donanım sorunu

zeber

Katılımcı Üye
8 Eki 2009
317
0
9arkadaşlar donanımsal bir sorun başıma musallat oldu.
tavsiye ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

(laptop) bilgisayar ekranı kendiliğinden kapanıyor.
aslında ekranla birlikte bilgisarda kapalı gibi tepki veriyor.
(bazen 3 - 4 dakika çalışıyor ve kendiliğinden stand by konumuna geçiyor.
ancak çalışırken hafif bir sarsıntıylada aynı.)

sadece fan çalışıyor.
bunu şöyle anladım.
bilgisayarı team wiewer ile başka bir bilgisayara bağladım ve arızalı bilgisayar ekranı kararttığında diğer taraftada bağlantı kesiliyordu.
yani sorun ekran veya ekran kartıyla alakalı değil.
çalışma sıcaklıklarını kontrol ettiğimde sadece hafıza kartı biraz yüksek çıkıyor oda 50 C civarı

bunun üzerine bende bilgisayarı söktüm.
şişen bir kondansatör olup olmadığına bakmak için ancak yoktu.
tam bilgisayarı tekrar toplayacaktım ki kopuk bir tane kondanstop buldum.
bunu bende kopartmış olabilirim.

Yorumlarınızı bekliyorum

Saygılarımla Zeber

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.