Donanım konusunda bilgisi olanlar

Nocuous

Katılımcı Üye
14 Nis 2013
799
0
src
Elimde ki sistem monster w860cu i7 işlemci amd radeon hd 5800 ekran kartı var cihaz boot ekranında kendini kapatıyor 8. 9. denemeden sonra sistem açılıyor fakat bios ekranında kapanma olmuyor.Sistem açıkken belirsiz zamanlarda sistem kendi gücünü kesiyor kapanma oluyor. Sabit zamanı yok 5 saat sonrada olabiliyor 1 saat sonrada. Isı prolemi değil termal macunları ve padleri yeniledim.Ek soğutmada sağladım. Zaten ek soğutma olmadan stres testinde 80 derecede dahi kapanma yapmıyor bilgisayar anakartta şase vardır diye selülozik tinerle temizledim fayda etmedi psu değiştirme veya deneme olanağım olmadığı için psu yu deneyemiyorum.Chipset problemide olabilir fakat değişime gönderdiğimde chipset değiştiği halde problem devam etti gönderdiğim yerde farklı psularla test yaptıklarınıda tahmin ediyorum zira adamlar sorunu tespit edemedi.

Durum bu bilgisi olan ve yaşayan aradaşlar varsa akıl danışmak istedim.

Nocuous

Katılımcı Üye
14 Nis 2013
799
0
src
Peki Sorun Biostan olabilirmi , Yani Yazılımda Veya Pilinde her hangi bir problem olmasın ¿ ?

batarya yok farklı işletim sistemleri ilede dedim sonuç aynı bios pili bitse bu seviyede sorun olmaz sadece bios ayar tutmaz tarih ve saat şaşar hepsi bu.Bios pili eskiyip akma yapmadıkçada anakarta zarar vermez ki baktım öyle bi durum söz konusu değil. Anlayamıyorum sorunu yani

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.