diz üstü bilgisayar Menteşe sorunu !!

8 Ocak 2017
53
0
diz üstü bilgisayar Menteşe bölümü koptu tamirini yaptım fakat gine aynı şekil'de sorun devam ediyor bir daha olmama'sı için nasıl bi yol izlemem gerek arkadaşlar yardımçı olursanız çok mutlu olurum...

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Hızlı bir şekilde açıp kapatırsan kopması normal. Bende menteşe de sorun olmadı ama ekran çerçevesi ekrandan ayrılmaya başladı. :D Bu yüzden bilgisayarı sakin şekilde hareket ettiriyorum artık. Yoksa çatır çutur sesler geliyor ve resmen kasa kapağındaki toplam 8 vidadan 4 vidamı kaybetmişim. :D

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Ekran panelinin altından menteşelerin bulunduğu yerin yakınında aynı zamanda ekrana giden güç ve görüntü kabloları vardır. Eğer menteşeye bir zarar gelirse bu kablolar da zarar alabilir. Menteşenin tamiri içinse aynı modele uygun vida bulmalı ve aynı modele uygun kapakçık bulmalısınız. Bu sayede vidanın üstüne koyacağınız kapakçık kırılmayı engelleyecektir. Bunları bilgisayarcılardan veya teknik servisten temin edebilirsiniz.

İyi forumlar...

8 Ocak 2017
53
0
Bir teknik servise götürmen en iyisi olacaktır.

Doğru söylüyorsunuz fakat garantisi bitti bilgisayarın :RpS_wink:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hızlı bir şekilde açıp kapatırsan kopması normal. Bende menteşe de sorun olmadı ama ekran çerçevesi ekrandan ayrılmaya başladı. :D Bu yüzden bilgisayarı sakin şekilde hareket ettiriyorum artık. Yoksa çatır çutur sesler geliyor ve resmen kasa kapağındaki toplam 8 vidadan 4 vidamı kaybetmişim. :D

Çok şükür kaybolma olayı ile karşı karşıya kalmadım ben. :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Merhaba,

Ekran panelinin altından menteşelerin bulunduğu yerin yakınında aynı zamanda ekrana giden güç ve görüntü kabloları vardır. Eğer menteşeye bir zarar gelirse bu kablolar da zarar alabilir. Menteşenin tamiri içinse aynı modele uygun vida bulmalı ve aynı modele uygun kapakçık bulmalısınız. Bu sayede vidanın üstüne koyacağınız kapakçık kırılmayı engelleyecektir. Bunları bilgisayarcılardan veya teknik servisten temin edebilirsiniz.

İyi forumlar...

Öncelik'le teşekür ederim size de İyi forumlar dilerim...

benim'de korktuğum konular dan bir tanesi kaplolara zarar gelmesi ve bu doğrultuda bu konuyu açmak istedim sizlerden öneri alla bilmek için. menteşe bölümü büyük bi zarar görmüş durum da ben gereken tamiri yaptım Sun-Fix yapıştırıçı ile ama onun da garantisi yok sağlam olucak diye alt taki kasanın deyişme'si gerek fakat alt kasayı nerde bula bilirim bilmiyorum.. ve ayrı bir parantez açmak gerekir sede ekran sabit bişekil'de açık duruyor sürekli olarak..

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.