Ders Çalışıcam (Gaza Gelme)

Ozikoydu

Üye
27 Mar 2016
208
0
İstanbul
Beyler selamunaleykum
Simdi ben lise 3 ogrencisi olarak;
13 yillik okul hayatimda bir kere dahi olsa ders tekrari yapmadim + hic sinavlara calismadim (okula gelince bakiyorum ve 40 dk sonra sinava giriyorum :) )
Hic sorun yasamadim hep takdir tesekkur aldim
Bu donem oyle olmadi cok kotu zayif getirmemistim hic ama suan geliyo bu gidisle pek sorun yok duzeltilebilir
Sizden bir abi, kardeş (varsa abla :D) tavsiyesi istiyorum
Tam gaza geliyorum diyorum.. baslicam artk tekrara test cozucem falan ama lafta kaliyo :D
Bu sorun ortak sorundur gelin birlikte asalim (kamu spotu gii oldu :D )

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
defterlerini al. Özet defteri al , gecir hepsini sonra ezberle bittikten sonra testlerini cozmeye basla.

mhmt1180

Katılımcı Üye
17 Eki 2013
801
18
Yorum yazmazdımda sırf eski anılarım gözümün önüne geldi yazıyım dedim :D
ders çalış diye gaz veren olmaz sen kendin düzen kuracaksın
kendimi anlatıyımda ders çıkar bence uzun yazabilirim okuyup okumamak sana kalmış
Bende senın gibiydim not tutmazdım defter kitap yok hatta kalemı bile kız arkadaşlarımdan alırdım :D yinede notlarım o kadar kötü olmazdı zeki ama tembel dedikleri diyelim :D neyse ucu ucuna okulu bitirdim sonra benim zamanımda LGS vardı girdim üniversite kazanamadım.hopppp bir boşluga düştüm.kazanan arkadaşlar bir üni.teye gitti.neyse tatilde geliyorlar sonucta muhabbet ünivrstede ortamdan acılıyor ben susuyorum haliyle mecburen susacam bende ahmet abiyle çekirdek çitledigimi mii anlatıyım :D :D arkadaşlarımı kıskanmadım hiçbir zaman ama kendime kızarım.sonuçta beraber takıldıgın arkadaşlardan uzak başka arkadaşlar edindim onlarda zaten tabiri ricaizse it kopuk dediklerimiz kendine bile yararı olmayanlar :D iş bulup işe başladım 2 yıllık açık ögrtm üni. okuyup kendini patron sanan çakallar var ezmeye çalıştılar sürekli kavga edip atıldım haksızlıga göz yumamazdım.hatta ve hatta ostim sanayide çay dagıttım.Ümitköyde Aqua parkta klozet temizledim analayacagın milletin bokunu temizledim.Yemekhane çalışıp parmagımı kestim parmagımda izini görmem bile bana azim veriyor.anlayacagın işten işte gectim sonra bir emlakcıda işe başladım derken ordanda atılacaktım kesindeee :D annemin zoruyla lgs sınava girdim.ankara üni. matematik bölümünü kazandım ama işten gelir eve çalışırdım bu şekilde kazandım ve Allah izin verdi diye Allah'a bin şükür ederim.Şimdide Kampüs kolejinde matematik Ögretmenligi yapıyorum.Ögrenciler benim gibi olmasın diye Elimden geleni yapıyorum hakkımla paramı kazanıyorum hakkımla ders veriyorum hakkımı helalinden severek yapıyorum.Şimdi tek amacım atanmak kaldı hayırlısıyla bu da olur diyorum.Hayatımın bir kısmını keserek özetledim ama daha anlatılacak çok şey vardıda neyse Benim yaşadıgım zorlugu bir Allah bilir

qwer954

Kıdemli Üye
3 Ocak 2016
3,850
1
Bilinmez
Bunların hiçbirini yapmazsan , başarılı olamassın. İlk önce iyi bir konuyu kavra , sonra test çöz ve kendini ders çalışmaya ada.

Aksaz 5

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
557
0
Kopya hazırla ama farklı farklı kağıtlara bir bilgiyi mesela 4 5 farklı kağıda yaz. Çünkü çoğu insanın beynine bilgi tekrar tekrar yazı yazarak girer ve işlenir, tabi sonra kopya kağıtlarını çöpe at yada evde bırak okula götürme. :) Tabi bu işin espirisi bize lisede hocamız böyle derdi. Test çöz, okulda düzenli not tut ve evde defteri ezberleyecek şekilde oku. Fakat bol bol test çöz. Soru kalıplarını anla, nasıl sorular soruluyor, sorularla bağ kur gibi bişey yani. :) Düzenli çalışan herkes mutlaka başarılır olur.

Ozikoydu

Üye
27 Mar 2016
208
0
İstanbul
Yorum yazmazdımda sırf eski anılarım gözümün önüne geldi yazıyım dedim :D
ders çalış diye gaz veren olmaz sen kendin düzen kuracaksın
kendimi anlatıyımda ders çıkar bence uzun yazabilirim okuyup okumamak sana kalmış
Bende senın gibiydim not tutmazdım defter kitap yok hatta kalemı bile kız arkadaşlarımdan alırdım :D yinede notlarım o kadar kötü olmazdı zeki ama tembel dedikleri diyelim :D neyse ucu ucuna okulu bitirdim sonra benim zamanımda LGS vardı girdim üniversite kazanamadım.hopppp bir boşluga düştüm.kazanan arkadaşlar bir üni.teye gitti.neyse tatilde geliyorlar sonucta muhabbet ünivrstede ortamdan acılıyor ben susuyorum haliyle mecburen susacam bende ahmet abiyle çekirdek çitledigimi mii anlatıyım :D :D arkadaşlarımı kıskanmadım hiçbir zaman ama kendime kızarım.sonuçta beraber takıldıgın arkadaşlardan uzak başka arkadaşlar edindim onlarda zaten tabiri ricaizse it kopuk dediklerimiz kendine bile yararı olmayanlar :D iş bulup işe başladım 2 yıllık açık ögrtm üni. okuyup kendini patron sanan çakallar var ezmeye çalıştılar sürekli kavga edip atıldım haksızlıga göz yumamazdım.hatta ve hatta ostim sanayide çay dagıttım.Ümitköyde Aqua parkta klozet temizledim analayacagın milletin bokunu temizledim.Yemekhane çalışıp parmagımı kestim parmagımda izini görmem bile bana azim veriyor.anlayacagın işten işte gectim sonra bir emlakcıda işe başladım derken ordanda atılacaktım kesindeee :D annemin zoruyla lgs sınava girdim.ankara üni. matematik bölümünü kazandım ama işten gelir eve çalışırdım bu şekilde kazandım ve Allah izin verdi diye Allah'a bin şükür ederim.Şimdide Kampüs kolejinde matematik Ögretmenligi yapıyorum.Ögrenciler benim gibi olmasın diye Elimden geleni yapıyorum hakkımla paramı kazanıyorum hakkımla ders veriyorum hakkımı helalinden severek yapıyorum.Şimdi tek amacım atanmak kaldı hayırlısıyla bu da olur diyorum.Hayatımın bir kısmını keserek özetledim ama daha anlatılacak çok şey vardıda neyse Benim yaşadıgım zorlugu bir Allah bilir

Helal be boyle azim bendede olsa seni tabirinle ZEKİ ama TEMBEL :D film gibi hayat , bok temizlemeden (kusura bakma abi) koleje matematik ogretmenligine tebrikler

Ozikoydu

Üye
27 Mar 2016
208
0
İstanbul
Kopya hazırla ama farklı farklı kağıtlara bir bilgiyi mesela 4 5 farklı kağıda yaz. Çünkü çoğu insanın beynine bilgi tekrar tekrar yazı yazarak girer ve işlenir, tabi sonra kopya kağıtlarını çöpe at yada evde bırak okula götürme. :) Tabi bu işin espirisi bize lisede hocamız böyle derdi. Test çöz, okulda düzenli not tut ve evde defteri ezberleyecek şekilde oku. Fakat bol bol test çöz. Soru kalıplarını anla, nasıl sorular soruluyor, sorularla bağ kur gibi bişey yani. :) Düzenli çalışan herkes mutlaka başarılır olur.

Aynen yazarak calis diyo hocalar, test cozucem diyorum ama yeterince gaza gelemiyorum 3 sorudan sonra baska bi faaliyete yoneliyorum :(

mhmt1180

Katılımcı Üye
17 Eki 2013
801
18
Helal be boyle azim bendede olsa seni tabirinle ZEKİ ama TEMBEL :D film gibi hayat , bok temizlemeden (kusura bakma abi) koleje matematik ogretmenligine tebrikler

ne kusuru kardeşim alın terimle para kazanıyordum.Benim yaptıgım azimden ziyade Hayatdan ders çıkarma diyelim ama Şükür bu günlere :RpS_biggrin:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.