Derleyici İçin hangi programı kullanmalıyım

wazir

Üye
28 Eyl 2011
122
0
S.a arkadaslar derleyici için hangi programı önerirsiniz?
Dev c++ kullandım hep hata veriyor hata vermiyen güzel program tavsiye ederseniz sevinirim teşekkürler:)

turqud

Kıdemli Üye
23 Eyl 2008
2,432
0
33
Visual Stdio Icinde Olan C++ kardes
Inernetden 2008 / 2010 Olan Surumu Calisirsan Sorun Olamaz

durdogu12

Üye
23 Tem 2009
212
0
S.a arkadaslar derleyici için hangi programı önerirsiniz?
Dev c++ kullandım hep hata veriyor hata vermiyen güzel program tavsiye ederseniz sevinirim teşekkürler:)

Hata vermiyen derleyici olurmu :D belliki kaynak koduna yanlış bişi yazıyorsun , keyfinden hata vermiyor herhalde :D

wazir

Üye
28 Eyl 2011
122
0
:D yha valla ben çalışan kodları yazıyorum gene hata veriyor deli etti beni en sonunda sildim :D

durdogu12

Üye
23 Tem 2009
212
0
:D yha valla ben çalışan kodları yazıyorum gene hata veriyor deli etti beni en sonunda sildim :D

Hataları okuyormusunki gerci ne yazmaya calıştıgını bilmiyorum ama örneyin classlarda alt satırda tanımlanmıs bir class's ust te cagırmak gibi mantık hatalarıda olabilir yada bir ing float double char veya string sınırını aşan karekterler kullana bilirsin buyuzden hata veriyor olabilir yada usteki bir satırın " ; " unutmussundur onu alt satırı işaretliyim ust satırın ; ile bitmesi bekleniyordu diye bilir şunu unutmaki yazılım konusunda her zaman pc haklıdır cunku pc ler ne yazarsan satırsatır takim eder biz insanların dikkati cabuk dagalır ve bu hataları göremeye biliriz sabırlı bir sekilde tekrar tekrar oku illaki bir hatan var dır ben bunu cok yaşadım :D

durdogu12

Üye
23 Tem 2009
212
0
Beyler bir hata yok pc sizinle oyun oynamıyor herhalde forum da bazı kardeşlerimiz kod yazarken kod classını kullanmıyor buyuzden kod daki bazı kelimeleri forum kapatıyor " * " şeklinde , dolayısıyla derleyici burada ne var sen buraya ne yazmıssın diyor sizde bu hataları okumadıgınız için işin içinden cıkamıyorsunuz programı bi okuyun hataları siz düzeltmeye calışın yapamadıklarınızı forumda konuyu acan kişiye sorun ben böyle yapıyorum ve butun programlar derleniyor ve acılıyor , bazı istisnalar var o ayrı mesela isim vermek istemiyorum bir kardeşimiz bir program paylaşmıs ama foruma kafadan yazmıs yani hiç bir derleyiciden gecirmemis programda bir sürü " ; " hataları vardı hepsine noktalı virgül yazana kadar canımcıktı :D

turqud

Kıdemli Üye
23 Eyl 2008
2,432
0
33
Beyler bir hata yok pc sizinle oyun oynamıyor herhalde forum da bazı kardeşlerimiz kod yazarken kod classını kullanmıyor buyuzden kod daki bazı kelimeleri forum kapatıyor " * " şeklinde , dolayısıyla derleyici burada ne var sen buraya ne yazmıssın diyor sizde bu hataları okumadıgınız için işin içinden cıkamıyorsunuz programı bi okuyun hataları siz düzeltmeye calışın yapamadıklarınızı forumda konuyu acan kişiye sorun ben böyle yapıyorum ve butun programlar derleniyor ve acılıyor , bazı istisnalar var o ayrı mesela isim vermek istemiyorum bir kardeşimiz bir program paylaşmıs ama foruma kafadan yazmıs yani hiç bir derleyiciden gecirmemis programda bir sürü " ; " hataları vardı hepsine noktalı virgül yazana kadar canımcıktı :D

Pc program yazmak icin farkli farkli derleyicler kullanmalisan
Mesala ben pcimde
1 Visual stdio 2008
2 Dev C++
3 Falcon C++
4 Turbo C++
5 Intel c++
6 Borland Builder Kullaniyorum arasinda fark ne ...
fark Kutuphanelerde
Hepsi farkli
mesala
Biri boyle Goruyor
#include<iostream>
Biri Boyle Gormuyor
#include<iostream.h>
c++ hakkinda cok bilgi var ama hepsi www.turkhackteam.net vakit apariyor ....
2 Sorun Turk Sitelerinde bulunan c++ kitaplari hepsi Sahte....

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.