Dev C++ Resim nasıl eklenir?Nasıl Haraket ettirilir?

rimeTC

Üye
24 Ara 2015
195
0
Merhaba Arkadaşlar,​
Ben oyun yapıyorum,oyun yapıyorum diyorum ama ciddiye almayın:D
Ben artık yazılı değilde grafikle oyun yapmak istiyorum.Dev C++ kullanıyorum.Unity-Cococs2dx gibi oyun motorları var biliyorum lakin kullanamıyorum.Dev C++ da öyle bir kod varsa yazarsanız memnun olurum.

Gr££D

Kıdemli Üye
27 Haz 2013
2,468
0
Monte Viere
Merhaba Arkadaşlar,​
Ben oyun yapıyorum,oyun yapıyorum diyorum ama ciddiye almayın:D
Ben artık yazılı değilde grafikle oyun yapmak istiyorum.Dev C++ kullanıyorum.Unity-Cococs2dx gibi oyun motorları var biliyorum lakin kullanamıyorum.Dev C++ da öyle bir kod varsa yazarsanız memnun olurum.

Kısacası animasyon yapmak istiyorun ancak amaç oyun yapmak mı ? Eğer öyleyse yürüdüğün yol kesinlikle yanlış önce 2d den başlayıp belli bir yerlere gelmek daha doğru olacaktır.HAzır motorlar var tek başına asla o ayarda bir şey zaten yapamazsın.Unreal ,Unity bunları kullanmayı öğrenmek sana daha fazla şey katacaktır.Veya amaç oyun yapmak değil de sistemin nasıl işlediğini öğrenmekse açık kaynaklı motorları inceleyip nasıl çalıştıklarına anlamaya çalışmak gerek İngilizcede bilmiyorsan boşa girme bu işlere önce ingilizce öğren.Misal ben basit bir arama yaptım karşıma ilk sırada bu arkadaş çıktı.Oxygine - 2D C++ game framework Buradan başlayabilirsin c++ adam gibi bilmiyorsan veri yapıları pointer vs :D ohho sen önce okuluna bak bu işlere sonra dalarsın derim çünkü bu işlerle uğraiırken kendini kaptırıp derslerini salma ihtmalin var yaş kısmında 12 yazıyor daha gençsin ilk adımın ingilizce öğrenmek olsun öyle advance seviye bilmene gerek yok bu teknik yazıları oku bir şeyler anla yeter zaten zamanla iyi hale gelir ingilizcen bol bol kitap oku bu işin öyle kestirme bir yolu yok malesef.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.