dokunmatık ekran sorunu ne yapmam gerek

drake7

Yeni üye
18 Şub 2019
23
0
merhaba abıler laptopum lenovo ideapad flex 15 amcam getırdı 2 gun once sorunsuz kullanılıyordu dokunmatık ekranı katladım eşya bakarken dokunmatık ekran calısmadıgını farkettım fonksıyon la kapanmıs olabılır mı ınternettekı videoların hepsi touch pad la ılgılı ama ben dokunmatık ekran sorunu yasıyorum nolur yardım edın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Cevap: ekran sorunu nolur yardım

merhaba abıler laptopum lenovo ideapad flex 15 amcam getırdı 2 gun once sorunsuz kullanılıyordu dokunmatık ekranı katladım eşya bakarken dokunmatık ekran calısmadıgını farkettım fonksıyon la kapanmıs olabılır mı ınternettekı videoların hepsi touch pad la ılgılı ama ben dokunmatık ekran sorunu yasıyorum nolur yardım edın

Merhaba,
Windows 10’da dokunmatik ekranınızı etkinleştirme ve devre dışı bırakma
Şunlar için geçerlidir: Windows 10
Görev çubuğundaki arama kutusuna Aygıt Yöneticisi yazıp Aygıt Yöneticisi'ni seçin.
İnsan Arabirim Aygıtları yanındaki oku ve ardından HID uyumlu dokunmatik ekran'ı seçin. (Birden fazlası listelenmiş olabilir.)
Pencerenin üst kısmındaki Eylem sekmesini seçin. Cihazı devre dışı bırak'ı veya Cihazı etkinleştir'i seçin ve onaylayın. Birden fazla HID uyumlu dokunmatik ekran listelenmişse bunlar için de 2. ve 3. adımları uygulayın.

cd69cc3e-3736-4eba-8109-95938d3fec6d-en

Dokunmatik ekranınız çalışmadığında yapmayı deneyebilecekleriniz

Dokunmatik ekranınız yanıt vermiyorsa veya beklediğiniz gibi çalışmıyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Hala sorun yaşıyorsanız güncelleştirmeleri denetleyin:
Başlangıç seçeneğini belirleyin ve Ayarlar öğesini seçin.
Ayarlar altında, Güncelleştirme ve güvenlik , ardından Windows Update öğesini seçin ve daha sonra Güncelleştirmeleri denetle düğmesini seçin. Kullanılabilir güncelleştirmeleri yükleyin ve gerekirse bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Cihazınızı yeniden başlatmanızı gerektiren bir güncelleştirme yüklememiş olsanız bile bekleyen güncelleştirmelerin yüklenmesi için yine de cihazınızı yeniden başlatmanız iyi bir fikirdir.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=KDBIPeOIbjg[/ame]

S79 MeDuSa

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
339
5

Aygıt yöneticisi >>> insan arabirim aygıtları >>> gizli aygıtlar için ekran görünüm genişlet >>> HID uyumlu dokunmatik ekrana tıklayın sorunla ilgili birşey yazıyorsa bize iletin

drake7

Yeni üye
18 Şub 2019
23
0

Merhaba,
Windows 10’da dokunmatik ekranınızı etkinleştirme ve devre dışı bırakma
Görev çubuğundaki arama kutusuna Aygıt Yöneticisi yazıp Aygıt Yöneticisi'ni seçin.
İnsan Arabirim Aygıtları yanındaki oku ve ardından HID uyumlu dokunmatik ekran'ı seçin. (Birden fazlası listelenmiş olabilir.)
Pencerenin üst kısmındaki Eylem sekmesini seçin. Cihazı devre dışı bırak'ı veya Cihazı etkinleştir'i seçin ve onaylayın. Birden fazla HID uyumlu dokunmatik ekran listelenmişse bunlar için de 2. ve 3. adımları uygulayın.

cd69cc3e-3736-4eba-8109-95938d3fec6d-en

Dokunmatik ekranınız çalışmadığında yapmayı deneyebilecekleriniz

Dokunmatik ekranınız yanıt vermiyorsa veya beklediğiniz gibi çalışmıyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Hala sorun yaşıyorsanız güncelleştirmeleri denetleyin:
Başlangıç seçeneğini belirleyin ve Ayarlar öğesini seçin.
Ayarlar altında, Güncelleştirme ve güvenlik , ardından Windows Update öğesini seçin ve daha sonra Güncelleştirmeleri denetle düğmesini seçin. Kullanılabilir güncelleştirmeleri yükleyin ve gerekirse bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Cihazınızı yeniden başlatmanızı gerektiren bir güncelleştirme yüklememiş olsanız bile bekleyen güncelleştirmelerin yüklenmesi için yine de cihazınızı yeniden başlatmanız iyi bir fikirdir.

https://www.youtube.com/watch?v=KDBIPeOIbjg

denemiştim bunları devre dışı bırakıp etkınleştiriyorum olmuyor hıcbır sekılde guncel de

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay

denemiştim bunları devre dışı bırakıp etkınleştiriyorum olmuyor hıcbır sekılde guncel de

Önemli verilerini yedekleyip sorunun olmadığı tarihe "Sistemi Geri Yükleme" yapmayı deneyebilirsin. Eğer buda olmaz ise büyük ihtimal donanımsal bir arıza vardır.

Bu işlem için Başlangıç düğmesini seçin ve ardından görev çubuğundaki Başlangıç düğmesi yanında bulunan arama kutusuna denetim masası yazarak sonuçlar listesinden

Denetim Masası (Masaüstü uygulaması) ögesini seçin.

Denetim Masası’nda Kurtarma’yı arayın ve Kurtarma > Sistem Geri Yükleme’yi Aç > İleri’yi seçin.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=1MKhpn3qD-s[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=aPgDxeAJ3cI[/ame]

drake7

Yeni üye
18 Şub 2019
23
0

Önemli verilerini yedekleyip sorunun olmadığı tarihe "Sistemi Geri Yükleme" yapmayı deneyebilirsin. Eğer buda olmaz ise büyük ihtimal donanımsal bir arıza vardır.

Bu işlem için Başlangıç düğmesini seçin ve ardından görev çubuğundaki Başlangıç düğmesi yanında bulunan arama kutusuna denetim masası yazarak sonuçlar listesinden

Denetim Masası (Masaüstü uygulaması) ögesini seçin.

Denetim Masası’nda Kurtarma’yı arayın ve Kurtarma > Sistem Geri Yükleme’yi Aç > İleri’yi seçin.

https://www.youtube.com/watch?v=1MKhpn3qD-s

https://www.youtube.com/watch?v=aPgDxeAJ3cI

fabrika ayarlarına alsam duzelır mı kı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.