Dış ortam repeater hakkinda

18 Şub 2011
62
0
Samsun
Lütfen sadece konu hakkinda bilgi sahibi olan uzman kisiler cevaplasin. Sadece başligi okuyup lütfen cevap yazmayin. Detay asagida.

Arkadaslar, oldugum noktaya yaklaşik 35metre mesafede zayif bir wifi var. Wifi kendi de zayif. Benle arada iki duvar ve bir tane de kolon var.
Telefon hic görmüyor, laptop tek cubuk görüyor. Buna ilaveten Alfa AWUS036NH aldim cihaz 2watt ve 7db anten gücü var. Usb gücü yetersiz oldugunu düsündügümden ayrica güc takviyesi yaptim bu usb adaptore ama iki cubuk anca cekti laptop, yine de baglanmadi. Sonrasinda AWUS036NH ye cok güclü bir anten taktimsa da 3 cubuktan öteye gecemedim fakat yine baglanamadim.

Şimdi sizden istedigim sey su, benim bu kendi sinyali zayif ve uzaga gidemeyen wifi sinyalini, oldugum yerden (35metrelik mesafenin sonundan) sorunsuzca alip yine wifi olarak dagitmam icin almam gereken cihaz nedir ? Alis hassasiyeti yüksek olmasi lazim, fakat yanimda olucagi icin bana güclü bir gönderme yapmasina gerek yok.
Yani uzaktaki zayif sinyale başarili bir sekilde baglanacak, yine wifiye cevirecek ve hemen yaninda olan benim laptopum/telefonum ona baglanabilecek. Bu cihazin benim yanimda olmasi lazim. oldugum odada. Arada iki duvar bir kolon ve 35-40 metre mesafe olmasina ragmen sorun yasatmicak.

Ne tür bir cihaza lazim bilmiyorum, repeater mi almam lazim onu da bilmiyorum. Ama prizden güc alan birsey lazim.
Marka ve model belirtebilirsiniz. Umarim öneriler icin ortak cevaplar gelir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.