Dnsenum Kullanımı//Linux Klübü

khpsn41

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
305
0
29
MaRiNa
selamun aleykum arkadaşlar bugun sizlere dnsenum ile ilgili video hazırlamak istedim klüpte yeniyim hatalarım varsa lütfen kırmadan düzeltin :)
öncelikle dnsenum,dnsmap vb bunlar birbirlerine benzer tool'lardır yanı bir sitenin host adresine, Name serverlarına, Mail serverlarına, trying zone transfer bilgilerine ve subdomainlerini bulmaya yaralar fakat ben bu videoda dnsenum ile bulunan domain ve ip ile neler yapılabilir farklı tool'lar katarak anlatmaya çalıstım
videolu anlatım yaptıgım için görsellik koymadım

Dnsenum Nedir?
DNSenum; Perl dili ile yazılıp, Kali’ye özel geliştirilmiş bir tooldur. Buraya kadar tamam önemlı olan buradan sonrası işimize yarayacak
Bu ulaştıgımız bilgiler ile "cloudflare"(sitelerin gerçek ip'sini koruyan güvenlik sistemi) atlatıp gerçek ip adresinede ulaşmamız mümkündür gerçek ip adresine ulaştıktan sonra gerekli programlardan"nmap"dan yardım alarak açık"open"port taraması yapılır.Bunun akıbıyetınde açık portlardan exploitler yardımı ile sisteme sızılmaya çalısılır bununla ilgili bağzı bilgileri videoda göstermeye çalısacagım

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=4ey3mUID7_s[/ame]

........ ...................................................... "☪ TürkHAckTeaM ☪"
..............................................................................<"Linux Klübü" <-khpsn41->

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.