsaydım gerçekden iyi bir işim olucakdı herneyse örnek bir dergi vermek istiyorum onun tıpkısını yani aynısını yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim hangi programla yapabilirim bunu söylerseniz çok sevinirim arkadaşlar, videolu veya resimli anlatım varsa ve link verirseniz teşekkür ederim...

Reklam olmasın ama, Örnek bir dergi vermek istiyorum.

Metin2 Dergi Sayı 39

Seraser

Katılımcı Üye
14 Ağu 2012
866
0
system32
http://link.tl/6esE

Buradan yukardan create an account de orda zaten sana tasarım sunuyorlar.

Program kısmına gelirsek en iyi program bu konuda Photoshop bence. Adobe ile falan da uyumlu

lKenpachi

Kıdemli Üye
11 Nis 2013
2,709
0
C.İ.N City
http://link.tl/6esE

Buradan yukardan create an account de orda zaten sana tasarım sunuyorlar.

Program kısmına gelirsek en iyi program bu konuda Photoshop bence. Adobe ile falan da uyumlu

İssuu yu pek beceremedim herkez burayı tavsiye etti, çok araştırdım ama bir türlü yapılışını bulamadım hiç bir yerde, ps ile yaptım diyelim bunu ne olarak kayıt edicem ?
anlamadım işte :twist

Dipnot: Bu issuu ile bir konu açılsa gerçekden yararlı bir konu olur herkez içinde, :RpS_angry:

Neria

Yeni üye
30 May 2013
43
0
İstanbul
Şimdi tanıtacağımız yöntemle basitçe ve kolay yoldan flash tabanlı e-dergiler yaratıp internet üzerinden yayınlamanız ya da kişisel albümler şeklinde bilgisayarınızda kullanmanız mümkün. Derginin özelliklerini aşağıdaki linkte bulunan örnek dergiyi inceleyerek görebilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki linkten dosyaları (E-Dergi içeriği mevcuttur) indirmeniz gerekiyor.

[ Yükle ]

KHCJB.png
Dosya içeriğinde bir index.html dosyası ve sağdaki küçük resimde gördüğünüz şekilde klasörler çıkıyor.

E-Dergi veya E-Kitap çalışması için sizin yapmanız gereken sadece pages ve xml klasörlerinin içini düzenlemek.

pages klasörünün içinde 1,2, 3… diye numaralandırılmış jpg formatında resimler var. Benim hazırladığım resimler (10 adet) 400x500 px boyutlarında. Siz istediğiniz sabit büyüklükte resimler hazırlayabilirsiniz. Bu resimler sizin hazırladığınız e-derginin sayfaları olacak. Hazırladığınız resimleri pages adlı klasöre atmanız gerekiyor.

Resimleri hazırladığımıza göre xml klasörü içindeki Pages.xml adlı dosyayı düzenleyip e-dergimizi yayına hazır hale getirebiliriz. Pages.xml dosyasında kaç tane ise sadece resim adlarını giriyoruz. Benim hazırladığım örnekte 1’den 10’a kadar isimlendirilmiş 10 adet resim var. Siz de numara ile isimlendirirseniz rahat edersiniz.

Örnekte hazırlanan resimler 400x500 px boyutlarında. Eğer sizin resimleriniz farklı boyutta ise Pages.xml dosyasında ilgili bölümden resim boyutunu belirtmelisiniz.

Örnek Pages.xml dosyası içeriği aşağıdaki gibi...
RQay1.png

Artık hazırladığınız e-derginiz yayına hazır. İsterseniz internet üzerinde isterseniz bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Çalıştırmak için index.html dosyasına tıklayabilirsiniz.
smile.gif

LHwxA.jpg

Alıntıdır Bir teşekkür : )

lKenpachi

Kıdemli Üye
11 Nis 2013
2,709
0
C.İ.N City
Şimdi tanıtacağımız yöntemle basitçe ve kolay yoldan flash tabanlı e-dergiler yaratıp internet üzerinden yayınlamanız ya da kişisel albümler şeklinde bilgisayarınızda kullanmanız mümkün. Derginin özelliklerini aşağıdaki linkte bulunan örnek dergiyi inceleyerek görebilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki linkten dosyaları (E-Dergi içeriği mevcuttur) indirmeniz gerekiyor.

[ Yükle ]

KHCJB.png
Dosya içeriğinde bir index.html dosyası ve sağdaki küçük resimde gördüğünüz şekilde klasörler çıkıyor.

E-Dergi veya E-Kitap çalışması için sizin yapmanız gereken sadece pages ve xml klasörlerinin içini düzenlemek.

pages klasörünün içinde 1,2, 3… diye numaralandırılmış jpg formatında resimler var. Benim hazırladığım resimler (10 adet) 400x500 px boyutlarında. Siz istediğiniz sabit büyüklükte resimler hazırlayabilirsiniz. Bu resimler sizin hazırladığınız e-derginin sayfaları olacak. Hazırladığınız resimleri pages adlı klasöre atmanız gerekiyor.

Resimleri hazırladığımıza göre xml klasörü içindeki Pages.xml adlı dosyayı düzenleyip e-dergimizi yayına hazır hale getirebiliriz. Pages.xml dosyasında kaç tane ise sadece resim adlarını giriyoruz. Benim hazırladığım örnekte 1’den 10’a kadar isimlendirilmiş 10 adet resim var. Siz de numara ile isimlendirirseniz rahat edersiniz.

Örnekte hazırlanan resimler 400x500 px boyutlarında. Eğer sizin resimleriniz farklı boyutta ise Pages.xml dosyasında ilgili bölümden resim boyutunu belirtmelisiniz.

Örnek Pages.xml dosyası içeriği aşağıdaki gibi...
RQay1.png

Artık hazırladığınız e-derginiz yayına hazır. İsterseniz internet üzerinde isterseniz bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Çalıştırmak için index.html dosyasına tıklayabilirsiniz.
smile.gif

LHwxA.jpg

Alıntıdır Bir teşekkür : )

Basit bir yazılım bu, 4 yıl öncesine kullanıyordum. :RpS_unsure:
Tavsiyen için teşekkürler

Son düzenleme:

lKenpachi

Kıdemli Üye
11 Nis 2013
2,709
0
C.İ.N City
Fakat issuu güzel yapıyor anlamadığım şu herşeyi yapıyorum photoshopda [Savelerkende Photoshop PDF [PDF vs vs] Kaydediyorum], kaydettikden sonra 2.sayfamı yapıyorum 3.4.5.6 gidiyor, o yaptıklarım pdf oluyor sonra issu upload yapıyorum hepsini alıp yaptıkdan sonra tek tek atıyor hazırladıklarımı yani bir kitap yapmıyor yaparken :RpS_unsure: nerede yanlış yapıyorum anlamadım doğrusu, yan yana sayfa gibi yapmak istiyorum adı üzerinde dergi ama bana issuu da tek tek resim olarak gösteriyor örnek mesela

ISSUU - 1__ by hakan

Birde tam gözüküyor yani sayfa gibi olması lazım attıklarımın ama 1 tanesini 1 yere oluşturuyor tek tek resim yüklüyor sanki

lKenpachi

Kıdemli Üye
11 Nis 2013
2,709
0
C.İ.N City
bence en güzeli corel draw biz bastık çokta güzel oldu yani kolay gelsin

Corel draw ile photoshop aynı işlevi görüyor benim sorunum şurda, herşeyi yapıyorum..
1. sayfayı yapıyorum PDF formatında kaydediyorum tekrar yeni bir sayfa açıyorum yine yapıyorum yine kaydediyorum böyle gidiyor, sonra onları bir klasöre atıyorum, issuu.com giriyorum ve upload diyorum hepsini seçiyorum indiriyor indirdikden sonra hepsini sayfa olarak birleştiriceğine tek tek resim indirmiş oluyor sanki resim upload ediyorum ben siteye. Sorunum şu bu yaptığım ps deki pdf leri nasıl sayfa olarak yani dergi olarak yapıcağım, tşkler...:RpS_blushing:

Son düzenleme:

ali0254

Katılımcı Üye
3 Haz 2013
711
0
Merhaba arkadaşlar, ben dergi yapmak istiyorum fakat kod bilmiyorum...
Kendimi bu konuda ilerletmek istiyorum 4-5 yıldır bu dergi işini araştırıyorum bulsaydım gerçekden iyi bir işim olucakdı herneyse örnek bir dergi vermek istiyorum onun tıpkısını yani aynısını yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim hangi programla yapabilirim bunu söylerseniz çok sevinirim arkadaşlar, videolu veya resimli anlatım varsa ve link verirseniz teşekkür ederim...

Reklam olmasın ama, Örnek bir dergi vermek istiyorum.

Metin2 Dergi Sayı 39

Google ' den Flash E-Dergi diye ararsan bulursun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.