Doğru Bilinen Yanlışlar 2 // AloneBird

AloneBird

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
786
4
UAE
1- Cmd komutlarıyla hack yapılabilir. Yanlış! Cmd veya terminalin kullanım amacı, sistem yönetimidir. Sistem hacklemek için değildir (elbette sistem yönetimini, hack aşamalarından birisi olan pivoting esnasında kullanmanız gerekmekte)

2- IP adresi sadece ping atarak öğrenilir. Yanlış! Ping komutu IP adresi öğrenmek için değildir. Ağ üzerindeki veya internetteki bir makinenin ulaşılabilir olup olmadığını kontrol etmek amaçlı kullanılır. Ayrıca icmp protokolünü kullandığı için firewall tarafından engellenirse o siteye ping atamazsınız (dolayısıyla icmp flooding gibi ddos saldırıları işe yaramazdır).

3- orneksite.com a DDOS attım çöktü. Yanlış! Tek bir bilgisayar üzerinden ddos teknik olarak imkansızdır. DOS atabilirsiniz, ancak en az 100 mbps bağlantı ile amplification gibi teknikleri kullanmadığınız sürece başarılı olamazsınız (yâni; LOIC gibi programlara site adını yazarak başarılı DOS saldırısı gerçekleşmez).

4- Siteye index upload edip hackledim. Yanlış! Sistem üzerinde bir kontrol sahibi olmadığınız sürece hacklemiş olmazsınız (upload açıklarından bahsediyorum).

5- Bugün 100 tane site düşürdüm. Ben de hackerim. Yanlış! Bruteforce tekniğini siber dünyada adam yerine hiç kimse koymaz. Hatta hacker chatlerinde lamer gözüyle bakılır bu insanlara. Algoritmanın kelime anlamına baştan başa ters bir kavramdır bruteforce.

6- 3 tane hedef site hackledim, artık hacker oldum. Yanlış! Yanlış anlamayın. Hedef site hacklemek gerçekten kolay değildir. Bu büyük bir başarıdır. Fakat bu sizi hacker değil, defacer yapar. İkisi farklı kavramlardır.

7- Ben gri şapkalıyım. Siteleri uyarıyorum, bunu ciddiye almayanlara index atıyorum. Yanlış! Bu siyah şapkalı davranışıdır. Hiçkimse sizin uyarınızı dikkate almak zorunda değil. Hatta izinsiz biçimde bu işi yaptığınız için TC 243.maddeye göre bilişim suçu işlemiş oluyorsunuz.

8- Https gördüğümüz her site güvenlidir. Yanlış! Kendi sertifikasını sahte siteye yüklemiş birileri olabilir. Her daim CA (sertifika doğrulayan şirket) bilgilerine bakmak gerekir. Meselâ; şu anda THT in CA' sı "Bla Bla Bla" isimli bir firma (tarayıcıda F12 ye bastığınızda security sekmesinde görebilirsiniz). Bu kısımda çok garip bir isim görürseniz, anlayın ki phishing saldırı yemişsiniz. Gerçek site üzerinde değilsiniz.

9- Facebooka isteklerimiz her zaman şifreli olarak gider. Yanlış! Local ağ üzerinden sslstrip saldırısı yerseniz, http versiyonuna (port 80 üzerinden) bağlantı kurarsınız. Ve tarayıcınız güvensiz olduğuna dair uyarı vermez. Adres çubuğuna dikkat etmezseniz şifresiz olarak bilgileriniz gider.

Eğer istek olursa devamı da gelir buna benzer biçimde :)
Bir Teşekkürü Hor Görmeyin :)

ExcFire

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
594
0
5. maddede yanlışlık var adam paneli bulup siteyi index basmışsa hacklemiş değil midir? hackleyen kişiyede hacker denmez mi? halk arasında lamer deriz doğru fakat doğrudur.

AloneBird

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
786
4
UAE
5. maddede yanlışlık var adam paneli bulup siteyi index basmışsa hacklemiş değil midir? hackleyen kişiyede hacker denmez mi? halk arasında lamer deriz doğru fakat doğrudur.

Onu Kast Etmemiştim Brute Force ile hacklenen siteler zaten yeni kurulmuş veya güvenliksiz sitelerdir yani genelde wordlistlerdeki kullanıcı adları ve pass ler güvenlikli bir site değildir.
yani sen bile site açsan şifresini wordlislerden hiçbiri koymazsın eminim. Zaten hacklemiş olmuyor demiyorum hacker degil diyorum.

stokw

Özel Üye
27 Nis 2014
4,596
69
Güzel ve farklı bir seri olmuş.
Bence CxFor bunu dergi için değerlendirse çok güzel olur :)

AloneBird

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
786
4
UAE
Emeğine Sağlık Dostum Bu Seri Bilgilendirici Devam Edebilirsin Fikrimce.:)

Bence devam etmelisin :)

Elinize sağlık

Ellerine sağlık gerçekten yararlı.

ellerine sağlık güzel konu

Teşekkürler devamı gelicektir. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.