Dev c++ ile bir dosyayı silmek (anlatım)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NexuSs

Üye
28 Şub 2013
86
0
merhaba arkadaşlar. ben bir zamandır dev c++ da dosyayı silmeyi arıyordum ama bir kere bile bulamadım en sonunda kendim buldum ! nasılmı ? karıştırdım kurcaladım sonra başarıya ulaştım. ekrana del falan yazıyordum bir baktım dosyayı sildi şimdide ben size bu kodu paylaşacağım

programımızın yanında bir 1.txt diye dosya var bu dosyayı silmek istiyoruz

Kod:
#include <iostream>

using namespace std;

int main (int argc, char *argv[])
{
  cout << "Dosyayi silmek icin enter tusuna basin!" << endl; // talimatı ekrana yazıyor entere basarsanız dosya silinir diyor

cin.get();

system("del 1.txt"); // eğer exenin yanında 1.txt diye dosya varsa sil 

cin.get();

return 0;
}

kodda herşey açıklamalar var kolay gelsin

Son düzenleme:

GECE-SAHINI

Yeni üye
16 Ağu 2007
25
0
Ellerine saglik...lakin int main sonrasindaki parantezlerde fazla kod var...onlari silsek de calisir program...sadece denedim de paylasayim dedim...yanlis anlasilmasin...aksivtaktirde ozur dilerim simdiden...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.