Domain ticareti ile ilgili

Gece Suvarisi

Yeni üye
23 Eki 2014
43
0
Merhaba arkadaşlar uzun süredir yabancı domainlerin piyasasını takip ediyorum geçen gün gözümün önünde cz.com 91 bin dolara satıldı ve daha bir sürü şey ancak sorum şu ki mesela adidas diye bir marka var diyelim ben bu markanın .org uzantısını alsam satabilir miyim internette bu alan adını çok büyük kar amacı gütmüyorum sizce bir zarar eder miyim bide bir domain in fiyatını ortalama para edip etmeyeceğini sorgulayacağım bir sistem var mı? şimdiden teşekkler.

soloman22

Yeni üye
26 Şub 2019
14
0
Genelde kısa domainler daha pahalıdır. Herhangi bir domain için şu kadar para eder demek yanlış olur, alıcısı olursa satarsın tamamen talep meselesi. Örneğin adidas.org u aldın ve satışa çıkardın diyelim. Adidasın kendisi bu domaini satın alabilir, birileri phishing için satın alabilir veya bu durumların ikisi de olmayabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.