Donanım hakkında

3 Eki 2009
242
0
>cd /d
İyi akşamlar herkese.
Kardeşimin doğum günü yaklaşıyor. Güzel bir jest yapıyım diyorum ve elimde olan bazı parçalarla bir fiyat/performans pcsi toplamayı düşünüyorum. Biraz yardıma ihtiyacım var.

Öncelikle Gigabyte GA-G41M-Combo anakartım var.
Ayrıca elimde işlemci olarak İntel QuadCore Q6600 var.
Sıkıntıya gelirsek;
Elimdeki işlemciyi mi kullanmalıyım yoksa İntel Xone E5450 mi almalıyım karar veremedim.
E5450 biraz daha performanslı ancak malum öğrenciyiz fazla bütçem yok :D

2x4GB 1333mhz ram alıcam.
Uygun bir fiyata 2. el GTX1050 buldum.
Kasa ve hddyi bir arkadaş temin edicek bedavaya.
350W'lık bir psu işimi görür diye düşünüyorum.

Bu konuyu görüşlerinizi almak için açtım.
Eksikleri nelerdir?
Değiştirmemi önerdiğiniz bir parça var mı?
Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar. :)

Son düzenleme:

PasTiEl

Katılımcı Üye
5 Haz 2015
327
0
Merhaba elindeki işlemci gtx 1050 ye sıkıntı yapacağını düşünüyorum hatta rx 550 ye bile yapar o işlemci.Xeon e5450 o karta sıkıntı çıkartmaz fazla diye düşünüyorum,iyi forumlar.
Modlarım uyarlarım dersen birazda cebinden birşeyler verip xeon e5460 takarsan efsane olur saygılarımla.

3 Eki 2009
242
0
>cd /d
Merhaba elindeki işlemci gtx 1050 ye sıkıntı yapacağını düşünüyorum hatta rx 550 ye bile yapar o işlemci.Xeon e5450 o karta sıkıntı çıkartmaz fazla diye düşünüyorum,iyi forumlar.
Modlarım uyarlarım dersen birazda cebinden birşeyler verip xeon e5460 takarsan efsane olur saygılarımla.

Tam kafamdakini yazmışsınız hocam modluyup e5450 kullanmayı düşünüyordum açıkçası e5460 mı alsam emin olamadım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.