Dolandırıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WXRAR

Yeni üye
12 Mar 2019
5
0
Merhaba iyi günler arkadaşlar 2 gün bir Instagram sayfası tarafından dolandırıldım sonra şahıs tarafından engellendim elimde IBAN ve numarası bulunmaktadır ne yapabilirim (savcılık polis dışında ailemin karışmasını istemiyorum)

WXRAR

Yeni üye
12 Mar 2019
5
0
Benim zarar gördüğüm gibi onunda zarar görmesini istiyorum örneğin evinin adresi felan

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,732
14
606
Ya hem konu açmışsın hem polis veya mahkeme demeyin yazmışsın? Ne yapacaksın ip sini bulup modemine mi vuracaksın? Şu sanalda ailelerinden habersiz alım-satış yapanların lafları bu. Tek bunu yapabilirsin

SeaMar

Üye
29 Eki 2018
163
0
Ne yapıcaksın kapısına mı dayanıcaksın böyle işler şakaya gelmez git şikayetçi ol yaşın küçükse durumu ailene anlat korkma hakkını savunmayı öğren. Şikayetçi ol ki diğer insanlarda senin gibi kandırılmasın.

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,764
12
409
Sydney
İnternette dolandırıcılık suçu, bilişim sistemleri vasıtasıyla işlenen bir dolandırıcılık ve siber suç türü olduğu için nitelikli dolandırıcılık kapsamındadır. İnternet dolandırıcılığının TCK 158/1f kapsamına girmesi ve nitelikli dolandırıcılık sayılması ise bu suçun cezasının daha ağır olması manasına gelmektedir. İnternet dolandırıcılığı suçunun cezası 4 yıl ile 10 yıl arası hapis cezasıdır. Ayrıca dolandırılan maddi değerin en az 2 katı kadar adli para cezası da hapis cezasına ek olarak verilmektedir.

Dolandıran kişiyi şikayet etme hakkınız bulunmaktadır. Gerekli kanıtlarınız var ise en yakın karakola gidin ve şikayetçi olunuz.

Yaşınız 18 yaş altı ise karakola aileniz ile gidin ve aileniz şahıstan şikayetçi olsun

WXRAR

Yeni üye
12 Mar 2019
5
0
İzmirde aynı şehirde oturduğunu biliyorum adresi nasıl bulabiliriz yardımcı olacak biri yokmu

RootAdam

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
710
7
-
Ne yapıcaksın kapısına mı dayanıcaksın böyle işler şakaya gelmez git şikayetçi ol yaşın küçükse durumu ailene anlat korkma hakkını savunmayı öğren. Şikayetçi ol ki diğer insanlarda senin gibi kandırılmasın.

Evet kapısına dayanacaz zoplarla dovecez

Sheldon

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
939
138
-
onun türkçesi sosyal mühendislik ile rat atmak, bir bilişim suçuna daha ağır bir bilişim suçuyla karşılık vermek hangi akıllı insanın işi olabilir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

WXRAR

Yeni üye
12 Mar 2019
5
0
onun türkçesi sosyal mühendislik ile rat atmak, bir bilişim suçuna daha ağır bir bilişim suçuyla karşılık vermek hangi akıllı insanın işi olabilir?
Adresi bulunsa bile yeter bana dostum polisle savcıyla ugrasmak istemiyorum yanınada kalsın istemiyorum

Sheldon

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
939
138
-
Adresi bulunsa bile yeter bana dostum polisle savcıyla ugrasmak istemiyorum yanınada kalsın istemiyorum

Saygıdeğer Türk vatandaşı,

Adresini buldun da ne olacak? Bulman bile yasal değilken hemde. Hadi diyelim bu şahıs THT mahallesinde Türkiye sokakta Kemal apartmanında oturuyor. Ne yapacaksın?
Hiçbirşey!

Savcı, polis karıştırmak istemiyorum diyorsun o zaman biz ne yapalım? Evini mi basmamızı bekliyorsun? Yada bilgisayarını hacklememizi?

Bu davranışlar yasal değildir!

Sorunu sordun cevabı bu:
Polis,savcı,aile vs. Karıştırmadan paranı geri alamazsın!

Şimdi sözlerimi anladın ve gerçekten paranı geri istiyorsan yukarıda astlarımın ve üstlerimin yazdığı tonla açıklama mevcut, okuman yeterli.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.