DJİ MG 1P Drone Hakkında Bilgi Arıyorum

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,272
3,461
İyi günler dostlarım önümüze bir hedef aldık çok büyük bir hedef, drone ile zirai ilaçlama yapmayı düşünüyoruz, DJİ MG 1P almayı düşünüyoruz, tamamen otonom bir drone, radar sistemi var, 10 L depo hacmi var yani drone çok ağır yükleride kaldırabiliyor, tarımda gelinen son nokta da diyebiliriz :), size sorum şudur ki

Hiç DJİ drone kullandınız mı veya drone kullandınız mı?

Drone hakkına bilgi (Tecrübeli Arkadaşlar)

DJİ MG 1P ile aşinalığınız var mı?

Biraz beyin fırtınası yapalım, benimde pek bilgim yok, çok pahalı bir drone olduğu için nadir kullanıcısı var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,105
221
CyberKeTa
Drone kullandım ama o kadar profesyonel iş yapmadım bence o dronu alma başka düşün eğer ağırlık kaldirmayacaksan ama tarım içinse 170bin tl verilir mi bilemedim bence iyi düşün ve eğitimini alman gerek ve ehliyetinide almalısın çünkü profesyonel ve ağır drone dikkat et derim.

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,272
3,461
Drone kullandım ama o kadar profesyonel iş yapmadım bence o dronu alma başka düşün eğer ağırlık kaldirmayacaksan ama tarım içinse 170bin tl verilir mi bilemedim bence iyi düşün ve eğitimini alman gerek ve ehliyetinide almalısın çünkü profesyonel ve ağır drone dikkat et derim.
Dostum ilk bende senin gibi diyordum drone'a bu kadar para verilir mi diye, bi baktım yaptığı işe, normalinden 40 kat daha hızlı ve ilaç tüketimi az, biz bunu sadece kendi tarlamız için değil iş amaçlı başkalarının tarlasınıda ilaçlamak için kullanacağız, 2 saatte 20 bin lira kazanmak desem :)

Lisans işine gelecek olursakda, eğitimini alacağım.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World
Merhaba,

Drone ile artık bir sorunu çözerken "Havacılık" sekmesini de çözüm yollarına katabilirsiniz. Yani aslında Drone sayesinde birçok uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; Drone Yazılım veya Drone Programlar diye Hz.Google'da arattırırsanız karşınıza eşsiz sonuçlar çıkacaktır.

Bu aşamadan sonrası sizin engin hayal gücünüze bağlı. Kimi var drone hevesi bataryasına paralel hemencecik bitiyor, kimi var drone ile yeni başlangıçlara imza atıyor.

Not ==> Yakında insanlar Drone'u Olanlar ile Olmayanlar olarak ikiye ayrılabilir ;)

Bilginize,

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,105
221
CyberKeTa
Dostum ilk bende senin gibi diyordum drone'a bu kadar para verilir mi diye, bi baktım yaptığı işe, normalinden 40 kat daha hızlı ve ilaç tüketimi az, biz bunu sadece kendi tarlamız için değil iş amaçlı başkalarının tarlasınıda ilaçlamak için kullanacağız, 2 saatte 20 bin lira kazanmak desem :)

Lisans işine gelecek olursakda, eğitimini alacağım.
Evet o yönden haklısın başarırsın dene derim

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,272
3,461
Merhaba,

Drone ile artık bir sorunu çözerken "Havacılık" sekmesini de çözüm yollarına katabilirsiniz. Yani aslında Drone sayesinde birçok uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; Drone Yazılım veya Drone Programlar diye Hz.Google'da arattırırsanız karşınıza eşsiz sonuçlar çıkacaktır.

Bu aşamadan sonrası sizin engin hayal gücünüze bağlı. Kimi var drone hevesi bataryasına paralel hemencecik bitiyor, kimi var drone ile yeni başlangıçlara imza atıyor.

Not ==> Yakında insanlar Drone'u Olanlar ile Olmayanlar olarak ikiye ayrılabilir ;)

Bilginize,
Axpa kardesim aynen öyle farklı düşünüp yapabilmek zeki insanların özelliği, düşünüyorumda bir yandan ben drone ile zirai ilaçlamaya başlarsam çok ilgi çeker diye düşünüyorum, ziraat odasında bile olmayan makine bizde olacak. :)

Lewu

Yeni üye
13 Mar 2021
49
11
hocam selamlar benim babamda çiftçi oda bunu çok araştırdı aradı sordu bu işi yapanları eğer tek drone ile yapmak istiyorsan zor diyebilirim çünkü bu işe o kadar para verecek çiftçi az ve şahsın mahsülüne göre değişir eğer çok para kazanmadığı bir mahsülse normal ilaçlama yapar misal 200 dönüm adam bu rakamlara normal ilaçlarım der ve dediğin 20 k çok uçuk bir rakam

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,272
3,461
hocam selamlar benim babamda çiftçi oda bunu çok araştırdı aradı sordu bu işi yapanları eğer tek drone ile yapmak istiyorsan zor diyebilirim çünkü bu işe o kadar para verecek çiftçi az ve şahsın mahsülüne göre değişir eğer çok para kazanmadığı bir mahsülse normal ilaçlama yapar misal 200 dönüm adam bu rakamlara normal ilaçlarım der ve dediğin 20 k çok uçuk bir rakam
Kardesim şimdi şöyle söyleyim bacak boyuna gelen mısıra ilaç yapmak imkansız, yapsanda tahribat çok fazla olur, hatta şuan mısırlarda sinek var ama kimse birşey yapamıyor, ama drone olursa, çok hızlı bir şekilde az maliyetle işi bitirir. Araştırmak lazım dostum, yakında fuara gidip yakından inceleyeceğim. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.