Donanım

rey211

Üye
11 Haz 2016
94
0
Arkadaşlar benim pc özelliklerim i5 4690k r7 370 250 gb ssd 1 tb hdd 8 gb ram felan var ama bilgisayar çok hantal kaliyor bazen oyunlar veya masaüstü uygulamalara basıyorum zor acıyor neden bu böyle bi yavaşlık var pc de herşeyi değiştirdim nerdeyse fan felan aldım ısıdan kaynaklı olabilir diye ssd aldım ama mesela şimdi oldu oyun oynuyorum oyun birden kasmaya başladı alttaba zor geçtim cpu tem acıcaktım o zor acıldı ekran kartı en fazla 60 derece oluyor yük altında boşken 40 işlemcide 40-45 boşta 55-60 yük altında nede sorun olabilir

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Sistemde tozlanma beraberinde ısınma sorununu getirir.Tozlanma olmuş olabilir.

Bunun yanında termal macun da bitmiş olabilir. Isınma performans kaybının sebebidir.

Petaflop

Üye
3 Haz 2017
78
0
Kasanın kapağını çıkar bu yaz aylarında ciddi ısınırlar ve içindeki donanımlarıda etkiler.

Birde ekran kartı ve işlemcilerde üretimden kaynaklanan sorumlar olabiliyor garantisi varsa teknik servise göndermeni öneririm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.