Dil öğrenme yardım

p20yavuz02

Uzman üye
21 May 2016
1,792
0
Bileyim ?
Arkadaşlar ben normalde ingilizce almanca fransızca rusça osmanlıca arapça ve azda olsa azerbaycanca alıpıyorum ingilşzceyi bilip geliştiriyiorum almancayı okulda öğrenşyırum osmanlıcayı kendim öğrenmeye çalışıyorum azerbaycancada aynı şekilde yani aranızda yani u yazıyı okuyan ve fransızca rusça arapça bilen kişiler yorum yazarsa ve online oluyorlarsa onlara sorularım olacaktır şimdiden teşekkürler

p20yavuz02

Uzman üye
21 May 2016
1,792
0
Bileyim ?
Kardeşim Ne Ettinsen :) +9 Dolunay Gibisin. Kitap Okuyarak Olabilir,Mesela Cs Go OYnarken Ben İngilizcemi Ve Rusçamı Çok Geliştirdim :) :DDDD

Bana mesela bazıları mantıksız heliyor yoksa evet cümle kurabiliyorum ancakminternette gramere baktım yok mesela ingilşzcede basit cümle ı go school özne fiil nesen gibi ama bulamadım ancak dolunay gibisin anlamadım

17 May 2014
236
0
Izmir
4 yil icerisinde kendi kendime 4 dil ogrendim ve hepsini turkce kadar iyi konusuyorum. (Hatta bu yuzden bi ara turkcemi bile bozmustum ://) bence dil gelistirmenin en iyi yolu yabanci arkadas edinmek, yabanci dizi izlemek yada muzik dinlemek. Oyunla sayesinde ogrenecegin kelimeler sinirli

p20yavuz02

Uzman üye
21 May 2016
1,792
0
Bileyim ?
4 yil icerisinde kendi kendime 4 dil ogrendim ve hepsini turkce kadar iyi konusuyorum. (Hatta bu yuzden bi ara turkcemi bile bozmustum ://) bence dil gelistirmenin en iyi yolu yabanci arkadas edinmek, yabanci dizi izlemek yada muzik dinlemek. Oyunla sayesinde ogrenecegin kelimeler sinirli

Peki mesela özel mesajdan (reklam olamasın) neler öğrendin ne kaynaklar aldın naısl öğrendin yadıdmıcı olursan sevinirim t
Teşekkürler

17 May 2014
236
0
Izmir
Peki mesela özel mesajdan (reklam olamasın) neler öğrendin ne kaynaklar aldın naısl öğrendin yadıdmıcı olursan sevinirim t
Teşekkürler

Soyle anlatayim kisaca. Ben okulumu annemin rahatsizligindan dolayi 1 yil kadar dondurdum, ee insan evde hep otura otura cani skiliyor. Surekli yabanci muzik dinliyordum sonra twitterda bi fan hesabi acmaya karar verdim tabii ki baslarda ingilizcem cok kotuydu. Yabanci arkadaslar edindim, yada birisi bana mention attiginda hep kelimenin anlamlarina baktim. Dinledigim sarkilarin anlamlarina baktim vs. Suan aradan 4 yil gecti arkadaslarimin 80% yabanci. Twitter takipci sayim 71K ama tek bi turkce tweetim bile yok. Hemen hemen her ulkeden arkadasim var. Ve dogal olarak ben her gun turkceden cok ingilizce konusuyorum. He ayrica dilim sayesinde bu yil adnan menderes havalimaninda staja basladim. Her gun pratik yapman yada her gun yeni bir kelime ogrenmen cok yardimci olacaktir. Zaten bi dilin temelini kavradinmi gerisi sadece kelime ezberlemek, Sonucta hic birimiz turkce bilerek dunyaya gelmedik

p20yavuz02

Uzman üye
21 May 2016
1,792
0
Bileyim ?
Öncelikle geçmiş olsun haklısın ancak merqk ettim hangi dilleri biliyorsun ikinci olarak ben fono almayı düşünüyorum almalıyım 7 dile aynı anda çalışmak kısmen uğraştıırcı :) ancak dediğim gibi sen gramerleri nereden öğrneidn baktın nasıl edindin arkadaşları cevaplarsan sevinirim?

17 May 2014
236
0
Izmir
Öncelikle geçmiş olsun haklısın ancak merqk ettim hangi dilleri biliyorsun ikinci olarak ben fono almayı düşünüyorum almalıyım 7 dile aynı anda çalışmak kısmen uğraştıırcı :) ancak dediğim gibi sen gramerleri nereden öğrneidn baktın nasıl edindin arkadaşları cevaplarsan sevinirim?

Fransizca, Almanca, Ingilizce ve Italyanca. Ben kelimelerin anlamlarini google translate den baktim. Ordan sonuc alamadigimda google direkt olarak yazdim farkli sitelerden sonuc edindim. Fono sana kalmis bisey benim oyle birseye ihtiyacim olmadi ama bence alirsan yarari olur herhalde. Ben tek tek gelistir derim. Orta seviyeye geldiginde baska yeni bir dil ogrenmeye basla. Dedigim gibi fan hesabi oldugundan diger fan hesaplariyla kaynasmam pek bi zor olmadi. Muhabbet hayran oldugumuz kisi hakkinda basladi yani

p20yavuz02

Uzman üye
21 May 2016
1,792
0
Bileyim ?
Anlasım o zaman fono alsam olur ancak bu gramerler yazar değil mi birde özelden sosyal medya iletişim varsa atar mısın sorum okur mazhuru olmaz ise benim arkasaşım varda yabancı rus ingiliz ve bulgar var başka yok naısl edinirim teşekkürler

17 May 2014
236
0
Izmir
Anlasım o zaman fono alsam olur ancak bu gramerler yazar değil mi birde özelden sosyal medya iletişim varsa atar mısın sorum okur mazhuru olmaz ise benim arkasaşım varda yabancı rus ingiliz ve bulgar var başka yok naısl edinirim teşekkürler

facebook link at ozelden, arkadas edinmek icin karsindakinle ortak bi noktan olmasi lazim :eek: e artik gerisi sana kalmis

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.