Domain Host

Zzenon

Yeni üye
1 Mar 2020
25
0
SELAMUN ALEYKUM
Ben bir site kuracağim fakat bu hosting domain islerini bilmiyorum
http://prnt.sc/rujahz
Bu 5 tl lik
http://prnt.sc/ruj9h0
Bu 20 tl lik olanda extra sınırsız sub domain var
Sizce hangisini almalıyım neden birde hostingiin
Yerini soruyor Avrupa mi Türkiye mi neden?

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Öncelikle Selamun Aleyküm

Öncelikle Subdomainin ne olduğunu bilmen gerekir
Subdomain, aldığınız hosting hizmeti tarafından sağlanan bir özelliktir. Buna göre, size hosting sunucusu tarafından kullanmanız için bir alan sağlanır. Bu alanın içerisinde de bazı alt alanlar yaratabilirsiniz. Yani aslında bu alt alanlar, size ait olan alanın bütünü içerisinde belirlediğiniz bir klasöre, direk biçimde ulaşmanızı sağlayan bir sistemdir. Subdomain'in ne olduğunu daha detaylı açıklamadan önce domain kavramının ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Hostingin Yerini Sormasının sebebi Veriyi çekiceği lokasyonu bilmek istiyor

Bu bütcene göre de değişebilir
eğer yeni başladım Bir deneme sitesi istiyorum dersen 5 tl lik almanı tercih ederim ki uzatıcağını sanmıyorum eğer firmadan memnun kalırsan ileride
20 tl like geçiş yapabiirsin
Zaten sana 512 mb ram hayli hayli yeticektir

Zzenon

Yeni üye
1 Mar 2020
25
0
Öncelikle Selamun Aleyküm

Öncelikle Subdomainin ne olduğunu bilmen gerekir
Subdomain, aldığınız hosting hizmeti tarafından sağlanan bir özelliktir. Buna göre, size hosting sunucusu tarafından kullanmanız için bir alan sağlanır. Bu alanın içerisinde de bazı alt alanlar yaratabilirsiniz. Yani aslında bu alt alanlar, size ait olan alanın bütünü içerisinde belirlediğiniz bir klasöre, direk biçimde ulaşmanızı sağlayan bir sistemdir. Subdomain'in ne olduğunu daha detaylı açıklamadan önce domain kavramının ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Hostingin Yerini Sormasının sebebi Veriyi çekiceği lokasyonu bilmek istiyor

Bu bütcene göre de değişebilir
eğer yeni başladım Bir deneme sitesi istiyorum dersen 5 tl lik almanı tercih ederim ki uzatıcağını sanmıyorum eğer firmadan memnun kalırsan ileride
20 tl like geçiş yapabiirsin
Zaten sana 512 mb ram hayli hayli yeticektir

Birde SSL ne kadar önemli yeni kuracağım bir site için almam gerekir mi?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.