Diskim hacklendi ne yapmam lazım?

iakarsu

Yeni üye
10 Haz 2023
7
0
Merhaba

Diskimiz hacklendi ödeme yapıldığı halde şifreleri göndermiyor daha fazla ödeme istiyor. mail [email protected] ; Encryption Number : EWKDvh7WX8lUmWESdY7QqQciZU6Xb70YtjvcwV8F5Vs*unbreakable dosyalar bu şekilde *.xlsx.unbreakable yardımcı olur musunuz.

green.php

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
732
1
874
O diskin şifrelemesini çözebilmek için senin Adli Bilişimci, Tersine Mühendis ve Yazılımcıya ihtiyacın var. Bunların üçünede hakim bir kişiyi bulman zor, ben biliyorum ama özel iş yapmıyorum. Tavsiyem siber suçlara başvurmana deöecek bir meblağ ise başvur, değilse adama parasını ver mecbur.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
13
876
O diskin şifrelemesini çözebilmek için senin Adli Bilişimci, Tersine Mühendis ve Yazılımcıya ihtiyacın var. Bunların üçünede hakim bir kişiyi bulman zor, ben biliyorum ama özel iş yapmıyorum. Tavsiyem siber suçlara başvurmana deöecek bir meblağ ise başvur, değilse adama parasını ver mecbur.
istersen en kral adamı bul AES ile şifrelendiyse ve key de boşluk varsa kırman imkansız.
ancak uygulamada bir bug veya serverda bir açık bulabilirsen anca.

iakarsu

Yeni üye
10 Haz 2023
7
0
Moderatör tarafında düzenlendi:

green.php

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
732
1
874
istersen en kral adamı bul AES ile şifrelendiyse ve key de boşluk varsa kırman imkansız.
ancak uygulamada bir bug veya serverda bir açık bulabilirsen anca.
Sevgili dostum, Encryption yapan virüsün kodu analiz edilerek desceypt yapıcak program kodlamak çocuk işi, gereken Encryption key de mevcut verilmiş zaten.
Ne ile şifrelendiği fark etmez, key olmasa sana hak verirdim ama var :). Bu tarz olaylarda saldırgan descrypt yapan aracın exesini atar ve zararlı şahısın tek yapması gereken o key'i araca girmektir. :) Bu aracıda kodlamak zor değildir, Exe kendisini sildiyse bile Adli bilişimle geri döndürülebilir, Tersine mühendislik ile kaynak kod analizi yapılır, yazılımcı descryptor kodlar.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
13
876
mesajınız gözükmüyor acaba rica etsem exe'yi veya hangi dosya formatından virüs bulaşdıysa winrar ile sıkıştırıp dm ile gönderir misiniz?
exe'yi decompile edebilirsem ederim veya iletişim kurduğu sunucuyu yakalarım bazen programcılar küçük hatalar yapar.

iakarsu

Yeni üye
10 Haz 2023
7
0
Email : [email protected]
Encryption Number : EWKDvh7WX8lUmWESdY7QqQciZU6Xb70YtjvcwV8F5Vs*unbreakable

We Encrypted Your System. Pay If You Want Your Information. Send Me Your ID Address After Contacting Us
tüm işi yapan adamda bunu akıl edemeyecek değil mi kanka?
o kodların bir zaman aralığı vardır değişir aynısını wanna da oldu.
ama amatör bir programcı ise dediklerin düşünülebilir.
bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz bana

iakarsu

Yeni üye
10 Haz 2023
7
0
mesajınız gözükmüyor acaba rica etsem exe'yi veya hangi dosya formatından virüs bulaşdıysa winrar ile sıkıştırıp dm ile gönderir misiniz?
exe'yi decompile edebilirsem ederim veya iletişim kurduğu sunucuyu yakalarım bazen programcılar küçük hatalar yapar.
kusura bakma bu forumu ilk defa kullanıyorum.
txt dosyası var başka bildiğim bişey yok .sunucuyu buluta yedeklemiştik bilgiler var ama sunucuya bağlı disk var onu elemanlar buluta yedeklemeyi unutmuşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
930
11
731
Sevgili dostum, Encryption yapan virüsün kodu analiz edilerek desceypt yapıcak program kodlamak çocuk işi, gereken Encryption key de mevcut verilmiş zaten.
Ne ile şifrelendiği fark etmez, key olmasa sana hak verirdim ama var :). Bu tarz olaylarda saldırgan descrypt yapan aracın exesini atar ve zararlı şahısın tek yapması gereken o key'i araca girmektir. :) Bu aracıda kodlamak zor değildir, Exe kendisini sildiyse bile Adli bilişimle geri döndürülebilir, Tersine mühendislik ile kaynak kod analizi yapılır, yazılımcı descryptor kodlar.
Merhaba green.php bey, bilgi dolu yazılarınızı bir süredir yakından takip ediyorum ancak "Encryption key verilmiş, ne ile şifrelendiği fark etmez" ne demek? RSA gibi bir algoritma ile public key kullanılarak şifrelenen data'yı, servera gönderilen private key olmadan tam olarak nasıl decrypt etmeyi düşünüyorsunuz? Bahsettiğiniz adli bilişimci, runtime sırasında oluşturulan rastgele bir anahtarı hangi "descryptor" ile geri getirebilir? Yoksa ransomware'ların Sezar şifrelemesi kullandığını mı düşünüyorsunuz?

ooshitooshit

Yeni üye
26 Haz 2007
1
0
Youtube dene bakalım şu videoyu
1. hatan lütfen internette her bulduğun exe localde açma açıyorsan da sandbox kullan
2. senden fidye de almışlar virüsün amacı bu zaten ama bu parayı ödemeyecektin açmayacakları 2 2 4
3. böyle bir durumda iyi bir araştırma yapmak lazım piyasada bazı ransomware lerin decrypt versiyonları var deneyebilirsin
4. hiçbir şey açmıyorsa para göndermeyeceksin formatlayacaksın

bir daha böyle bir sorun yaşamaman için de şunları öneriyorum

bilgisayarında C D iki farklı disk olsun c ye 60 70 gb ver sadece içine windows kur
geri kalan bütün verilerini D ye aktar masa üstünde bişey bulundurma bütün herşeyin D diskinde olsun
o D diskini de 2 ayda 1 hardisk al bir tane 2 ay da 1 o D diskinide farklı bir diske yedekle olası böyle bir durum yaşamazsın bir daha

green.php

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
732
1
874
Merhaba green.php bey, bilgi dolu yazılarınızı bir süredir yakından takip ediyorum ancak "Encryption key verilmiş, ne ile şifrelendiği fark etmez" ne demek? RSA gibi bir algoritma ile public key kullanılarak şifrelenen data'yı, servera gönderilen private key olmadan tam olarak nasıl decrypt etmeyi düşünüyorsunuz? Bahsettiğiniz adli bilişimci, runtime sırasında oluşturulan rastgele bir anahtarı hangi "descryptor" ile geri getirebilir? Yoksa ransomware'ların Sezar şifrelemesi kullandığını mı düşünüyorsunuz?
Rsa gibi bir algoritma ile şifrelenen data'yı, servera gönderilen private key olmadan tam olarak nasıl descrypt etmeyi düşünüyorsunuz demişsin.
Servera bir private key gittiğine göre, demekki bu serverla ilgili sunucu arasında bir bağ mevcut o server globale açık ve ya localdeyse bile VPN ile aynı ağa sokulmuş.
İlgili server'a create, write yetkisi var ise otomatikmen read yetkisi de oluyor, aynı şekilde private key de server'dan alınır.
Senin dediğine kalsa o zaman interpol, cia ve diğer kurumlar böyle durumlarda sunucularını çöpe mi atıyor, yoksa milyar dolarlar mı ödüyor?

datarecoveryhouse

Yeni üye
12 Haz 2023
3
0
biz bu kişiyle daha önce çalıştık . türkiyede veri kurtarma alanında hizmet veriyoruz . bu tür vakaları inceliyoruz bu iletişime geçtiginiz kişi fiyat konusunda takıntılı bir yapıya sahip . çokda agrasif uzun zamandır aynı adres üzerinden faliyet gösterdigini biliyoruz. biz daha önce bir sorunla karşılaşmadık . istedigi ödemeyi verdik ve gerekli yardımı aldık. şifrelemeyi kırabildigini idda eden arkadaşlara şunu söyleyebiliriz. çözebilirseniz özel mesaj atın sizle çalışalım ona verecegmiz parayı size verelim ve sizde bize yardımcı olun . veriyi çözme kısmını çok araştırdık dünya genelinde çözümler aradık ama bulamadık . buldugunu idda eden kişilerde bizi dolandırdı kücük paralar verdik çözüm üretmek için ama yinede dolandırıldık youtube üzerinde çözdügünü idda eden kişilerin %100 lük bir kısmı dolandırıcı lütfen dikkat edin arkadaşlar.
konu sahibine tavsiyem şudur ödemeeyi tamamlayın . karşınızdaki kişiden rica edin eminim anlayış göstericeklerdir

iakarsu

Yeni üye
10 Haz 2023
7
0
merhaba
başlangıçta 10.000 $ istedi bizde en makul olan şekilde pazarlık yaptık 5000$ karşığı 0,19 btc istedi ben gönderdim. ( şu ana kadar buna benzer genelde 500$-1000$ arasında belkide 10 kere yaptık hiç problem çıkmamıştı. çok şaşırdım ) Bilgileri istediğimde bana 10.000$ tamamlamadan herhangi bir bilgi vermeyeceğim dedi ne yaptıysak olmadı. Güven problemide var şimdi siz olsanız sizde göndermezsiniz. Haklı olarak

biz bu kişiyle daha önce çalıştık . türkiyede veri kurtarma alanında hizmet veriyoruz . bu tür vakaları inceliyoruz bu iletişime geçtiginiz kişi fiyat konusunda takıntılı bir yapıya sahip . çokda agrasif uzun zamandır aynı adres üzerinden faliyet gösterdigini biliyoruz. biz daha önce bir sorunla karşılaşmadık . istedigi ödemeyi verdik ve gerekli yardımı aldık. şifrelemeyi kırabildigini idda eden arkadaşlara şunu söyleyebiliriz. çözebilirseniz özel mesaj atın sizle çalışalım ona verecegmiz parayı size verelim ve sizde bize yardımcı olun . veriyi çözme kısmını çok araştırdık dünya genelinde çözümler aradık ama bulamadık . buldugunu idda eden kişilerde bizi dolandırdı kücük paralar verdik çözüm üretmek için ama yinede dolandırıldık youtube üzerinde çözdügünü idda eden kişilerin %100 lük bir kısmı dolandırıcı lütfen dikkat edin arkadaşlar.
konu sahibine tavsiyem şudur ödemeeyi tamamlayın . karşınızdaki kişiden rica edin eminim anlayış göstericeklerdir
merhaba
başlangıçta 10.000 $ istedi bizde en makul olan şekilde pazarlık yaptık 5000$ karşığı 0,19 btc istedi ben gönderdim. ( şu ana kadar buna benzer genelde 500$-1000$ arasında belkide 10 kere yaptık hiç problem çıkmamıştı. çok şaşırdım ) Bilgileri istediğimde bana 10.000$ tamamlamadan herhangi bir bilgi vermeyeceğim dedi ne yaptıysak olmadı. Güven problemide var şimdi siz olsanız sizde göndermezsiniz. Haklı olarak

datarecoveryhouse

Yeni üye
12 Haz 2023
3
0
2 farklı müşterimiz için 2 farklı zamanda ödeme yaptık bu kişiye hiç sorun yaşamadık güven sorunuda yaşamadık bize o zaman referans vermişlerdi.
güven sorunu yaşamamıştık anlayacagınız. isterseniz ben sizin yerinize veriyi alabilirim ? gerçekten teklif edilen rakam 10 bin ise 5 bin verdiyseniz
bana ugraşlarım için ekstradan 500 dolar vermeniz yeterli ben bu kişiden verinizi alırım . tabiki size ilk söyledigi rakama . ekstra ödemeyi benim yapmama izin verin.

E

excoo

Ziyaretçi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.