directplay Hatası

Medicus456

Katılımcı Üye
15 Şub 2016
699
0
06
Dostum aynı olay benim de başıma gelmişti tek bu program değil diğer program ve oyunlarda da böyle yükleme hatası alıyordum, internetten manuel olarak kurmayı dene eğer kurulmaz ise verilerini yedekle ve rufus ile USB Windows 10 son sürümünü boot et ve ardından UEFI olarak temiz kurulum yap sorunun düzelecektir. Temiz kurulum ne diye soracak olursan temiz kurulum bütün bilgisayarın içindeki her şeyi silip (İşletim Sistemi Dahil) FreeBDS moduna getiriyor yani işletim sistemi olmayan hale getiriyor USB rufus ile güncel Windows 10 boot ederek UEFI kurulum yaptığın da tertemiz bir Windows 10 ile karşılaşacaksın. Ben böyle yaptım hala da kullanıyorum ve hata almıyorum. Nasıl yapacağım dersen < TIKLA > bu adresten detaylı olarak öğrenebilirsin.

Son düzenleme:

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
39
1. Adım

komut istemini (cmd ) yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki komutları birlikte tek seferde cmd ekranına kopyala yapıştırın

Kod:
net stop wuauservnet stop cryptSvc

net stop bits

net stop msiserver

ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old

net start wuauserv

net start cryptSvc

net start bits

net start msiserver

pause

Eğer sorun düzelmez ise ;

2. adım

başlat menüsü > arama kutusuna > services.msc yazın ve açılan ekranda Windows update bulun ve Windows

update hizmeti üzerinde sag tıklayın > özellikler > başlangıç türü > otomatık oldugundan emin olun ve bu

hizmet çalışmıyorsa > başlat'a tıklayın ve yarıca

arka plan aktarım hizmeti

Windows modül yükleyicinin

ve şifreleme hizmetinin çalıştığın dan emin olun çalışmıyorsa başlat'a tıklayın ve güncelleştirmeleri yükleyin sorun halen devam ederse

3.adım

denetim masasını açın >> arama kutusuna >>sorun giderme yazın >> sorun gidermeye tıklayın >> açılan pencereden tümünü görüntüleye tıklayın >> Windows update tıklayın sorunları giderin

Bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse bu mesajı alıntılayıp cevaplayın size en kısa sürede geri dönüş yapacağım.

00DarkHacker00

Katılımcı Üye
21 Eki 2015
839
0
Çanakkale
1. Adım

komut istemini (cmd ) yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki komutları birlikte tek seferde cmd ekranına kopyala yapıştırın

Kod:
net stop wuauservnet stop cryptSvc

net stop bits

net stop msiserver

ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old

net start wuauserv

net start cryptSvc

net start bits

net start msiserver

pause

2. adım

başlat menüsü > arama kutusuna > services.msc yazın ve açılan ekranda Windows update bulun ve Windows

update hizmeti üzerinde sag tıklayın > özellikler > başlangıç türü > otomatık oldugundan emin olun ve bu

hizmet çalışmıyorsa > başlat'a tıklayın ve yarıca

arka plan aktarım hizmeti

Windows modül yükleyicinin

ve şifreleme hizmetinin çalıştığın dan emin olun çalışmıyorsa başlat'a tıklayın ve güncelleştirmeleri yükleyin sorun halen devam ederse

3.adım

denetim masasını açın >> arama kutusuna >>sorun giderme yazın >> sorun gidermeye tıklayın >> açılan pencereden tümünü görüntüleye tıklayın >> Windows update tıklayın sorunları giderin

Bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse bu mesajı alıntılayıp cevaplayın size en kısa sürede geri dönüş yapacağım.

Hepsini denedim hala düzelmedi, Windows 10 pro lite yükledim ondan galiba

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.