dıjıtal uydu alıcısını pc ye baglamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
dıjıtal uydu alıcısını pc ye baglayıp televızyonu pc den ızleme sansımız varmı .. benım ıstedıgım uydu alıcısını pcye bagşayıp televızyonu pc den ızlemek . boyle bır sey varmı . varsa ne gıbı degısıklıkler yapmam lazım ... tv kartı almadan .....

ßy_Torjen

Üye
26 Ağu 2009
214
0
system32
çok güzel tabiki war uydu alıcısı anakarta uyumlu deilse tv kartına bağlama imkann war bildim kadrıyla sonra çanaktan kablo çek olsun bitsin tabi tv prgramı lazım sanırım zorunlumu bilmiyorum ama !

-ORKA-

Katılımcı Üye
22 Nis 2009
282
0
yok daha neler sen ciddimisin oldu olacak teyp de bağla inanmıyorum ya
biz modemden recervar a bağlantı yapıp tvde dıgı turk izliyoruz hemde gold paket
boyle daha sık olmazmı???

BY/SUSKUN

Uzman üye
10 Ağu 2007
1,602
1
T.C
sky.jpg
avermedia_dvbs.jpg
inca_DG23.jpg
kworld_dvbs-100.jpg

bu kartlardan birini alarak baslaya bilirsin sistematik olarak prefesyonel bir yapı kurmak isitiyorum dersende dexar uydu üzeriinde internet olanıgıda mümkündür
fakat burdaki acılım sadece filim ve benzeri kaynaklardan faydalanmaksa sat cart kullanarak sorunu cözmüs oalcaksın bunuda yanı sıra sitemi baz alarak bazı kiliti kanallar adina bir kac islemden gecirmen gerekiyor yanlız suna acıklık getireyim
sat cartlar güncellem olanklarını sık sık yapmalısın sat cartlar gündelik evlerinizde kullandıgınnız DVB veya benzeri uydu alıcıları gibi emu yuklu olmadıgı icin zaman zaman güncelllemelere özen göstermelisiniz sitem yapısı normal bir uydu alıcsıının
yaptıgından farksız olarak calsımaktadır tabiki bu birazda bütceye baglıdır yani kullandıgınız pc satcart ın verilerine baglı diyebiliriz 60 90 ve 120 cm lik canak lar yeterlidir yada mevcut sisteteminizde kulanabilirsiniz bunun icin geriye kalan sadece LNB yenilemek olacakdır yani cift cıkıslı bir LNB kullanmak yeterli olacakdır kablomuzu gerektigi sekilde F- KONNEKTÖR dedigimiz baglama aparatı ile sistem hazır vaziyete olacakdir önemli uyarı olarakda sunu eklemeliyimki uydu sistemi belirli aralkda belirli khz bandını kullnarak aktardıgı verive ses dalgası cart üzerine ulsatıgını
dusunecek olursak kar belirrli bir DC voltajı LNB aktarmaktadır bu asamada önem iceren ise hava sartlarını göz ardı etmeyin derim yuksek akım düsünülecek oluursa pc gückaynagına ani baskı uygulaması mümkündür yani diyer anlamda asırı akım ve guc basıncı gereceklesecektir bunuda ihmaletmemekde fayda var PC yada uydudan gelen kaployu devre dısı bırakıp sistemi birazdaha güvenli hala almıs olursunuz umarım acıklalyıcı ve etkin bir bilgi olmusdur anlatım tamamiyle sahsıma aittir iyi seyirler dilerim

ßy_Torjen

Üye
26 Ağu 2009
214
0
system32
bu konuda bılgın var sanırım suan elımde bır cıhaz var uydudan ototmatık guncelleme yapabılen bır cıhaz . bu baglantıyı nasıl yapmam gerektıgını soylersen sevınırım . uyduyu scarttan mı baglıyacagım ...
yani ben ne dersem yalan olur çünkü snn sitemini ve cihazını bilmiyorum konu hakkındada çık profesyonel bir bilgim yok sadecea rkadaşım yapmıştı ordan biliyorum
bunu bence bir teknik elemana sorsan daha sağlıklı olur pc tamircileri uydu tamircileri gibi
SAYgılar...

latiff

Uzman üye
10 Haz 2009
1,876
0
Konya
sky.jpg
avermedia_dvbs.jpg
inca_DG23.jpg
kworld_dvbs-100.jpg

bu kartlardan birini alarak baslaya bilirsin sistematik olarak prefesyonel bir yapı kurmak isitiyorum dersende dexar uydu üzeriinde internet olanıgıda mümkündür
fakat burdaki acılım sadece filim ve benzeri kaynaklardan faydalanmaksa sat cart kullanarak sorunu cözmüs oalcaksın bunuda yanı sıra sitemi baz alarak bazı kiliti kanallar adina bir kac islemden gecirmen gerekiyor yanlız suna acıklık getireyim
sat cartlar güncellem olanklarını sık sık yapmalısın sat cartlar gündelik evlerinizde kullandıgınnız DVB veya benzeri uydu alıcıları gibi emu yuklu olmadıgı icin zaman zaman güncelllemelere özen göstermelisiniz sitem yapısı normal bir uydu alıcsıının
yaptıgından farksız olarak calsımaktadır tabiki bu birazda bütceye baglıdır yani kullandıgınız pc satcart ın verilerine baglı diyebiliriz 60 90 ve 120 cm lik canak lar yeterlidir yada mevcut sisteteminizde kulanabilirsiniz bunun icin geriye kalan sadece LNB yenilemek olacakdır yani cift cıkıslı bir LNB kullanmak yeterli olacakdır kablomuzu gerektigi sekilde F- KONNEKTÖR dedigimiz baglama aparatı ile sistem hazır vaziyete olacakdir önemli uyarı olarakda sunu eklemeliyimki uydu sistemi belirli aralkda belirli khz bandını kullnarak aktardıgı verve ses dalgası cart üzerine ulsatıgını
dusunecek olursak kar belirrli bir DC voltajı LNB aktarmaktadır bu asamada önem iceren ise hava sartlarını göz ardı etmeyin derim yuksek akım düsünülecek oluursa pc gückaynagına ani baskı uygulaması mümkündür yani diyer anlamda asırı akım ve guc basıncı gereceklesecektir bunuda ihmaletmemekde fayda var PC yada uydudan gelen kaployu devre dısı bırakıp sistemi birazdaha güvenli hala almıs olursunuz umarım acıklalyıcı ve etkin bir bilgi olmusdur anlatım tamamiyle sahsıma aittir iyi seyirler dilerim

peki ya size bişi sorcam bizim tv bozuldu hiç bi degişiklik yapmadan uyduyu wireless karta taksam antenini sokerekten aynı işlevi gorurmu

BY/SUSKUN

Uzman üye
10 Ağu 2007
1,602
1
T.C
peki ya size bişi sorcam bizim tv bozuldu hiç bi degişiklik yapmadan uyduyu wireless karta taksam antenini sokerekten aynı işlevi gorurmu

bahsettgin konuda bir calısmam olmadı uydudan gelen sinyalleri wireless ile bütünlesik bir calsıma prensibi varmı bilmiyorum ama bu benım anlatımımla da sınırlı kalmamalı konu hakkınd a cesitli kaynakları arstırmanı oneririm canak sistemi kullanarak internet olanagi var fakat dedigim gibi wireless olarak sitem yapısı mevcutmu kesin bir sey soylemek dogru olmaz arastır derim yada uzman birinin görüsünü almakda fayda var

latiff

Uzman üye
10 Haz 2009
1,876
0
Konya
oldugunu biliyorum ama hep el yapımı daha once gordugumde usb flashı lambirinin yerinme takmıslardı lambiriyi sokmeden o işi gorurmuku die cunku tv 3 gune gelir uydu lazım :D

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
aslında benım sordugum elımdekı sıjıtal uydu alıcısına baglayıp pc den tv ızleme ımkanı varmı . tv kartı almadan ... ben acıkcası sordugum soruya net cevap alamadım . suan elımde pc ve dıjıtal uydu alıcısı var bu uyduyu pc ye baglanırmı .asıl soru bu .

latiff

Uzman üye
10 Haz 2009
1,876
0
Konya
aslında benım sordugum elımdekı sıjıtal uydu alıcısına baglayıp pc den tv ızleme ımkanı varmı . tv kartı almadan ... ben acıkcası sordugum soruya net cevap alamadım . suan elımde pc ve dıjıtal uydu alıcısı var bu uyduyu pc ye baglanırmı .asıl soru bu .

benim bildigim tv kartı olmadan olmaz ama daha bilgililer var onların yorumlarını beklemelisin

BY/SUSKUN

Uzman üye
10 Ağu 2007
1,602
1
T.C
her halükarda elinde mutlak tv kartı olmalı aut cıkısını kullnarak yada yeni nesil uydu alıcılarının sagladıgı imkan olan usb baglantısını devreye alabılırsın sayet var ise sonrasında tv kartının uydu üzerinden aldıgı verileri izleme imkanın olacak ve belirli program yardımıylada verileri kaydedebilirsin haricinde hicbir destek kart kullanmadan bunu uygulamaya alman mümkündeyil kolay gelsin

BY/SUSKUN

Uzman üye
10 Ağu 2007
1,602
1
T.C
oldugunu biliyorum ama hep el yapımı daha once gordugumde usb flashı lambirinin yerinme takmıslardı lambiriyi sokmeden o işi gorurmuku die cunku tv 3 gune gelir uydu lazım :D

latif bahsettgin konuyu hatırlar gibiyim yanliz istanbul ve cevresinde isen elektironik magazlarıdna bunu bulmak mümkünmüs konu hakkında tlf ile bilgisini aldım hazır ve satısa sunulmus butarz bir elektironik cihaz varmış arastırman gerekiyor lakin verim olarak da %60 olarak belirlenmis bir cihaz yani cokda basarılı oldugu söylenemez bilgine
kolaygelsin

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
anladıgım kadarı ıle dıjıtasl tv kartı alacagım . bu durumda uydu cıhazı na gerek kalmaz ılgılendıgınız ıcın tskler . ogrenmek ıstedıgım buydu . tv kartı olmadan olurmu olmazmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.