Discord Botunuzu Ücretsiz VPS'ye Aktarın.

BedirhanTuhana

Yeni üye
27 Ağu 2019
2
0
Merhaba Sayın THT Üyeleri. Yeni Onaylandım Ve Onaylanır Onaylanmaz Size Bir Faydam Olmasını İstedim. Çok Geçmeden Konuya Başlayalım.

Discord Botu Olanlar Botu Bilgisayarında Taşıdığından Dolayı Bot Kapanabiliyor ve Ping Olabiliyor. Şimdi İse Hiç Zahmet Olmadan Botunuzu Ücretsiz VPS'ye Aktarmayı Ve Sürekli Açık Tutmayı Göstereceğim.

Öncelikle https://glitch.com Sitemize Girelim. Girdiğimizde Bizi Böyle Bir Ekran Çıkacak.
Pics-Art-08-28-03-27-43.png

Ekrandan Sign İn Tuşuna Basıyoruz Ve Karşımıza Çıkan Applicationlardan Biriyle Giriş Yapıyoruz.
Pics-Art-08-28-03-28-59.png

Giriş Yaptıktan Sonra Bu Ekrandan New Project Tuşuna Basıp hello-express veya hello-sqlite Birini Seçiyoruz. hello-sqlite SQLite Modülü İle Başlarken hello-express Express.Js İle Başlıyor.
Pics-Art-08-28-03-31-22.png

Oluşturduğumuzda Karşımıza Böyle Bir Ekran Çıkıyor. Bu Ekrandan public ve views Klasörünü Siliyoruz. Silmek İçin Klasöre Tıklayıp Yanındaki 3 Nokta İşaretine Ve Sonra Sil Tuşuna Tıklıyoruz. Eğer Ekrana Soru Gelirse Evet Diyerek Onaylıyoruz.
Pics-Art-08-28-03-33-20.png

Sonra Sol Üstte Belirlenen Otomatik İsme Basıyoruz. Kare İçine Aldığına Basarak Projemizi Public Durumundan Çıkarıyoruz. Dilerseniz Projenin İsmini Değiştirmek İçin Altını Çizdiğim Yere Tıklayarak Değiştirebilirsiniz.
Pics-Art-08-28-03-35-25.png

Sonra server.js Dosyasına Tıklıyoruz Ve İçini Tamamen Silip Discord Botunuzun Ana Kodunu (bot.js, server.js vb.) Buraya Yapıştırıyoruz.
Pics-Art-08-28-03-36-44.png

Kendi Kodlarınızı Eklemek İçin New File Basıp Dosya İsmini Ayarlıyoruz. Klasör Oluşturmak İçin klasorismi/dosyaismi.js Olarak Yazıyoruz. Klasör Oluşturmadan Dosya Eklemek İçin Sadece dosyaismi.js Yazıyoruz.
Modül İndirmek İçin packages.json Dosyasına Tıklayıp Add Package Tıklıyoruz Ve Modülün İsmini Yazdıktan Sonra Üstüne Tıklıyoruz. Modülü İndirme Başlıyor. Diğer Menüler Kısmını Açmak İçin Sol Alttan Tools Tuşuna Basıyoruz.

Evet Bu Kadar Basitti. Bir Sorun Halinde PM Yazabilir yada Yorum Yazabilirsiniz.

Botu Sürekli Açık Tutmak İçinhttps://uptimerobot.com Sitesine Giriyoruz. Ana Ekrandan Start Monitoring Seçip Kaydoluyoruz. Kaydolduktan Sonra Karşımıza Çıkan Ekrandan +Monitor Tuşuna Basıyoruz. Monitor Type HTTP(S), Name İstediğiniz, URL İse https://projeismi.glitch.me Monitoring İnterval İse 5 Dk Olarak Ayarlanacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

erkanboz032

Katılımcı Üye
31 Tem 2016
281
0
hocam tek sıkıntısı disk sorunu bana 200 mb disk veriyor botumun diski 2 güne doluyor data felan tutması gerekiyor mecvur parayla arttıralım desek yükseltme sistemide yok

erfer

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
429
8
Republic Of Turkey
Mükemmel konu fakat biraz geç olmuş ben geçen yıl burayı kullanıyodum. Artık burada geliştim. Minecraft server açtım. Fakat disk doldu kapattım. Glitch eski konulardan olması gerek. Ama yinede emek var

BedirhanTuhana

Yeni üye
27 Ağu 2019
2
0
hocam tek sıkıntısı disk sorunu bana 200 mb disk veriyor botumun diski 2 güne doluyor data felan tutması gerekiyor mecvur parayla arttıralım desek yükseltme sistemide yok

Yapacak bişey yok hocam ben ücretsiz olarak sundum yükseltme seçeneği de yok evet. Ya bunla yetineceğiz ya da daha iyisine para vereceğiz.

Mükemmel konu fakat biraz geç olmuş ben geçen yıl burayı kullanıyodum. Artık burada geliştim. Minecraft server açtım. Fakat disk doldu kapattım. Glitch eski konulardan olması gerek. Ama yinede emek var

Bilmeyenler için bir kenarsa dursun hocam :):

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.