Dork Scanner Yazalım [ C# + Python ]

Maveraün Nehr

Blue Expert / Head of Malware Team
25 Haz 2021
977
1,876
41.303921, -81.901693
Merhabalar bugün sizlerle yapmış olduğum araştırmalar sonucunda C# dilinde Python kütüphanelerinin yürütme işleminin nasıl gerçekleştiğini göreceğiz. Aslında bu mantıkla benzeri işler de yapabilirsiniz. Ben dork scanner üzerinden gittim konuya başlamadan önce kodlarda yardımcı olan bil hassa parçası bulunmayan eski mavişimiz @'B4TU 'ya ve ilgili makaleleri okumamı sağlayan değerli üyemiz yaparoğullarından @sw1ndler 'a teşekkürlerimi sunuyorum. Konumuza geçelim.

Bir not defteri açıp içerisine aşağıdaki kodları yapıştırın ve uzantısını .py olarak kaydedin.

Python:
try:

from googlesearch import search

except ImportError:

print("No module named 'google' found")

# to search

query = "inurl:.php?id="

for j in search(query, tld="co.in", num=30, stop=30, pause=2):

print(j)

Daha sonra C#' da bir form uygulaması açın ve bir adet textbox olsun scrollbars özelliği both olsun. Sitelerimiz buraya gelecek. Bir de buton oluşturun. Ekleyeceğimiz ana kütüphaneler;

C#:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Diagnostics;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;
using System.IO;

Daha sonra buton içerisine;

Not: Açıklamalar kod icerisindedir.

C#:
  Process p = new Process(); // Yeni nesne yarat…
            p.StartInfo.UseShellExecute = false; // Shell kullanma…
            p.StartInfo.RedirectStandardOutput = true; // Çıkışı yönlendir….
            p.StartInfo.FileName = @"C:\Users\user\AppData\Local\Programs\Python\Python310\python.exe"; // Python klasörümüz ve derleyicimizin adı…
            p.StartInfo.Arguments = @"D:\de.py"; // verilecek yani çalıştırılacak python scriptimizin yolu…
            p.StartInfo.CreateNoWindow = true; // işlem gizli olsun
            p.Start(); // işlemeye başla…
            string output = p.StandardOutput.ReadToEnd(); // çıkışı sakla
            p.WaitForExit(); // çıkış için zaman tanıyalım 🙂
            textBox1.Text = output; //okunan sonuçları tanımlanan öge içerisine yazdıralım ben burada textbox kullandım.

Bunun için argüman kullanmayabilir direkt olarak ironpython modülünü projenize enjekte edebilirsiniz. İlgili makaleye gitmek için bana tıklayınız.

Python kodları içerisinde oynama yapabilirsiniz. Ben php SQL açığından 30 site istedim siz arttırabilirsiniz. Bunu bir değişkene bağlayabilir farklı sonuçlar elde edebilirsiniz vs. vs. Kısacası ben Temel'i verdim Dursun'u siz bulun ;) ;)

Maveraün Nehr

Blue Expert / Head of Malware Team
25 Haz 2021
977
1,876
41.303921, -81.901693

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.