Dolandırıldım Yardımınız Lazım

10 Tem 2014
207
0
Balıkesir
Değerli büyüklerim hepinize iyi günler diliyorum lafi uzatmadan olayi anlatıyorum 2 gün önce mesai arkadaşım facebook marketplace telefon alışverişi yapmak istiyor dolandırıcı şahıs bu arkadaşımızı dolaptan alışveriş yaparsak iyi olur ben il dışındayım diyor ve dolap-trendyol.com adında bir link atiyor,linke dikkat etmeyen arkadaşımda linke girip ödeme bilgilerini giriyor işlemin sonunda iban cikiyor,parayi ibandan atıyor ondan sonra adam heryerden engelliyor elimizde olanlar admin izin verirse paylaşmak isterim ibana kayıtlı sahsin ismi ve soyismi tel numara sahibinin ismi soyismi il ilçe doğum tarihi GSM operatörü bilgileri var iki isimde farklı savcılığa gidildi hesap bloke edildi ama çoktan parayi çektiğini düşünüyoruz siber suçlarla mücadele bu konuda yardımcı olur mu adam çok rahat telefonu kullanmaya devam ediyor arayınca geri falan arıyor ya çok aptal ya da çok tedbirli şimdiden büyüklerime tesekkur ediyorum.​

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,164
6
906
Photoshop 🔥
Değerli büyüklerim hepinize iyi günler diliyorum lafi uzatmadan olayi anlatıyorum 2 gün önce mesai arkadaşım facebook marketplace telefon alışverişi yapmak istiyor dolandırıcı şahıs bu arkadaşımızı dolaptan alışveriş yaparsak iyi olur ben il dışındayım diyor ve dolap-trendyol.com adında bir link atiyor,linke dikkat etmeyen arkadaşımda linke girip ödeme bilgilerini giriyor işlemin sonunda iban cikiyor,parayi ibandan atıyor ondan sonra adam heryerden engelliyor elimizde olanlar admin izin verirse paylaşmak isterim ibana kayıtlı sahsin ismi ve soyismi tel numara sahibinin ismi soyismi il ilçe doğum tarihi GSM operatörü bilgileri var iki isimde farklı savcılığa gidildi hesap bloke edildi ama çoktan parayi çektiğini düşünüyoruz siber suçlarla mücadele bu konuda yardımcı olur mu adam çok rahat telefonu kullanmaya devam ediyor arayınca geri falan arıyor ya çok aptal ya da çok tedbirli şimdiden büyüklerime tesekkur ediyorum.​
Tahminimce Froumda Bu kişinin Bilgilerinin Paylaşılması Yasak. Senin paylaştığın tespit edilir ve sende ceza alırsın.

xezua

Katılımcı Üye
4 Tem 2023
359
5
103
Misconfiguration
Gerekli bilgileri emniyet ve savcılığa verdiysen kısa süre içinde Gerekli işlemler yapılır beklemede kalın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.