Dolandırıldım

Marazz Ali

Yeni üye
3 Haz 2017
31
0
Bugün arkadaşım face de gezinirken sponsorlu bir sayfa görüyor çekiliş için tıklıyor ziraat bankasının fake linki çıkmış galiba şifre felan yazmış şuan 400 tl si çekilmiş.ne yapılabilir site linki:

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Fake bir site . Okadar profesyonelmişki SSL koruması bile yapmış .Fake olduğu lin uzantısından net şekilde belli sanırım dalgınlığına gelmiş Orjinal sayfası bu şekilde.
nJj13N.jpg

Ne yapılabilir .İlk başka hemen müşteri temsilcisine arayıp durumu anlatmalı.Kartı bloke edip müşteri temsilcisinin vereceği önerileri uygula.vakit kaybetme bence.

policeman3232

Katılımcı Üye
27 Kas 2010
569
0
AYDIN
Siber suçlara giderek suç başvurusunda bulunabilirsiniz.
Girilen İP Numarası ziraat bankası işlemlerde mevcut.
O ip numarası türkiye lokasyonuna ait ise iP ADRESİNE Dava açabilirsiniz.

Alpkocer

Yeni üye
20 Ağu 2017
37
0
İstanbul
Kardeşim aynı olay benim başıma geldi kartım dan 1.500 lira çekildi Allahtan daha fazlasını çekemediler. arabamın parası duruyordu neyse banka aradı hemen kartı blokladılar. ardın dan dilekçe yazdım başımdan geçenleri tek tek döktüm kağıda önce bankaya ardın dan savcılığa verdim . Bankadan bişey çıkmıycağını bildiğim için bankayı da savcılığa verip zamanı biraz daha kısıtladım ardın dan banka bizlik bi olay değil dediği zaman savcılık devreye girdi bu sefer bizden giden 1.500 ü geri gönderdiler . 15-20 gün sürdü bu işlemler. Tekrar geçmiş olsun . Adamları bulamazsınız kolay kolay battaniye ile atm ye gidip kafasını saklayan insanlar bunlar :) yüzler ce kimlik yüzlerce telefon numaraları var ..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.