[DEV] Ücretsiz Web Site Açmak

ElBahram

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
386
0
New Jersey
Merhaba THT ailesi, bu konumda ücretsiz hosting ve domain ile web site açmayı göstereceğim. Fazla uzatmadan konuya geçiş yapayım :D

İlk önce ücretsiz domain alalım ;

NOT: Domain almak için chrome harici bir tarayıcı kullanınız, chrome ile alınmıyor.

1. Linkini verdiğim siteye giriyoruz ve karşımıza gelen domain kontrol yerine istediğimiz domaini yazıyoruz.

p6bdUU.png

2. İstediğiniz uzantıyı seçin ve sağ üstte bulunan "Checkout" butonuna basın.

3. Gelen sayfada "12 Months @ Free" seçeneğini seçin ve "Continue" butonuna basın.

grBA5y.png

4. Karşınıza gelen sayfadan kayıt olun, hesabınız var ise giriş yapın.

j8jbJP.png

5.Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek domain onaylama ekranını onaylayın.
Sonra Anasayfaya geçiş yapacaktır site, sağ üstten "Services" Bölümünden "My Domains"e tıklayın.

iAJYfj.png

6.Domanin yanında bulunan "Manage Domains" butonuna tıklayın.

ZS7bbt.png

7.Açılan sayfada bulunan "Management Tools"a tıklayın ve hemen altında bulunan "Nameserver"a tıklayın.

D392Nx.png

8.Aşağıdaki gibi Nameserver'leri ayarlıyoruz. (Kendinizin hostingi varsa ona göre de ayarlayabilirsiniz. Şimdi ücretsiz alacağımız için böyle ayarlıyorum ben.)

FAr9OO.png

9.Şimdi Alttaki "Change NameServer" butonuna basıyoruz ve bu sitede işimiz bitiyor.

Evet şimdi Hosting alalım.
Hosting Alma Sitesine Gitmek İçin Tıkla

1.Verdiğim Linke tıklayıp siteye ulaşın ve ücretsiz paketi "Hemen Satın Al" butonuna basarak alalım.
JUzRGf.png

2.Şimdi Aşağıda yaptığım gibi domanini yazın ve sağda bulunan "Kullan " butonuna basın.

9gKH71.png

3. Gelen sayfada "Ödeme Yap" butonuna basın. (Tamamen Ücretsizdir)
4. Kayıt olma sayfası gelecek karşınıza, orayı tamamen sallayabilirsiniz. Mail adresi hariç çünkü onay e postası alacaksınız.
5.Benim hesabım olduğu için "Zaten Bir Hesabınız Var mı?" butonundan giriş yapıyorum.
6. Evet aşağıda gördüğünüz gibi sipariş onaylandı.
aO4yi6.png

7. Aşağıda gördüğünüz gibi onaylanmayı bekliyor. En geç 24 saat içinde onaylanıyor kafanız rahat olsun. Onaylandıktan sonra FTP bilgileriniz mail adresinize gönderilecektir. Alttaki resimde de gördüğünüz üzere CPanel ile de işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Pzyp0p.png

Bir konunun sonuna geldik, 1 saatten fazla sürdü ama bitti sonunda :)
Sorunuz varsa yanıtlamaya çalışırım.
Emeğe saygı. BirTeşekkürü Çok görmeyin :)

Konuda açtığım site : | ElBahram |

Son düzenleme:

Tyros

Yeni üye
30 Haz 2018
6
0
Bende bu siteden .tk lı domain alıp devamını getiremiyordum iyi oldu. Teşekkürler :yo

h2k2n

Uzman üye
30 Ağu 2007
1,002
2
Pentagon
cok teşekkürler +1 flash oyun sitesi kurucam

Edit : bizde .tk uzantısı paralı neden acaba?

Son düzenleme:

İsoTas'

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,596
0
Kıbrıs'
Eklemek istiyorum sitede türkçe dil çeviri yapınca maalesef ki bozuluyor cromeden rahatlıkla alıp ns yönlendirebilirsiniz nsleri yönlendirme sayfasının orjinal dil olduğunu kontrol edin

hacker3812

Katılımcı Üye
24 Haz 2015
418
0
Pluton
.tk domain almayi bilmeyen varsa yararli bubislerde yeni olab ama ben size onerim .ooo domain konumu bulabilirsiniz.

ElBahram

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
386
0
New Jersey
cok teşekkürler +1 flash oyun sitesi kurucam

Edit : bizde .tk uzantısı paralı neden acaba?
Rica ederim. Önceden alınmış bir domaini almak istiyorsanız 12 TL gibi bir ücret istiyor olması lazım hatırladığım kadarıyla. Önceden alınmamış bir domain kullanmanızı öneririm.

Eklemek istiyorum sitede türkçe dil çeviri yapınca maalesef ki bozuluyor cromeden rahatlıkla alıp ns yönlendirebilirsiniz nsleri yönlendirme sayfasının orjinal dil olduğunu kontrol edin
Eklemeniz için teşekkürler.

Eline koluna emeğine sağlık
Teşekkürler.

BiHost

Yeni üye
26 Mar 2018
5
0
poyrazhosting daha güvenilir gibi 1 ay veriyor fakat yıllardan beri free hosting sağlıyor.

ElBahram

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
386
0
New Jersey

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.