[DEV PAYLAŞIM] Ağ Dinleme ve Şifreleri Çalma -55utd55-

55utd55

Uzman üye
14 May 2016
1,540
4
Ram
[SIZE="4[B][COLOR="SandyBrown [URL="https://tik.lat/gQEuT"] İNDİR[/URL]

Kendi sitesi, virüs total ekleme gereği duymadım arkadaşlar...[/COLOR][/B][/SIZE]​

R3DP0W3R

Uzman üye
29 Tem 2017
1,363
2
İZMİR/AĞRI
[sıze="4"]arkadaşlar bugün sizlere ağ dinleyerek (sniffing yaparak) ağdaki girilen şifreleri bulmamıza yarayan bi işlemi gösterdim. Videoyu inceleyerek nasıl yapıldığına bakabilirsiniz... Ssl sertifikalı sitelerde bu işlemi gerçekleştiremeyeceğimizi göz önünde bulundurmalıyız.

https://www.youtube.com/watch?v=_4qo_evxb_8

indir

kendi sitesi, virüs total ekleme gereği duymadım arkadaşlar...
[/sıze]​

elinize sağlık hocam

BozQurd13

Katılımcı Üye
9 Nis 2016
352
1
Dostum şimdi ben kendi modemime bağlı olan birilerine yapa bilirmiyim ? mesela telefondan bi yerlere giriş yapanlara filan

devcocuk6

Yeni üye
9 Haz 2016
50
0
İyide kardeş ben niye kendimi dinleyeyim başkasını dinleyemiyor muyuz? Kendi ağım üzerinde olmayan ve bir siteye giriyor o sitenin login olayını bulmak lazım filan ölme eşşeğim ölme.

55utd55

Uzman üye
14 May 2016
1,540
4
Ram
İyide kardeş ben niye kendimi dinleyeyim başkasını dinleyemiyor muyuz? Kendi ağım üzerinde olmayan ve bir siteye giriyor o sitenin login olayını bulmak lazım filan ölme eşşeğim ölme.

ne saçmalıyosun dostum? zaten ben örnek amaçlı kendimi dinledim, ağ üzerindeki herkesi dinlersin, ssl sertifikalı siteler hariç...

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,847
73
ne saçmalıyosun dostum? zaten ben örnek amaçlı kendimi dinledim, ağ üzerindeki herkesi dinlersin, ssl sertifikalı siteler hariç...

Öncelikle eline sağlık emek vermişsin. Konuya girince büyük umutlarla ve birazda üzüntüyle girdim. Umutlu olmamın sebebi cidden bu başlıkta bir konu görmekti, üzüntüm ise bu konuda kendimde bir konu açmayı planlıyordum o yüzdendi. Lakin yanlış anlama şahsen hayal kırıklığına uğradım. Açık konuşayım konun başlığı wireshark kullanma olsa daha güzel olurdu. Birde kaydedilmiş bir ağ trafik dosyasının açılmasını gösterirdin olur biterdi. Konu da çok fazla eksik var. Bende ng toollarıyla bir ağ dinleyip paket toplıyayıp sonra topladığın dosyayı wiresharkta açarak log incelemesi falan yaparsın en basitinden diye düşünmüştüm konuya girerken. Kendi ağını dinlemen ilk dediğim başlık için uygun eğer başkası için anlatıyorsan bir sanal makine kurabilirdin. Videoda sniffing ve spoofing demişsin. Hadi wiresharka sniffing diyelim ki sniffing dinleme değil ağı koklamadır bu arada. Ben burda bir spoofing saldırısı göremedim. Dns spoofing, IP spoofing(ki bunu teorikte yapabilirsin pratikte modemini pcye entegre değilse yapamazsın) arp spoofing falan yoktu orası da zaten yanlış olmuş. Httpslerde olmaz demişsin. Peki neden ssl sertifikalı sitelerde olmaz ssl ne işe yarar ? Bunlarıda açıklasaydın daha iyi olurdu. Umarım eleştiriye açık birisindir. İyi forumlar

55utd55

Uzman üye
14 May 2016
1,540
4
Ram
Öncelikle eline sağlık emek vermişsin. Konuya girince büyük umutlarla ve birazda üzüntüyle girdim. Umutlu olmamın sebebi cidden bu başlıkta bir konu görmekti, üzüntüm ise bu konuda kendimde bir konu açmayı planlıyordum o yüzdendi. Lakin yanlış anlama şahsen hayal kırıklığına uğradım. Açık konuşayım konun başlığı wireshark kullanma olsa daha güzel olurdu. Birde kaydedilmiş bir ağ trafik dosyasının açılmasını gösterirdin olur biterdi. Konu da çok fazla eksik var. Bende ng toollarıyla bir ağ dinleyip paket toplıyayıp sonra topladığın dosyayı wiresharkta açarak log incelemesi falan yaparsın en basitinden diye düşünmüştüm konuya girerken. Kendi ağını dinlemen ilk dediğim başlık için uygun eğer başkası için anlatıyorsan bir sanal makine kurabilirdin. Videoda sniffing ve spoofing demişsin. Hadi wiresharka sniffing diyelim ki sniffing dinleme değil ağı koklamadır bu arada. Ben burda bir spoofing saldırısı göremedim. Dns spoofing, IP spoofing(ki bunu teorikte yapabilirsin pratikte modemini pcye entegre değilse yapamazsın) arp spoofing falan yoktu orası da zaten yanlış olmuş. Httpslerde olmaz demişsin. Peki neden ssl sertifikalı sitelerde olmaz ssl ne işe yarar ? Bunlarıda açıklasaydın daha iyi olurdu. Umarım eleştiriye açık birisindir. İyi forumlar

Tamamdır hocam dediklerinizi dikkate alıcam, aslında bugün de dns spoofing gösterecektim fakat windows için program bulamadım, kali'de de wifi çalışmadı sorunu anlamadım, bağlı gösterip herhangi bir siteye girmedi, dns değiştirdim yine olmadı, herneyse yani bugün de dns çekecektim nasip değilmiş. Dediklerinizi dikkate alacağım, teşekkür ederim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.