Dolandırıcı Web Sitelerine Nasıl Sızabilirim?

Louise0707

Yeni üye
25 Şub 2023
9
1
Merhaba Dolandırıcı Web Sitesine Sızmak İstiyorum Sitede Wordpress Olduğunda Veya Olmadığında Nasıl Bir yöntem Uygulamam Gerekiyor, Ve Bunlar Suçmu?

Eironez

Üye
6 Nis 2022
154
64
Istanbul
merhaba bu tür siteler hemen türkiyeden erişimi engelleniyor hacklemene gerek yok direkt kapatabilirsin şöyle ki websitesini dnssor.com dan sorgulayip sağ altta domain firmasını bulun ve abuse mailine yazin şu firmanın aynısını kurmuş dolandırıyor falan diyin firmanın wikipedia sayfasini atın varsa araç kiralama şirketlerinin sahtelerini koyup google da reklam veriyorlar ben kapattım baya adamlar pek açamıyor artık şimdi hani şu adreste dolandırıcı websiteleri listesi var hocam Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi - USOM

Son düzenleme:

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,760

Louise0707

Yeni üye
25 Şub 2023
9
1
web sitelerinde açıklar arayarak bilgileri çekebilirsin. Buraya tıklayarak web sitelerdeki açıklar hakkında bilgi sahibi olabilirsin.
Teşekkürler Hocam.

wpscan aç taramayı dene, zaten wordpress sitesi değil ise belirtir.

İçinde insanların veya kurumların bilgileri varsa ve sende onları alırsan suç.
Onun dışında dolandırıcı seni şikayet edemeyeceğine göre...
Teşekkürler Hocam.

merhaba bu tür siteler hemen türkiyeden erişimi engelleniyor hacklemene gerek yok direkt kapatabilirsin şöyle ki websitesini dnssor.com dan sorgulayip sağ altta domain firmasını bulun ve abuse mailine yazin şu firmanın aynısını kurmuş dolandırıyor falan diyin firmanın wikipedia sayfasini atın varsa zaten kapatırlar hocam araç kiralama şirketlerinin sahtelerini koyup google da reklam veriyorlar ben kapattım baya adamlar pek açamıyor artık şimdi hani şu adreste zararlı bağlantılar var zaten türkiye erişimi direkt engelli hocam Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi - USOM
Teşekkürler Hocam.

wpscan aç taramayı dene, zaten wordpress sitesi değil ise belirtir.

İçinde insanların veya kurumların bilgileri varsa ve sende onları alırsan suç.
Onun dışında dolandırıcı seni şikayet edemeyeceğine göre...
Teşekkürler Hocam.

merhaba bu tür siteler hemen türkiyeden erişimi engelleniyor hacklemene gerek yok direkt kapatabilirsin şöyle ki websitesini dnssor.com dan sorgulayip sağ altta domain firmasını bulun ve abuse mailine yazin şu firmanın aynısını kurmuş dolandırıyor falan diyin firmanın wikipedia sayfasini atın varsa zaten kapatırlar hocam araç kiralama şirketlerinin sahtelerini koyup google da reklam veriyorlar ben kapattım baya adamlar pek açamıyor artık şimdi hani şu adreste zararlı bağlantılar var zaten türkiye erişimi direkt engelli hocam Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi - USOM
Teşekkürler Hocam.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.