Dmz - port açma hakkında yardım gerekiyor

BesTRengar

Üye
17 Ocak 2016
138
0
Konuyu yanlış yere açtıysam affola yeniyim pek bilgim yok burası uygun bölümmüş gibime geldi
konuya gelirsek bilgi almak istedim
DMZ ile port aynı şeymidir ?
benim modemde bi sıkıntı var nat sekmesinden port yönlendirme butonuna basınca modem error code 4 veriyor ve arayüzle iletişim kesiliyor bu yüzden nattaki DMZ sekmesini kullandım firewallı kapattım falan internette olabilcek denenebilecek çoğu yöntemi denedim ama internette açık port sorgullattığımda portum kapalı cevabını alıyorum.
Önerilerinizi Bekliyorum
Denediklerim
Virüs Programını Kapattım
Güvenlik Duvarını Kapattım
Güvenlik Duvarı Kısmından Portu tanıttım
Modem Arayüzünden FireWallı kapattım
(Belkide ben yanlış biliyorumdur.DMZ portları açmıyordur.Biraz aydınlatırsanız sevinirim.)

BesTRengar

Üye
17 Ocak 2016
138
0
port açma sekmesine girince arayüz kitleniyor ve bidaha arayüze giremiyorum reset atmadan
2 tane farklı versiyon firmware yükledim (toplamda 3 tane var 1 i yüklü olan 2 side güncelleyerek denediğim)
hiç bir firmware de port sekmesini açamadım 2 sinde modem kendini resetliyordu şuan kullandığım en yenisinde ise modem arayüzüne erişim sağlayamıyorum port sekmesine tıkladığımda

BesTRengar

Üye
17 Ocak 2016
138
0
attım ama durum değişmiyor modeme reset atınca arayüze giriş yapabiliyorum.port sekmesine tıkladığım an yine iletişim kesiliyor ve tekrar reset atmak gerekiyor

BesTRengar

Üye
17 Ocak 2016
138
0
DMZ diye bişey duydum galiba bütün portların açılmasıymış ne dersiniz siz öylemi ? yoksa farklı bir özellikmi ? port yerine kullanılaiblirmi ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.