Dolandırıcı tarafından tehtid edildim

HyperNox

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
459
0
Selamın aleyküm arkadaşlar 2-3 saat önce beni 531 li bir numara aradı kişiyi tanımıyorum benim adımı nerede yaşadıgımı hangi işi yaptıgımı flen söyledi ve izmire gel dedi altın buldum beraber bozduralım flen dedi tanıdık flen işletiyor sandım fakat telefonu kapattıktan sonra tekrar arayıp küfretmeye ve tehtid etmeye flen başladı 118 80 numarayı ismi bulamadı whatsapp da resmini flen buldum polise gittim birşey yapamayayız tanımadıgın numaraları acma diye zırvaladı numaranın kime ait oldugunu vs nasıl bulabirim

Sd1eewDEWG156d

Kıdemli Üye
26 Nis 2013
2,406
0
Az önce başka bir arkadaşın konusuna bir yazı yazmıştım. Kırpılmış hâlini buraya yolluyorum;

...

Madde 123- (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.