Dokuz Eylül Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Hakkında Bilgilendirme.

Arabella

Yeni üye
2 Nis 2016
16
0
CA
Merhaba tercih yapacak dostlarım. Sizi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Hakkında Bilgilendirmek isterim.

İZMİR DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ BÖLÜMÜ HAKKINDA MADDE MADDE HER ŞEY!!!
1. Hocalar çok donanımlı, sorduğun her soruyu çok iyi bir şekilde cevaplayabilirler.
2. Hocalar öğrenciler ile çok ilgili. Çoğu okulda insanlar bölüm başkanını bile tanımazken ben gidip bölüm başkanına her koyu danışabiliyorum.
3. Teknolojik imkanları en iyi olan ybs bölümü. Linux, Windows ve MacOS lu 3 ayrı bilgisayar labratuarı var. Drone atölyesi. 3D yazıcılar Lazerli CNC tezgahı vb. Diger okullarda donanımlara okul hayatın boyunca dokunamazken DEUda IoT projesi gelistirebilir ev otomasyon sistemleri kurabilir ve bunların yazilimından donanimına kadar (Lehimleri bile kendin yapıyosun) yapabilirsin.
4.Teknik açıdan çok büyük avantajları var. Ayrıca diğer üniversitelerde olmayan ve olması imkansız olan yegane şey bölüm binası. 2 katlı özel bir bina ve tüm.derslikler atolyeler içerisinde. Youtubede deu ybs diye aratırsan görüceksin videosunu.
5. Staj imkanı. 1. Sınıfın sonunda CBS AR-GE de staj yapma şansın oluyor. Ben ve arkadaslarım yaz boyunca projeler gelistirmistik. Hologram, (#) cihazı. İnsyagramda hastag ile attığın fotoları direkt basan IoT cihazı vb. Bir çok şeyim geliştirilmesinde çalıştık.
6. Kampüsün yeri. DEU ana kampüsü tınaztepedir ama biz Dokuzçeşmelerde yiz. İİBF ve Yabancı diller ile beraber(geçen yıl hukuk tınaza gitti) Kampüste 18-20 bin öğrenci var. Ve konum olarak çok merkezi bir yerde
Okulun yanından yaklaşık 2 dkde bir otobüs geçıyor ve ulaşım çok rahat. İzmirde toplu taşımada çok ucuz. 1 kere kart bastığın zaman(şuan 1.5tl) 90 dk metroya feribota otobüse vb sınırsız aktarma şansın var. Çeşmeye 2.5 liraya gidebilirsin yani.
7. Şehrin imkanları. İzmir gibi gelismiş bir şehirde İzmir Enternasyonal Furarı gibi etkinliklere gidip ücretsiz Dumam-Teoman-Athena-şebnem ferah vb konserlere gidebilirsin. Fuckup nights gibi etkinlilere gidip insanların kurdukları işleri nasıl batırdıklarını dinleyebilirsin. Pacha kucha nights'a ve girişimcilik hikayeleri vb. etkinliklere gidip kendi isini kuran insanları dinleyebilirsin. Network Nightslara gidip Şirket sahipleriyle, girişimcilerle, yatırımcılarla ve başarılı insanlarla birebir tanışabilirsin.
8. İzmirin iklimi güzel, insanları güzel rahat bir şehir. Gece 4-5 te sokakta rahatlıkla gezebilirsin. Kimse sana ve arkadaslarına laf atmaz. Alsancak kordon sabaha kadar insanlarla doludur. Şehirde tek bir merkez yok. Alsancak, konak, bornova, balçova, karşikaya, göztepe, güzelyalı vb bir çok yer var. Ve buralara gitmek çok kolay. Ayrıca otobüse binip Çeşme, alaçatı, gümüldür vb. bir çok tatil beldesine gidebilirsin.
9. Şehirdeki iş ve staj imlanları. Şehir İstanbuldan sonra bilişimde en gelişmiş şehir( Dedikodulara göre gelecekte izmir olucak diyorlar ama bu konuda bir şey diyemem). Bir çok kurumsal firma mevcut. Kariyerine çok iyi yerlerde staj yaparak başlayabilirsin. Bu şirketlere örnek vermek gerekirse; Coca Cola, Efes, Tuborg, Hugo Boss vb. bir çok büyük firma ve bir çok teknoloji geliştirme merkezi var. DEPARK, İzmir Yüksek Teknoloji Enstütüsü Teknoloji Geliştirme Ofisi, Ege üniversitesinde vb bir çok yerde mevcut. Ayrıca şehirde çok fazla start-up( Yeni kurulmuş girişimler) mevcut. Bunlarda staj yapmak atacağın bir maile bakar ve bu şirketler yeni kuruldukları için çok işleri oluyor, kendini geliştirmek için mükemmel yerler oluyor.
10. Ayrıca şehirde her gün kişisel gelişim amaçlı bir etkinlik bulabilirsin. Zatem bizim kampüste haftada 2-3 etkinlik oluyor. Ayrıca İYTE'de ve Ege Üniversitesindeki etkinliklere katılabilirsin. Bunun yanında MÖTBE ve sabancı kültür merkezi gibi yerlerde Bilişim Zirvesi, Girişimcilik zirvesi vb etkinlikler her zaman mevcut.
11. DEU YBSde dersler. İlk 1.5 sene %85 işletme ağırlıklı dersler var. Ama sonrasında sadece bilişim var. Yapay Zekadan Mobil Uygulama Geliştırmeye, WEB tasarımdan girişimciliğe, veri tabanından coğrafi bilgi sistemlerine karar geleceğe dönük bir çok ders mevcut. Ve bu derslerde öğrendiklerini uygulamak için her türlü teknik donanım var ve en güzeli bunları kullanmak tamamen serbest.
Evren
Örneğin bir projen var ve 3D yazıcıya ihtiyacın var. Gönül rahatlığı ile bölüm binasında kullanabilirsin. Veya bir IoT projen var ama RFID okuyucun yok. Bölümümüzden ücretsiz temin edebilirsin.
Son olarak Türkiyenin en güzel şehrinde okuyacaksın. Sakin, sıcak, rahat, huzurlu Güzel İzmirde. Bu bile yeterli burası için.

Bunların hakkını verecek kişilerin gelmesi dileğiyle. YBS ile kalın. #DEU #YBS

drinkofatih

Katılımcı Üye
24 Şub 2014
652
0
Ankara
Hocam bu bölümü uzun zamandır düşünüyorum lakin şöyle bir problemim var dikkat ettiğimde, dokuz eylüle göre puanım yetiyor lakin ösym tercih bölümünde yetersiz puan gözüküyor, ygs ve tm olarak girdim ben sınavlara bölüm mf ye mi döndü acaba

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.