Dizüstü bilgisayar önerir misiniz?

1 Tem 2015
242
1
Bilecik
Arkadaşlar 6500 lira limitim var kodlama yapacağım grafikle uğraşacağım pubg hariç oyunlar oynayacağım bana yetecek özellikte bilgisayar önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim

Ve Linux desteği olsun arkadaşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

coldplus

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
428
1
Arkadaşlar 6500 lira limitim var kodlama yapacağım grafikle uğraşacağım pubg hariç oyunlar oynayacağım bana yetecek özellikte bilgisayar önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim

Kardeşim leptop önermicem. Ama başka bir tavsiyede bulunucam. Hp almamaya çalış nedeniyse aşırı ısınıyor. Aldım pişmanım. Bilgine.

9 May 2014
143
0
Night City
Ben de laptop önermeyebilirim . Monster kullanıyorum ve yönetim paneli yazılımı ( renk ayarlama , fan hızı seçimi gibi custom ayarlar ) linux destekli değil . Dual-boot yapınca ekran kartını kullanamıyorsun.Windowsta bir sorunu yok ama.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
"Laptop alma" diyenlere katılacağım. Türkiye'de satılan kapasitesi yüksek notebook'lar 100% linux destekli değildir. Masaüstü al, paran da cebinde kalır.

HP konusunda da katılıyorum, tek istisna ile, yüksek performanslı omen serisi var. Onlar asla ısınmıyor, ciddi önlemler alınmış. Ama ne yazık ki onlar da 10k civarı olmalı bu aralarda. ASUS'u da ele aynı sebepten, aşırı ısınır. Aptal bir tasarımları var, ekran kartını soğutamıyor.

"İlla ki laptop" diyorsan, linux'u dual boot olarak kullan. Zaten linux'ta oyun filan oynamazsın, yapacağın şey kodlama olacak orada değil mi? Çok az bir hard disk alanı ayırırsın linux kurmak için, yeter de artar bile.

1 Tem 2015
242
1
Bilecik
Kardeşim leptop önermicem. Ama başka bir tavsiyede bulunucam. Hp almamaya çalış nedeniyse aşırı ısınıyor. Aldım pişmanım. Bilgine.
Yorumun için teşekkür ederim hp olayını biliyorum hiç bakmadım desem yeridir

Ben de laptop önermeyebilirim . Monster kullanıyorum ve yönetim paneli yazılımı ( renk ayarlama , fan hızı seçimi gibi custom ayarlar ) linux destekli değil . Dual-boot yapınca ekran kartını kullanamıyorsun.Windowsta bir sorunu yok ama.
Yorumun için teşekkür ederim monsterın linuxu desteklemediğini biliyorum onada bakmadım desem yeridir

"Laptop alma" diyenlere katılacağım. Türkiye'de satılan kapasitesi yüksek notebook'lar 100% linux destekli değildir. Masaüstü al, paran da cebinde kalır.

HP konusunda da katılıyorum, tek istisna ile, yüksek performanslı omen serisi var. Onlar asla ısınmıyor, ciddi önlemler alınmış. Ama ne yazık ki onlar da 10k civarı olmalı bu aralarda. ASUS'u da ele aynı sebepten, aşırı ısınır. Aptal bir tasarımları var, ekran kartını soğutamıyor.

"İlla ki laptop" diyorsan, linux'u dual boot olarak kullan. Zaten linux'ta oyun filan oynamazsın, yapacağın şey kodlama olacak orada değil mi? Çok az bir hard disk alanı ayırırsın linux kurmak için, yeter de artar bile.
Öğrenciyim mecbur laptop almak zorundayım iki işletim sistemi kurmayı planlıyorum dediğin gibi kodlaması Linux te diğer işleri ise Windows'da halledeceğim

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Yorumun için teşekkür ederim hp olayını biliyorum hiç bakmadım desem yeridir

Yorumun için teşekkür ederim monsterın linuxu desteklemediğini biliyorum onada bakmadım desem yeridir

Öğrenciyim mecbur laptop almak zorundayım iki işletim sistemi kurmayı planlıyorum dediğin gibi kodlaması Linux te diğer işleri ise Windows'da halledeceğim

O zaman... yaa fiyatını bilmiyorum ama 3 bin lira daha ayırabiliyorsan HP Omen serisini cidden tavsiye ederim. Ben normalde HP'den nefret ederim, şirket almış. Çok memnunum. Zerre ısınmıyor , windows'ta zerre kadar sorun yok.

Ben de bazı işlerim için Ubuntu kurdum ikincil sistem olarak; bazı şeyler için 100% C++ ile çalışmak zorundayım bu günlerde. Mükemmel çalışıyor. Ama azıcık tuzlu işte.. Tek sorun o.. En yenisi 11k idi baktığımda..

1 Tem 2015
242
1
Bilecik
O zaman... yaa fiyatını bilmiyorum ama 3 bin lira daha ayırabiliyorsan HP Omen serisini cidden tavsiye ederim. Ben normalde HP'den nefret ederim, şirket almış. Çok memnunum. Zerre ısınmıyor , windows'ta zerre kadar sorun yok.

Ben de bazı işlerim için Ubuntu kurdum ikincil sistem olarak; bazı şeyler için 100% C++ ile çalışmak zorundayım bu günlerde. Mükemmel çalışıyor. Ama azıcık tuzlu işte.. Tek sorun o.. En yenisi 11k idi baktığımda..

https://m.trendyol.com/hp/omen-gaming-nb-15-dc0020nt-6en30ea-i5-8300h-8gb-ddr4-128ssd-1tb-gtx1050-4gb-ddr5-15-6%22-ips-dos-p-4825854?boutiqueId=314036&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.7 bunu önerir misin

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
1 Tem 2015
242
1
Bilecik
Kesinlikle, zaten bak aşağıda yorumları da var. Benimkinin tipi de aynı bu işte. Ama ne yazık ki - şimdilik - oyun oynamak için kullanmak nasip olmadı. Bize şimdilik onu GPU'su lazım.

https://m.trendyol.com/hp/hp-omen-gaming-nb-15-dc0010nt-4mt19ea-i5-8300h-8gb-ddr4-128ssd-1tb-gtx1050ti-4gb-ddr5-15-6-freedos-p-6446634?boutiqueId=310910&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.56.6
Birde bunu buldum oyun olarak ben cs go ve lolden başka oynayacağımı düşünmüyorum
görünüşü güzel sistemide gayet iyi ama yukardaki arkadaş hp leptopunun ısınmasından şikayetçiymiş isterseniz asus casper tarzı bakabilirsiniz

Haklısınız fakat diğer bir arkadaşta omen serisinde fazla sıkıntısı olmadığından bahsetti bende bütçeme göre en iyi özellikleri bulmaya çalışıyorum anca bu kadarı oluyor 4 5 sene idare etse yeterli benim için 😌😊

1 Tem 2015
242
1
Bilecik
Grafikleri inceledim bütçemin yettiği
https://ty.gl/15ae1e9e0
Bu bilgisayar oluyor zaten düşünüyordum sanırım bunu alacağım işlemcisi bayağı dereceli ekrnakartı 1050 oyunlarda hissedilir olduğunu okudum dediğim gibi csgo ve lol harici oyun fazla oynayacağımı sanmıyorum sanırım bu sistemin özellikleride beni karşılar teşekkür ederim

Mischollen

Üye
16 Eyl 2018
244
0
Antalya
Bana kalırsa, hp omen serisinde kal. Ses kalitesidir, kasa tasarımıdır bana kalırsa gayet iyi ve hoş. Ben monster kullanıyorum. Monster'de benim açımdan, gayet iyi. Linux kurulmuyor tabi ama, linux'u dual boot olarak kullanabilirsin.

1 Tem 2015
242
1
Bilecik
Bana kalırsa, hp omen serisinde kal. Ses kalitesidir, kasa tasarımıdır bana kalırsa gayet iyi ve hoş. Ben monster kullanıyorum. Monster'de benim açımdan, gayet iyi. Linux kurulmuyor tabi ama, linux'u dual boot olarak kullanabilirsin.

dual boot olarak kurmayı düşünüyorum zaten çünkü oyunda oynayacağım peki casper excalibur hakkında bir fikrin var mı https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/casper-excalibur-g670-8750-b5h0x-i7-8750h-16-gb-ram-1tbhdd-240-gbssd-4gb-ddr5-gtx-1050ti-gaming-pc-418937632

Mischollen

Üye
16 Eyl 2018
244
0
Antalya
Aslında, bana kalırsa. Atılan,attığın bütün ürünlerin videolarını, yıldızlarını ve yorumlarını oku. Göze al hepsini, kendin en iyisini seçeceksindir.

alperendglr

Yeni üye
9 Haz 2019
27
0
İstanbul

Ve Linux desteği olsun arkadaşlar

Mesela msi alabilirsin gayet güzel beğenirsen sevinirim :)https://www.amazon.com.tr/MSI-GV62-7RC-083XTR-Bilgisayar-i5-7300HQ/dp/B07CB4KD8X/ref=asc_df_B07CB4KD8X/?tag=googleshoptr-21&linkCode=df0&hvadid=343279541692&hvpos=1o2&hvnetw=g&hvrand=16767027802423920440&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012782&hvtargid=pla-699366248090&psc=1

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.