Network Dolandirildik

yakko_222

Üye
26 Ara 2007
145
0
Merhabalar eşimin arkadaşının insigrami çalmışlar eşimin bundan haberi yok ve dolandırıcı şahıs ordan beri eşime yaziyor a101 de hediye çeki dağıtıyorlar senide kayıt yapayım diyor eşim o hesap akraba olduğu için güvenip insigramdan telefon numarasıni veriyor ve gelen SMS e evet yaz gönder diyor bunu üç kez yaptırıyor ve her SMS ye 120 TL ttmobil hattından kesiyor gelen SMS pubg oyun kod almıştır ve o dolandırıcı şahıs hala daha devam ediyor çok kişinin canı yandı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Milletin parası yok bu şerefsiz de fırsat bilmiş öyle mi? Bu kadar ..... olmaz bir insan. Bir de oyuna almış parayı. Millette de “boğazımdan geçmiyor sonuçta” gibi bir algı var haram konusunda.

Parayı geri almak pek mümkün gözükmüyor hocam. Ancak yetkililer bir baksın ne yapılabilir diye. Benim tavsiyem siber suçlara bir başvurmanız. Sosyal Mühendislikle log kaydı alıp savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

'Leroy

Kıdemli Üye
30 Tem 2016
2,610
6
Rivia
Kişisel bilgi paylaşıldığı için resimler kaldırılmıştır

Konu hakkında ise siber suçlara şikayet edebilirsiniz.

Son düzenleme:

BraveHero

Katılımcı Üye
12 Ağu 2018
656
13
Pide Center
Merhabalar eşimin arkadaşının insigrami çalmışlar eşimin bundan haberi yok ve dolandırıcı şahıs ordan beri eşime yaziyor a101 de hediye çeki dağıtıyorlar senide kayıt yapayım diyor eşim o hesap akraba olduğu için güvenip insigramdan telefon numarasıni veriyor ve gelen SMS e evet yaz gönder diyor bunu üç kez yaptırıyor ve her SMS ye 120 TL ttmobil hattından kesiyor gelen SMS pubg oyun kod almıştır ve o dolandırıcı şahıs hala daha devam ediyor çok kişinin canı yandı ilk çaldığı hesap ammar Zana isimli sonraki ise Fatma doğar yardım edin ve hala devam ediyor

Merhaba yakko_222 , siber suçlara ihbarda bulunabilirsiniz : https://www.turkhackteam.org/ihbar/

İyi forumlar dilerim.

yakko_222

Üye
26 Ara 2007
145
0
Yokmu yardım edecek babayiğit bu şeref yoksunu 2 haftadan beri hala devam ediyor milleti dolandırmaya siber suçlar polise gidin diyor polis siber suçlara gidin diyor ortada kaldik

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
Yokmu yardım edecek babayiğit bu şeref yoksunu 2 haftadan beri hala devam ediyor milleti dolandırmaya siber suçlar polise gidin diyor polis siber suçlara gidin diyor ortada kaldik

Ah Be Dostum Tv olsun gazete olsun bangır bangır kamu spotu reklamı yapıyorlar yetmiyor polis jandarma içişleri bakanlığı bile sms çekiyor herneyse adamların insta hesaplarını ihbar etmenden başka şansın yok geçmiş olsun

HackingTime

Katılımcı Üye
2 May 2020
267
2
DÜNYA
Merhabalar en kolay yolu cumhurbaşkanlığına iletmek.
Çoğu zaman bilgilendirmeler yapılmaktadır bu konular hakkında.
TURK HACK TEAM İHBAR HATTINA DA YAZABİLİRSİNİZ İLGİLENİRLER.
İYİ FORUMLAR !

B0R4N

Katılımcı Üye
13 Kas 2019
314
2
Siber suçlar'a mail üzerinden şikayet edebilirsiniz. Log kayıtlarından adamın nerede oturduğuna dair bulabilirsiniz. İyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.