Dolandırıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burak53341

Üye
15 May 2013
128
0
]Öncelikle baştan atacağınız yorumları tahmin edebildiğim için şimdiden söylüyorum kendimi gözük açık biri diye bilirim ama evet büyük bir aptallık ettim kabul ediyorum.
Olayı anlatıyorum.
2 aile bir villa da tatil yapmak istedik. Ben kendi ailemle geçen sene villa kiralayarak yaparak güzel bir tatil geçirmiştim. Bu sene yeni para kazanmaya başladığım için ailemi götürmek istedim. Sahibinden den antalyada bir villa buldum. Fiyat abartılı ucuz olmasada ucuz bir fiyattı 5 ilanı vardı ama geçen sene de bu usülü kullandığım için burdada dolandırıcılık olacağını tahmin edemedim. Bir villa beğendim aradım konuşması bir tık işkilendirdi ama whatsapp profil fotoğrafı bir çocuk ve kendi çekmiş gibi bir görüntü isimler sahibinden com whattsap eşleşiyor anlaştık benden herkesin istediği gibi 3/1 kapora istedi 1500₺ yapıyordu havale için adres attı. İban ve tc kimlik numarası verdi aynı soyad ama kadın ismiydi eşidir diye düşündüm. İbanının yanında tc vermesine gerek yoktu ama verdi ben burdada güven aldım dedim dolandırıcı olsa işini bilir iban atar adama parayı gönderdim ama içime kurt düşmüştü. Bugün konuştuk bana cumartesi konum atacak normalde. Adam şuan dolandırıldığımı anladığını bilmiyor. Bana antalya kemer de dedi villa için ama verdiği mahallaye ilçeye baktırdım orada öyle bir villa yok. Orada villa imarı bile yok. Antalyalı arkadaşlarıma evin manzarasını attım. Onlar kemer değil antalya kaş olduğunu söylediler. Şimdi sizden yardım istediğim olay şurada ben Tc kimliği ile birşey yapabilir miyim yasal yolları biliyorum başvuruda bulanacağım ama yarın adamı arayacağım eğer tc sinden adres bulabilirsem korkuturum paramı geri alırım yine başkaları mağdur olmaması için şikayette bulunurum. Sizce ne yapmam gerekiyor? tc kimlikten adres bulma konusunda yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:

SSdarkteam

Üye
12 Ara 2015
76
1
tc numarasından adres bulmak neredeyse imkansız gibi karakoldan tc numarasından oturduğu yeri tespit edebilir polis birlikte bir oyun kurarak paranızı almaniz daha kolay olacaktır.

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Tehdit etme gibi işlerle uğraşma. Direk kanıtlarıyla birlikte polise git. Onlara durumu anlat. Seni dolandırmaya çalışan şahsı işbirliğiyle yakalattır ve paranı al. Eğer tehdit edersen haksız yere düşersin.

Shadowfire

Katılımcı Üye
25 Mar 2018
762
0
KARANLIK
Tc kimlik ile şuan da yapabilieciğin tek şey savcılığa başvurmaktır. Ama şunu bilki tc kimlik no. su paradan daha önemli. Çünkü tabiri caizse "donuna kadar alabilirsin". Tabi bunu yaparsan sen de suçlu olabilirsin. Ama adam bence gerçek bir TC kimlik no. Atmamışdır. Ama gerçekten onunsa hayatımda gordüğüm en kötü hırsız.

genclife

Uzman üye
29 Tem 2017
1,517
1
o tür kişiler acemi dolandıcı değillerdir . aldığı banka hesapları başka kişilerin başka kişilerin hesaplarından başkalarına ürün sipariş ediyor . Eğer şansın varsa kolay bir şekilde ip den bulurlar tahmin etmiyorum bunu çünkü %20 ihtimalle bulursun adamı .
Zaten o tür kişiler profesyönel oluyor.
Eğer profesyönelse zaten paranı kurtaramazsın :)
Üstüne soğuk bir su iç ve polisliğe git 1500 TL nin üstüne bir dua et hadi allah'a emanet

burak53341

Üye
15 May 2013
128
0
o tür kişiler acemi dolandıcı değillerdir . aldığı banka hesapları başka kişilerin başka kişilerin hesaplarından başkalarına ürün sipariş ediyor . Eğer şansın varsa kolay bir şekilde ip den bulurlar tahmin etmiyorum bunu çünkü %20 ihtimalle bulursun adamı .
Zaten o tür kişiler profesyönel oluyor.
Eğer profesyönelse zaten paranı kurtaramazsın :)
Üstüne soğuk bir su iç ve polisliğe git 1500 TL nin üstüne bir dua et hadi allah'a emanet
Ama beni neden engellemiyor paramı aldı sonuçta oda bir soru işareti whatsappdan bile engellemedi

MrTarget

Üye
29 Tem 2017
234
3

Vermiş olduğu TC büyük olasılıkla sahtedir.Zaten iban no verdiğinde TC
Vermesi sana güven uyandırmak içindi.
Benim önerim kesinlikle birşey söyleme karşıdakine.Sakın uyandırma.
Sen daha da safa yat.
Kesinlikle polise gidip suç duyurusunda bulun.Gerekirse polis ile işbirliği
Yap.Tehdit vari bir konuşmadan sakının.Telefon vs hep sahte dir.
Ordan bir sonuç alamazsın.
Geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.