Domain ile hosting nasıl bağlanır?

MaharBey

Yeni üye
26 Ağu 2019
13
0
Merhabalar, ben www.hosting.com.tr domain aldım ve app.infinityfree.net'ten ise ücretsiz hosting alacağım fakat bunları nasıl bağlayacağımı ve site haline dönüştüreceğimi bilmiyorum. yardım ederseniz gerçekten sevinirim.

arkadaşlar ben .com.tr almışım herhangi bir sorun yaratır mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,451
630
Cevap: Domain yardım.

Merhaba, bu video yardımcı olacaktır.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=U2I6J1D13fo[/ame]

Takıldığınız yerde telegram(@heavenbey) veya ÖM'den soru sorabilirsiniz

Bgbedirhan

Üye
1 Ocak 2020
94
1
İstanbul
Cevap: Domain yardım.

infinityfree hosting alırken size domein sorar oraya domeinizi girin sonra size 2 adet nameserver verecek domein aldığınız yere girip domein ayarlarından nameserver edit diyip infinityfree nin verdiği nameservlerı yazın. infinityfree geri dönün ve ileri diyin hata verecektir nameserver bulunamadı diye domeininizin nameserverı ortalama 10 ila 2 saat içinde değişir. siz 10 dakika sonra infinityfree de f5 atıp tekrar devam diyin kurulumu tamamlamış olursunuz sitenizin dosyalarını hosta yükleyin ve güle güle kullanın (=:

MRAZE1994

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
621
5
AZ,Lenkeran
.com.tr 25lira ek ucret vergi icin alinmasi lazm domain bagalmakda soyle domain paneline gircen infityfree gircen orda domain ekleme var bascan orda nameserver ns yani cikcak ns1.site.com boyle bisi onu alcan doman panelinde nameserver bolumune yazcan 10dk bekleyip f5cekcen hazirdir ama free hosting mejor-hosting.com oneririim infity hack ,satis, sahte birisiy yapdikda direk kapatyor

MaharBey

Yeni üye
26 Ağu 2019
13
0
arkadaşlar .tr olduğu için belge falan gerekiyor ve açıkçası ben bu .tr yi nasıl kullanacağımı bilmiyorum. nameserverleri kabul etmiyor bu .tr yi nasıl kullanabilirim lütfen yardımcı olur musunuz?

ωσитαѕ

Kıdemli Üye
1 Eki 2017
3,874
483
6
arkadaşlar .tr olduğu için belge falan gerekiyor ve açıkçası ben bu .tr yi nasıl kullanacağımı bilmiyorum. nameserverleri kabul etmiyor bu .tr yi nasıl kullanabilirim lütfen yardımcı olur musunuz?

Kişisel tr de az belge isteniliyor fakat kurumsal vs baya belge gerekiyor ::) com veya .com.tr ile bir farkı yok sadece tr olduğu için resmileşiyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.