Device id nasıl değiştirebilirim ? (android)

Hertley

Yeni üye
17 Ocak 2019
34
0
merhaba iyi forumlar benim cihazın GM 9 pro rootlu telefon id değiştirmek istiyorum bunun için "device id changer" adlı uygulamayı indirdim olmadı yani kendi id mi bana geri veriyordu titanium backed da uygulama başlamadan kendini kapatıyor bütün izinlerini açtığım veri silip durdurmaya zorla dediğim halde peki bunların haricinde nasıl device id mi değiştirebilirim? Cevap verirseniz sevinirim

closx

Katılımcı Üye
19 Eyl 2015
413
9
Kardeşim müsait zamanım şimdi olduğundan biraz araştırma yaptım,
Öncelikle madem root erişimin var, Android telefonunda Terminal açman lazım.
Buradaki uygulamayla Terminal Emulator'ü indirebilir ve kullanabilirsin.
Veya Linux bilgisayarın varsa SSH kullanarak bağlanabilirsin.

Bu başlığı sadece SSH kullanarak bağlanmak istiyorsan oku.
Buradaki uygulamayla cihazının yerel IP adresini öğrenebilirsin.
Diyelim ki telefonun IP adresi 192.168.0.56

Bilgisayar terminalinden aşağıdaki komutu gir

Kod:
ssh -l root 192.168.0.56
Şifre soracaktır. Eğer değiştirmediysen şifre "admin" olması lazım.
Giriş başarılı olduktan sonra telefondan girilecek komutları girebilirsin.

Telefondan girilecek komutlar
Terminal Emulator'ü açıp root izinlerini verdin veya SSH ile telefona bağlandın.
Sırasıyla karşındaki terminale aşağıdaki komutları gir. (yeni_id yazan yere istediğin ID adresini yaz)

Kod:
su
sqlite3 /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db "SELECT * FROM secure WHERE name='android_id'"
sqlite3 /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db "UPDATE secure SET value='[B]yeni_id[/B]' WHERE name='android_id'"
NOT: 'su' komutunu girdiğinde şifre girmeni isteyecektir. Varsayılan şifre "admin".

Kolay gelsin, soru sorabilirsin.

Hertley

Yeni üye
17 Ocak 2019
34
0
En kısa zaman içinde deneyip size dönüş saglayacagim

Bunu derken ne kasteddiniz anlamadım. Birde shhelper da nasıl ip me bakarım bulamadım nasıl bakacagima

Moderatör tarafında düzenlendi:

closx

Katılımcı Üye
19 Eyl 2015
413
9

Bunu derken ne kasteddiniz anlamadım.

Yani terminal emulator'ü kurarak terminale girebilirsen SSH bağlantısına gerek kalmayacaktır. Terminal Emulator'ü kurmayı dene. Başarabilirsen SSH bölümünü direkt atla. Burada amacımız sadece terminale erişim sağlamak. SSH veya emulatörle.

Birde shhelper da nasıl ip me bakarım bulamadım nasıl bakacagima

"Configuration" sekmesinde "Server Adress" karşısında yazması lazım. Veya Ayarlar/Wifi Ayarları'na giderek bağlı olduğunuz ağa dokunun. IP adresini oradan da görme ihtimaliniz var.

mahirozdem2134

Yeni üye
6 Tem 2021
1
0
33
Merhaba arkadaşlar Bir konuda sizlerin yardımına ihtiyacım var. Ben yaklaşık 5 yıldır android online okey oynuyorum. İsmide androkey yazınca storeye çıkıyor. Bu oyun hem IMEI numarası hemde andoid id numarası ile nickinizi kaydediyor . Bi IMEI yada andoid id numarası ile 1 nick alınabiliyor. Ama ben uygulama çoklayıcı ile girmek isteyince vi sekilde anlıyor sistem ve yasak diyor muhtemelen çoklayıcı emulatörde android id ve IMEI aynı girdiği için. Lütfen bu konuda yardım edin tek telefon ile 2 farklı nick oynamak istiyorum bunu nasıl yapabilirim. Öyle bi program lazım ki android içinde android emülatör olacak ve farklı imie ve android id ile açacak ki yeni nick girebileyim. Umarım anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.