Çözüldü Ders Çalışma Hakkında Öneri

bycrypted

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
262
1
Selamün Aleyküm Arkdaşlar Bu 3.senem üniversite hazırlıkta ve ders çalışma isteğim var ama nerden başlıcam nasıl başlıcam hiçbir fikrim yok önerilerinizi bekliyorum ?
(hedefim pmyo ve bilgisayar mühendisliği)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Alzhe01

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
661
5
10ehzlA
Hocalara geldik kanalı falan izlesen iyi olur. her konunun ardından da bikaç tane test çöz. 3er saatlik dilimlerle 1 derse çalış. mesela 10-13 arası mat. 14-17arası fen. 18-21 arası türkçe. bilgisayar müh için sana yeter bence ama aksatmamalısın

bycrypted

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
262
1
Hocalara geldik kanalı falan izlesen iyi olur. her konunun ardından da bikaç tane test çöz. 3er saatlik dilimlerle 1 derse çalış. mesela 10-13 arası mat. 14-17arası fen. 18-21 arası türkçe. bilgisayar müh için sana yeter bence ama aksatmamalısın
Merhaba ben şöyle bir teknik uyguluyorum konuyu birisine veya kendine anlatmaya çalışıyosun çok kaııcı oluyor.
Teşekkür Ederim Başka Önerisi Olan Varmı ?

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Arkadaşlarınla tartışarak çalışabilirsin.Bir nevi birbirinize anlatın.Ayrıca not ve anahtar kelime şeması çıkartıp ezber konularını halledebilirsin.Ders çalışırken aklında sadece ders olsun.Bitsin de şunu bunu yapayım dersen başarı gelmiyor. Çalıştığın ortamın da ferah ve sade olması da etkili olabilir.

bycrypted

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
262
1
Arkadaşlarınla tartışarak çalışabilirsin.Bir nevi birbirinize anlatın.Ayrıca not ve anahtar kelime şeması çıkartıp ezber konularını halledebilirsin.Ders çalışırken aklında sadece ders olsun.Bitsin de şunu bunu yapayım dersen başarı gelmiyor. Çalıştığın ortamın da ferah ve sade olması da etkili olabilir.

Evde tekim ne kurs nede dershane gidiyorum evde çalışmam gerekiyor

bycrypted

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
262
1
Evde sakin bir çalışma ortamı oluşturursan sorun olmaz.
Artık internette her şey var öğrenmemek mümkün değil.
İstikrarlı şekilde çalışırsan sıkıntı olmaz.Evinde odana oraya buraya notlar yapıştırıp da aklında kalmasını sağlayabilirsin.

Fikirlerin için teşekkür ederim kardeşim biraz geç kaldım üniversiteye buda psikolojikmen beni dibe düşüryor nerden başlasam nasıl yapsam diye öylece kalıyorum ortamı felan oluşturdum kitaplarım hazır ama bi türlü odaklanamıyorum

L0gB1

Yeni üye
17 Mar 2017
25
0
hong kong
Dostum bence oku ve bu bana lazım dediğin yerleri not al. Daha sonra çalışmanın sonuna geldiğinde not aldığın kağıttan kendine bi sınav kağıdı çıkar 10 dakika mola verip kendin çöz. Unuttuğun yer olursa bi kere daha gözden geçir. En verimlisi okduğunu iyi anlaman olacaktır hem seni zaman kaybından kurtarır. Bu dediğim biraz uğraştırır ama verim alırsın ben öyle çalışıyorum ..

bycrypted

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
262
1
Dostum bence oku ve bu bana lazım dediğin yerleri not al. Daha sonra çalışmanın sonuna geldiğinde not aldığın kağıttan kendine bi sınav kağıdı çıkar 10 dakika mola verip kendin çöz. Unuttuğun yer olursa bi kere daha gözden geçir. En verimlisi okduğunu iyi anlaman olacaktır hem seni zaman kaybından kurtarır. Bu dediğim biraz uğraştırır ama verim alırsın ben öyle çalışıyorum ..

Benim İçin önemli olduğunu nerden bilcem diyomuşum :)
Düşüncelerin için sağol kardeşim uyguluyacam

'AKEL

Uzman üye
14 May 2016
1,174
4
.
Merhaba,
Kendine çalışma programı hazırlamanı öneririm,fakat bu çalışma programının içerisinde etkinliklerde bulundurmanı öneririm.
1 Saat ders çalışıp,5 Dakika mola verebilirsin.
Ve belirli aralıklarla oyun vb. oynayabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.