Dolandırıldıktan sonra hangi yollara başvurmak gerekir?

KaRa13iN

Yeni üye
14 May 2020
29
3
Azerbaycan
Merhaba THT Ailesi 3-4 Gün Önce Ben Telegramdan Bir PUBG Hilesi Satın Almak İstedim Satan Türk Kardeşimizdi Ben Azerbaycanlıyım Neyse Bu Kardeş Benden Parayı Aldı Bana Cevap Yazmıyor Ve Paramı Geri Ödemiyor Bu Dolandırıldım Anlamına Geliyor Biliyorum Ben Onun Kanalına Telegram Kanalına Nasıl Zarar Verebilirim Ve Onun Grupları Var Oradakı İnsanları Nasıl Uyara Bilirim Sahtekar Birinden Asla Para Ödemesinler Saygılarla Azeri Kardeşiniz Lütfen Yardım Edin Bu İnsan Bir Sürü İnsanları Kandırmasının Önünü Keselim O Para Benim Son Paramdı Ben Onu Borc Almıştım

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
960
1,344
Merhaba THT Ailesi 3-4 Gün Önce Ben Telegramdan Bir PUBG Hilesi Satın Almak İstedim Satan Türk Kardeşimizdi Ben Azerbaycanlıyım Neyse Bu Kardeş Benden Parayı Aldı Bana Cevap Yazmıyor Ve Paramı Geri Ödemiyor Bu Dolandırıldım Anlamına Geliyor Biliyorum Ben Onun Kanalına Telegram Kanalına Nasıl Zarar Verebilirim Ve Onun Grupları Var Oradakı İnsanları Nasıl Uyara Bilirim Sahtekar Birinden Asla Para Ödemesinler Saygılarla Azeri Kardeşiniz Lütfen Yardım Edin Bu İnsan Bir Sürü İnsanları Kandırmasının Önünü Keselim O Para Benim Son Paramdı Ben Onu Borc Almıştım
Merhaba kardeşim, yaşadığın hadise için üzüldüm ancak telegram üzerinden dolandırma olayları çok yaygın. Kapattırabilmek için yasal olarak en fazla kanalı şikayet edebilir veyahut telegram desteği ile iletişime geçebilirsin pek bir sonuç alabileceğini düşünmesemde denemekten zarar gelmez. İyi günler diler crackli yazılım kullanmamanızı tavsiye ederim.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,320
4,774
O Para Benim Son Paramdı Ben Onu Borc Almıştım
Dostum neden son paranla oyun hilesi satın alıyorsun? Bir de borç paraymış...
Senin yaptığında etik bir şey değil ki.
Oyunlarda hile yapmakta yasak farkındaysan.
Belki adam hile kullanmayanları, hilecilerinden korumak için yapıyor.

Bu arada @teux yapılması gerekeni söylemiş ancak senin yaptığında aykırı bir şey olduğundan neticeye varacağını sanmam

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,223
900
22
gecmiş olsun soğuk su iç

Şəxsi teleqrama heç nə edə bilməzsiniz. Əgər siz pulu Ziraat Bankına və ya hər hansı banka göndərmisinizsə, onda nəsə etmək olar.

13 Mar 2023
220
50
Star Stream
Kardeşim Bu Gün Benim Başıma Gelen Yarın En Yakınınızın Başına Gelebilir Bunu Unutmayın Sadece Sizden Yardım İstedim Birde Türk Kardeşdir Derler
kardeşiz tamam da neden oyunda anana bacına sövdürüyorsun o zaman kardeşim yaptığın şey en başından etik bi durum değil ha diğer dolandırıcıya gelecek olursak da onun yaptığı da adamlık değil eğer banka hesabından falan yolladıysan hesabı şikayet et telegram kanallarını şikayet et yapabilecceğin tek şey bu malesef

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
508
24
Praise The Fool
Kardeşim Bu Gün Benim Başıma Gelen Yarın En Yakınınızın Başına Gelebilir Bunu Unutmayın Sadece Sizden Yardım İstedim Birde Türk Kardeşdir Derler
Dolandırılmanla ilgili hiçbir problemim yok, ben de dolandırılabilirim dolandırıldım da bu çok normal ve hiçbir şey demiyorum. Ayırca ister Azerbaycandan, ister Türkiyeden ol ne alakası var? ben senin yaptığını düşündüğüm ajitasyonla alay ediyorum. Bunu başka yerlere yormaya, genellemeye gerek yok. Yahu insan son parasıyla hile alır mı? Onu geçtim borç istediği son parasıyla hile alır mı? Bana inandırıcı gelmedi, çık açık açık söyle hile satın aldım dolandırıldım de. Burası bir hack forumu çok da etik aramaya gerek yok, doğal olarak hikaye yazmaya da gerek yok çık düzgünce söyle, hile satın aldım dolandırıldım ne yapabilirim de. Etik derdi olan kitap forumuna gidebilir ya da nasıl bir forumda olduğunu tekrar düşünmeye davet edebilirim kendisini. Yardım istemek için acıklı bir hikaye yazmaya gerek yok. Ben hikayene inanmadığım için ufak bir alaycı söylem yazdım.

He diyorsan yahu benim söylediklerim tamamen doğru. Özür dilerim ben inanmıyorum ama o zaman daha kötü. Ne diyebilirim ki o zaman yapıcı bir eleştiri olarak algıla dediklerimi ve tekrar düşün ne yaptığını.

Bu forumda çok fazla gördüm; eleştirilmemek için yaptıkları/yapacakları kötü(evil) aktiviteleri "iyi amaçlar uğruna yapıyorum" başlığında süslemeye çalışan çok insan var. Ya ben şu siteyi hackliycem yardım lazım demek yerine milli duygular ile konuyu allayıp pullamaya bayılıyor herkes misal: "Arkadaşlar / tht ailesi! bu orneksite.com çok ama çok kötü şeyler yapıyor ve ben burayı hacklemek istiyorum, yanlış anlamayın tek amacım onların kötü yaptığı şeyleri durdurmak yoksa ben hiç öyle hack falan şeyler yapmam." yav bırak...

Evet hile yapanları tasvip etmiyorum, direk konuya girsen bu sefer de o yönden bir eleştiri yapabilirdim. Hile yaptığını açık açık söylersen onu da eleştiririm ama senin potansiyel rakibin olarak buna hakkım var, sen hile kullanıyorsan bunu da göze alacaksın.

xeyler

Üye
16 Haz 2019
121
1
muhtemelen kendisi telegrama fake numara ile kayıt olmuştur dolandırdıktan sonra da hesabı kapatmıştır veya seni engellemiştir yapabilecek bişey yok dikkatli olmak lazım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.